konec FC Slovan Liberec – FC Hradec Králové
2:0
(2:0)
Komentuje: Jakub Martínek

O sestupujících v letošním ročníku je definitivně rozhodnuto. Protože v souběžně hraném utkání ani České Budějovice nezvítězili, v příštím roce tak v nejvyšší soutěži neuvidíme právě Hradec Králové a České Budějovice.

To jde ode mě pro dnešek vše. Přeji Vám pěkný zbytek neděle a zase někdy u dalších online přenosů brzy na počtenou.

90+3

90+3
Frýdek se s ničím nepáře a balon posílá do bezpečné vzdálenosti od Hroššovy branky.

90+2
Hosté ale byli okamžitě vytlačeni a jejich rozehrávka bude muset začít až od vlastního brankáře.

90+1
Hra se přesouvá na stranu Slovanu. Hradec tak bude mít jednu z posledních možností, jak s nepříznivým výsledkem ještě něco udělat.

90
Druhý poločas bude nastaven o 3 minuty.

89
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Jiří Fleišman, přichází Djika Douglas.

89
Teď se navíc hra přerušila, protoře u rohového praporku zůstala ležet dvojice hráčů.

88
Votrokům už mnoho času nezbývá. S bodovým ziskem pro hosty už vypadá hodně bledě.

87
Petrus měl na levé straně trochu volného prostoru. V souboji 1 na 1 ale neuspěl proti Frýdkovi.

86
Hradečtí už nic nevymýšlí a zkouší to dlouhými nákopy na útočnou polovinu.

85
Fleišman se následně ujal exekuce volného kopu. Hosté si ale z ostrým centrem poradili.

84
Černý podrazil zezadu Frýdka a po právu dostává od rozhodčího žluté napomenutí.

83
Pavelkovi se otevřel za hranicí vápna prostor pro střelu, která ale byla zblokovaná.

82
Slovan kontroluje hru a drží míč na svých kopačkách. Spěchat už zřejmě nikam nebude.

81
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Emir Halilovič, přichází Petr Schwarz.

80
Před námi je poslední desetiminutovka, ve které budou hosté dohánět dvoubrankovou ztrátu a pokud se jim to nepodaří, je o sestupujících pro letošní ročník Synot ligy jasno.

78
A nebylo z toho vůbec nic. Po nepřesné rozehrávce bude od branky rozehrávat brankář Hroššo.

77
Votroci nyní rozjíždí na útočné polovině kombinační kolotoč. Uvidíme, zda z toho něco bude.

76
Velký závar před hradeckou brankou mohl skončit třetím gólem Slovanu. Jenže ani Šural a po něm ani Karišik se svými pokusy neuspěli.

75
A nic na tom nezmění ani akce Pavelky, který pro svůj tým vybojoval alespoň rohový kop.

74
Slovan je ve druhém poločase jako opaření a směrem dopředu toho zatím příliš nepředvedl.

73
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Marek Bakoš, přichází Isaac Sackey.

72
Fleišman si svoji hlavičku rozhodně za rámeček nedá. Nepřesný pokus skončil hodně mimo.

71
Bakoš už se hnal sám na Kuciaka. Ten ale mohl zůstat v klidu, protože ještě předtím byl odmáván ofsajd.

70
Halilovič je dnes při chuti a zkouší to z každé pozice. Tentokrát jen vysoko přestřelil.

68
Severočeši ale nezůstali o balonu dlouho. Hosté ho opět získali a míří na útočnou polovinu.

67
Prvním karetním hříšníkem je domácí Karišik.

66
Liberečtí měli po dlouhé době k dispozici rohový kop. Centr Frýdka ale nikoho v modrém nenašel.

65
Vaněček adresoval přihrávku Petrusovi, který okamžitě vypálil. Hroššo ale s jeho pokusem neměl žádný problém.

64
Ta ale rozhodně nepřijde po akci Haliloviče, který stál v době přihrávky v ofsajdu.

63
Votroci jsou v druhém poločase rozhodně lepším týmem a nějakou tu branku by si zasloužili.

62
Hroššo měl trochu problémy s rohový kopem, po kterém jen s problémy udržel balon v rukavicích.

61
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Tomáš Malinský, přichází David Petrus.

61
Frýdek se jen marně pral s dvojnásobnou přesilou a o balon u levé lajny přišel.

60
Čermák se následně dostal ještě do střelecké pozice. Ani tentokrát však zařízení netrefil.

59
Slovan si v posledních minutách koleduje a toho mohl využít Čermák, který měl na hlavě stoprocentní šanci. Z malého vápna ale branku vůbec netrefil.

58
Vaněček se dostal k hlavičce, když přeskočil Coufala. Jeho pokus ale končí jen vedle branky.

57
To samé můžeme říct o Šuralovi, který nejdříve polehával po trávníku. Nakonec ale vstal a pokračuje.

56
Halilovič se mezitím zapojil do hry. Nic vážného to zřejmě nebylo.

55
Plašil dostal ideální přihrávku za obranu, kterou chtěl ještě vyšperkovat a přihrát jednomu ze spoluhráčů. K němu se ale balon nedostal.

54
Hostující záložník už byl odveden za postranní lajnu. Slovan mezitím rozehrál.

53
Halilovič se sesunul k trávníků a zřejmě bude potřebovat lékařské ošetření.

52
Vypadalo to, jakoby Vaněček zakončoval rukou. Píšťalka hlavního rozhodčího ale zůstala němá.

51
Hradečtí Votroci vstoupili do druhého poločasu aktivně a domácí Slovan s tím má problémy.

50
Bakošova narážečka Šuralovi byla až příliš dlouhá. Balon končí jen v zámezí.

49
Holeš posadil svůj centr přesně na hlavu Trabuče, který pořádně protáhl gólmana Hrošša.

48
Bakoš si nepohlídal obrannou linii soupeře a byl mu odmáván a posléze i odpískán ofsajd.

47
Dlouhý Coufalův aut končí až za lajnou. Gólman Kuciak si poprvé zahraje s balonem.

46
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Martin Sus, přichází Vladimír Coufal.

Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Tomáš Koubek, přichází Martin Kuciak.

46

Oba celky už se pomalu trousí z útrob stadionu. Druhý poločas tak co nevidět začne.

Druhý poločas začne přibližně v 18:03.

První poločas mezi Libercem a Hradcem Králové je minulostí. Severočeši jsou zatím v utkání jasně lepší a po prvních pětačtyřiceti minutách zaslouženě vedou o dvě branky. Hosté tady pod Ještědem zatím nic nepředvedli a v druhém poločase budou muset rozhodně přidat.

45+1

45+1
Slovan i nadále zůstává na útočné polovině, kde bude u rohového praporku vhazovat.

45+1
První poločas bude nastaven o 1 minutu.

45
Šural mohl do poločasu přidat ještě třetí branku! Jeho technický obstřel na zadní tyč ale skončil těsně vedle branky.

44
Hradečtí se dostali do rychlého brejku, který ale nevyřešili ideálně. Malinský totiž pokazil přihrávku na rozběhnutého Vaněčka.

43
Gólman Koubek si připisuje další úspěšný zásah po střele Frýdka, která šla ale z hodně ostrého úhlu.

42
Fleišman nabil do střelecké pozice Bakošovi. Ten ale při zakončení podklouzl a tak neměla jeho rána tak potřebnou razanci.

41
Bakoš se snažil obtočit kolem obránce Holeše, neúspěšně. Hradec získal autové vhazování.

40
Před námi je posledních pět minut prvního poločasu. Zatím to vypadá, že spokojenější odejdou do šaten rozhodně fotbalisté Liberce.

38
Rozhodčí Proske foukl do píšťalky a nechává hru pokračovat. Aktuálně jsou u balonu Severočeši.

37
Menší zdravotní problémy má nyní gólman Koubek, který si vyžádal lékařské ošetření.

36
Domácí hráči následně vhazovali. Frýdek si ale nerozuměl s Bakošem a Slovan o míč přišel.

35
Rolko vystihl přihrávku na rozběhnutého Fleišmana a raději poslal balon do zámezí.

34
Hra se v posledních minutách trochu uklidnila. Samotné dění se odehrává převážně ve středu hřiště.

33
Pavelka adresoval přihrávku Frýdkovi. Ten už ale zastihl míč jen za lajnou.

32
Nakonec balon končí až u gólmana Hrošša, který se svoji rozehrávkou rozhodně spěchat nebude.

31
Halilovič poslal do šestnáctky hodně nebezpečný centr, který na poslední chvíli odvracel Šural.

30
Dlouhá rozehrávka Slovanu se tentokrát nepovedla. Míč po odkopu končí pouze za postranní čarou.

28
Hradec měl na druhé straně možnost rohového kopu. Přetažený centr Trubače ale nebyl k ničemu.

27
Frýdkův centr od rohového praporku znovu doplachtil až na hlavu Karišika. Ten se ale tentokrát do zakončení nepoložil ideálně.

26
Domácí hráči jsou dnes k nezastavení a jejich každá útočná akce je velmi nebezpečná.

25
Liberec právě vstřelil branku!
Další nacvičená akce a tentokrát to gólem v síti Hradce končí! Frýdkova přímá rána na branku Koubkovi vypadla z rukavic a pohotový JOSEF ŠURAL poté šikovně přeloboval hostujícího brankáře – 2:0.

24
Domácí budou mít z pravé strany podobou možnost. Halilovič totiž zahrál rukou.

23
Po nacvičeném signálu se do zakončení dostal Šurala, který ale balon netrefil vůbec ideálně.

22
Severočeši budou mít faulu na Šurala další nebezpečnou standardku, kterou zřejmě rozehraje Frýdek.

21
Pokorný si své defenzivní povinnosti splnil na výbornou, když od balonu odstavil Vaněčka.

20
Po krátké pauze se opět začalo hrát. Aktuálně jsou u balonu hráči Slovanu.

19
Pavelka utržil na středu hřiště ránu do obličeje a jen pomalu se zvedá z trávníku.

18
Čermák se nadechl k samostatné akci přes tři obránce, která neměla šanci na úspěch.

17
Malinský poslal z pravé strany do pokutového území nebezpečný centr. Pokorný si s ním ale poradil.

15
A úspěšný nebyl o chvilku později ani Bakoš. Liberečtí ale u míče zůstanou a budou vhazovat.

14
Slovan měl další dobrou možnost, jak ohrozit Koubka. Šural ale tentokrát v hlavičkovém souboji neuspěl.

13
Hradečtí po inkasované brance ožili a tlačí se před Hroššovu branku. Ten ale stále zůstává bez práce.

12
Severočeši dokonale využili standardní situace a ujímají se vedení! Centr Frýdka doputoval až na hlavu MILOŠE KARIŠIKA, který přesnou hlavičkou otevírá skóre utkání – 1:0.

11
Liberec si připravil další šanci. Pavelka sebral odražený balon a z hranice vápna vyslal na branku pořádnou jedovku, kterou gólman na poslední chvíli vyrazil.

10
Slovan ale z následného rohu nic nevytěžil. Naopak musel rychle zpátky kvůli rodící se mu protiútoku Hradce.

9
Bakošův centr na zadní tyč doletěl přesně na Frýdka, který neváhal a práskl do balonu. Brankář Koubek si připisuje první úspěšný zákrok.

8
Fleišman ale se svým individuálním průnikem neuspěl a o míč přišel.

7
Hosté ale nezůstali u balonu příliš dlouho. Po chybné rozehrávce ho mají znovu hráči v modrém.

6
To se nyní povedlo až Noskovi, který poslal dlouhou přihrávku až na útočnou polovinu.

5
Hradečtí Votroci jsou stále pod tlakem a nedaří se jim ze sevření vymanit.

4
Delarge se snažil na pravé straně obejít Plašila. Ten ale ze souboje vzešel jako vítěz.

3
Slovan je v úvodu utkání aktivnějším a lepším týmem. Hradec Králové se zatím na útočnou polovinu nedostal.

2
Domácí fotbalisté měli k dipozici svůj první rohový kopu. Šurala ale zradilo zpracování a od něj se balon dostal do zámezí.

1
Liberečtí se ujali rozehrávky a okamžitě se vrhli do útoku. Centr Frýdka ale nikoho ze spoluhráčů nenašel.

1

Oba týmy již nastupují na hrací plochu. Domácí Slovan v modrých dresech, hosté z Hradce v bíločerné kombinaci.

FC Slovan Liberec: Hroššo – Sus, Karišik, Pokorný, Fleišman – Soungole – Šural, Pavelka (C), Frýdek – Delarge, Bakoš.

Náhradníci: Lukáč – Coufal, Sackey, Hadaščok, Brabec, Pimpara, Douglas.

FC Hradec Králové: Koubek (C) – Holeš, Chleboun, Plašil, Nosek – Trubač, Černý, Čermák, Malinský – Halilovič – Vaněček.

Náhradníci: Kuciak – Petrus, Rolko, Schwarz, Tito, Štípek.

Rozhodčí: Proske – Wilczek, Černý.

Vzájemná bilance z posledních pěti utkání hovoří jasně pro Liberec. Ten dokázal ve vzájemných střetnutí celkem třikrát zvítězit, dvakrát skončil výsledek nerozhodně. Na podzim se oba celky rozešly bezbrankovou remízou.

Pravděpodobné sestavy:

FC Slovan Liberec: Hroššo – Coufal, Karišik, Pokorný, Fleišman – Soungole – Šural, Pavelka, Delarge, Frýdek – Bakoš.

FC Hradec Králové: T. Koubek – Holeš, Križko, Chleboun, Nosek – Trubač, A. Čermák, P. Černý, Malinský – Halilovič – Vaněček.

Velmi důležité a sledované utkání pro oba týmy. To bude souboj Liberce a Hradce Králové. Domácí Slovan se nachází na čtrnáctém místě s dvaceti sedmi body body a v případě výhry si definitivně zajistí prvoligovou příslušnost i pro příští rok. Hradečtí Votroci jsou v tabulce právě pod svým soupeřem a pod Ještědem tak hrají o holé přežité v nejvyšší české soutěži.

Hezké nedělní odpoledne ze severu Čech. Před námi je utkání 28. kola Synot ligy, ve kterém se na stadionu U Nisy střetne FC Slovan Liberec a FC Hradec Králové.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.