po prodl. Avangard Omsk – HC Dynamo Pardubice
2:3
(1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)
Komentuje: Lukáš Štěrovský

Z mojí strany je to pro dnešek vše. Vy se už od půl sedmé ale můžete těšit na další duel, který sehrají domácí hokejisté proti ruské Ufě. Na počtenou!

A je rozhodnuto! První vítězství na Mountfield Cupu si připisují Pardubice po výhře v prodloužení. Ocenění se dočkají nejlepší hráči, kterými se stávají Brandon Maxwell za Pardubice a Denis Paršin za Omsk.

61:18
Dynamo právě vstřelilo branku!
A je rozhodnuto! Kombinaci Pardubic zpoza branky dostala puk až před brankoviště, kde nikým nehlídán neměl problém skórovat PETR SÝKORA! Asistence: Tomáš Rolinek, Petr Čáslava.

60:50
Sýkora z pravého kruhu trefil jen Furcha, vhazování po jeho levici.

60:15
A první útok Pardubic skončil nepřesností na modré čáře, k puku se dostává Omsk.

60:01

Poslední třetina nabídla po brance na každé straně, a to s ohledem na předchozí skóre zápasu znamená jediné – diváci v Hradci Králové si budou moci užít pětiminutového prodloužení tři na tři! To začne zhruba v 16:42.

60:00

59:08
Dynamo si stále drží puk ve svém obranném pásmu.

58:22
Pardubice se ale nikam dvakrát neženou, vypadá to, že se v prvním zápase Mountfield Cupu dočkáme prodloužení.

57:55
Roy se dočkal do blízkosti pardubické branky, střela z cca metru však zamířil těsně vedle levé tyče, o kterou se možná i otřel!

57:09
Omsk se ale nemůže dostat do trvalejšího tlaku, Pardubice teď hrají zodpovědně hlavně ve středním pásmu a nepouštějí ruského soka do šancí.

56:16
Dopředu se ale Dynamu moc nechce, a když už přece jen něco vymyslí, Furch je na svém místě, třeba jako teď, když instinktivně vyrazil střelu, kterou ani neviděl.

55:45
Pardubice jsou teď zatlačeny za vlastní klecí, uvidíme, jak rychle se jim podaří rozehrát.

54:41
Je tedy vyrovnáno a v posledních pěti minutách se můžeme těšit na solidní bitvu.

53:44
Avangard právě vstřelil branku!
Omsk se ve vlastním obranném pásmu dostal k puku, rychlou rozehrávkou se dostal až na útočnou modrou, kde Pestuško precizním pasem předložil puk na volného DANILA FAJZULLINA, který nekompromisně z bezprostřední blízkosti skóroval. Asistence: Maxim Pestuško.

53:31

52:36
A Dynamo se navíc teď několikrát po sobě osvobodilo vyhozením až k Furchově kleci.

52:07
Ruský tým se nemůže dostat do útoku, a když už se mu to podařilo, přerušil jeho snahu ofsajd.