konec FC Vysočina Jihlava – 1. SK Prostějov
1:0
(0:0)
Komentuje: Jaroslav Wollmann

Vysočina tak porazila Prostějov 1:0 a na svém kontě má 34 bodů. Hanáci zůstávají na 33 bodech. Jihlavané tak jdou v tabulce před svého sobotního soupeře. Vysočina se ve středu 27. dubna představí na hřišti Sparty B. Prostějov ve stejný den doma přivítá Táborsko.

25. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY je v Jihlavě minulostí. Ve druhém poločase jsme se dočkali jedné branky. V 53. minutě centroval do vápna Jakub Selnar, na hlavičku si naběhl Mame Tall a balón poslal za záda Michala Bárty. Gólman Prostějova byl i tak hrdinou duelu neb pochytal několik velkých šancí Jihlavanů.

90+2

90+2
Vojtěch Křišťál na vlastní polovině rozehrál míč a poslal jej dopředu.

90+2
Do vápna posílá centr MIchal Bárta. Ale obrana domácích je pozorná.

90+1
Nakrátko jej pro sebe rozehráli Filip Vedral a Jakub Selnar, ale záhy přišli o míč.

90+1
Vysočina bude zahrávat z pravé strany rohový kop.

90
Druhý poločas bude o dvě minuty delší.

90
Jan Schaffartzik hlavičkoval těsně nad bránu. Rozehrávat tak bude Luděk Vejmola.

88
Lukáš Fila se po pravé straně dostal s míčem k vápnu, ale na své spoluhráče nedokázal již počkat.

86
Lukáš Fila našel ve vápně Filipa Vedrala, ale jeho pokus zamířil mimo tři tyče.

84
Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Vasil Kušej, přichází Michal Stříž.
Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Petr Jiráček, přichází Ifechukwu Okewukwu Amobi.

84
Ve vápně dobře prošel Lukáš Zoubele, ale nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.

83
Z levé strany jej rozehrál Jakub Selnar, ale obrana hostí byla pozorná.

83
Z pravé strany tentokráte nakrátko Jakub Selnar na Miroslava Turečka, na jeho centr si naskočil Vojtěch Křišťál a bude z toho další roh.

82
Z pravé strany rozehrál rohový kop Jakub Selnar, hosté odvátili na další roh.

82
Vysočina mohla navýšit vedení, proti hlavičce Filipa Vedrala zasáhl Michal Bárta.

80
Před dobíhajícím Robertem Bartolomeu musel na zem Luděk Vejmola.

Dnešní utkání sleduje 353 diváků.

78
Žlutou kartu dostává Jaroslav Peřina (FC Vysočina Jihlava).

77
Jakub Selnar poslal z pravé strany centr do vápna, kde si naběhl Filip Vedral, ale jeho hlavička postrádala razanci.

76
Žlutou kartu dostává Jakub Kopřiva (1. SK Prostějov).

76
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Tomáš Svoboda, přichází Lukáš Musil.

75
Vasil Kušej si navedl na střed míč a Luděk Vejmola musel na zem, aby jeho střelu zlikvidoval.

74
Jakub Selnar se dostal ke střele zpoza velkého vápna, ale trefil jen prvního hráče před sebou.

73
Filip Vedral i Lukáš Zoubele se snažili po levé straně dostat do vápna, ale nepodařilo se.

72
Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Michael Hönig, přichází Daniel Bialek.

70
Žlutou kartu dostává Jakub Urbanec (1. SK Prostějov).

70
Prostějov se na polovině hřiště provinil faulem, rozehrávat bude Vysočina.

68
Lukáš Zoubele tlačil míč pod břevno, ale balón zamířil mimo tři tyče.

66
Žlutou kartu dostává Jan Kameník (FC Vysočina Jihlava).

66
Lukáš Zoubele poslal z levé strany centr do vápna, ale pro jeho spoluhráče byl balón dlouhý.

64
Ke střele se chystal Jakub Urbanec, jeho pokus byl ale zblokován Jaroslavem Peřinou.

63
Centr Lukáše Fily z pravé strany byl lahůdkou pro Michala Bártu.

62
Hosté budou na své polovině vhazovat.

60
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Mame Tall, přichází Lukáš Fila.
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Radek Křivánek, přichází Filip Vedral.
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Tijani Belaid, přichází Lukáš Zoubele.

58
Útočná akce Vysočiny byla zastavena neb se Dávid Krčík ocitl v ofsajdu.

57
Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Solomon Omale, přichází Jakub Kopřiva.

55
Z nějakých 27 metrů rozehrál standardní situaci Tijani Belaid, jenž vystřelil přímo na bránu, ale Michal Bárta zasáhl.

53
Jihlava právě vstřelila branku!
Jakub Selnar poslal z levé strany míč do vápna a LUKÁŠ ZUKAL tečuje balón za záda gólmana Michala Bárty, čímž otevírá skóre dnešního duelu.

52
Radek Křivánek se přes Michala Zapletala nedokázal dostat. Od brány tak opět rozehraje Michal Bárta.

51
Centr Jakuba Selnara z levé strany do vápna skončil v zámezí. Od své brány tak pošle míč do hry Michal Bárta.

50
Projektil Matúše Lacka zpoza velkého vápna šel vysoko nad bránu.

48
Z levé strany rozehrál rohový kop Tijani Belaid, ale obrana hostí byla pozorná.

48
Zpoza velkého vápna vystřelil Jaroslav Peřina a proti jeho ráně zasáhl MIchal Bárta.

47
Zpracování zradilo Vojtěcha Křišťála, vhazovat na polovině hřiště budou hosté.

46
Druhý poločas rozehrála Vysočina.

46

Druhý poločas začne přibližně v 17:32.

První poločas je v Jihlavě minulostí. Více ze hry měli určitě domácí. Hosty několikrát proti projektilům zpoza velkého vápna podržel Michal Bárta. Vysočina se tak rozhodně snaží napravit nepovedený zápas proti Chrudimi, ale doplácí na svou špatnou efektivitu.

45+1

45
První poločas bude o minutu delší.

45
Rohový kop z pravé strany rozehrál Tijani Belaid, k hlavičce se dostal Mame Tall, ale balón poslal mimo tři tyče.

45
Jakub Selnar zpoza velkého vápna vyslal projektil a Michal Bárta musel na zem, aby jeho střelu k tyči vyrazil.

44
Vojtěch Křišťál před sebe Roberta Bartolomeu nepustil. Od své brány pošle míč do hry Luděk Vejmola.

43
Solomon Omale se snažil překvapit střelou na bránu Luďka Vejmolu, ale ten se překonat nenechal.

42
Útočná akce Prostějova byla zastavena neb jim byl odpískán ofsajd.

41
Mame Tall se ve vápně provinil faulem, takže bude rozehrávat Michal Bárta.

40
Centr Jaroslava Peřiny z levé strany do vápna nebyl pro jeho spoluhráče přesný.

39
Zpoza velkého vápna si míč navedl Jan Koudelka, Luděk Vejmola nakonec zasahovat nemusel.

37
Jakub Selnar se na levé straně snažil vhodit dlouhý aut a najít tím Mame Talla, ale nepovedlo se.

35
Pěkný pozdrav poslal Tijani Belaid zpoza velkého vápna Michalu Bártovi, ale ten se překvapit nenechal a jeho projektil vyrazil.

34
Rohový kop z pravé strany v podání Tijaniho Belaida, do vápna si naběhl Vojtěch Křišťál, ale míč poslal mimo.

32
Přihrávku Jakuba Urbance z pravé strany do vápna nikdo z jeho spoluhráčů nepochopil neb na ní nikdo nereagoval.

30
Druhý roh krátce po sobě již pro hosty neznamenal nějaké nebezpečí.

30
Z pravé strany rozehrál rohový kop Tijani Belaid, k hlavičce se dostal Mame Tall, gólman Michal Bárta byl pozorný.

29
Zpoza velkého vápna vystřelil k tyči Miroslav Tureček a Michal Bárta musel zasáhnout. Roh pro domácí.

29
Na své útočné polovině na pravé straně budou domácí vhazovat.

27
Hráči Vysočiny si dlouho dávali přednost, kdo odkopne míč až na poslední chvíli se toho ujal Dávid Krčík.

26
Vasil Kušej zpoza velkého vápna vystřelil, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.

25
Tijani Belaid se vrací s ovázanou hlavou do hry.

25
Centr hostí do vápna si v pohodě sbírá Luděk Vejmola.

24
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Matyáš Písačka, přichází Jakub Selnar.

22
Ošetřen bude muset být i Tijani Belaid, domácí tak mají na hrací ploše o dva méně.

21
Matyáš Písačka si nejspíše vyhodil rameno a bude muset být ošetřen. Vysočina tak prozatím hraje v deseti.

20
Tijani Belaid se snažil proniknout do vápna, ale míč si dal daleko od nohy.

18
Útočná akce Prostějova končí, rozhodčí jim odpískal ofsajd.

18
Matúš Lacko se snažil centrem z pravé strany do vápna oslovit své spoluhráče, ale nepovedlo se.

17
Z pravé strany rozehrál rohový kop Tijani Belaid, k odraženému míči se dostal Dávid Krčík, jeho projektil jen těsně minul bránu.

16
Miroslav Tureček vystřelil z levé strany na vzdálenější tyč a gólman jeho pokus vyrazil na roh.

15
K míči se dostal Robert Bartolomeu a snažil se ohrozit Vejmolu, ale domácí gólman byl pozorný.

15
Hosté budou na středu hřiště vhazovat.

13
Na centr Belaida si naběhl Vojtěch Křišťál, ale míč poslal mimo bránu.

12
Z pravé strany jej rozehrál Tijani Belaid, ale obrana hostí se ubránila.

12
Rohový kop pro Vysočinu.

11
Vojtěch Křišťál vhodil na pravé straně dlouhý aut až do vápna, ale míč si sebral Michal Bárta.

10
Vysočina se dostala s míčem na vlastní území a bude vymýšlet, jak překonat obranu hostí.

8
Žlutou kartu dostává Matúš Lacko (FC Vysočina Jihlava).

7
Na centr si do vápna naběhl Mame Tall, ale balón poslal mimo tři tyče.

6
Centr domácích z levé strany do vápna, ale pro Tomáše Svobodu byl míč příliš vysoký.

5
Solomon Omale poslal z pravé strany centr do vápna, ale své spoluhráče nenašel.

3
Na penaltě se k míči dostal Tomáš Svoboda, zcela osamocený vystřelil, ale k jeho smůle trefil prvního hráče před sebou, což bylo pro hosty velké štěstí neb by to byl jinak gól.

2
S míčem jsou na své polovině hráči Vysočiny.

1
Duel rozehráli hosté, jenž nastuoují v bílo modré kombinaci dresů, domácí ve žlutobílém.

1

Za doprovodu trojice sudích nastupují obě základní jedenáctky na hrací plochu. Utkání za malý okamžik začne.

Do začátku duelu chybí necelých 25 minut a oba celky se na hrací ploše rozcvičují.

Trenér Jan Kameník učinil oproti duelu s Chrudimí čtyři změny, nehraje Vlček. Na lavičce jsou Selnar, Zoubele a Fila. Místo nich budou hrát Písačka, Peřina, Tureček a Tall. Trenér Daniel Šmejkal oproti zápasu proti Dukle učinil jednu změnu, místo Schustera hraje Zukal.

FC Vysočina Jihlava: Vejmola – T. Svoboda, Křišťál, D. Krčík, Písačka – Lacko (C), Tureček – Křivánek, Belaid, Peřina – Tall.
Náhradníci: Jágrik – Vedral, Musil, Selnar, Zoubele, Shudeiwa, Fila.
Trenér: Jan Kameník

1. SK Prostějov: Bárta – Zukal, Urbanec, Schaffartzik, Zapletal – Hönig, Jiráček, Omale, Kušej – Bartolomeu, Koudelka (C).
Náhradníci: Nemrava – Amobi, Kopřiva, Stříž, Bialek, Schuster.
Trenér: Daniel Šmejkal

Rozhodčí: Kvítek – Novák, Matoušek.

Duel jako hlavní rozhodčí bude řídit Michael Kvítek. Na čarách mu budou asistovat Michal Novák a Lukáš Matoušek. Delegátem asociace je Kryštof Mencl a technickým delegátem Tomáš Farský.

Oba celky se spolu naposledy utkaly 16. října 2021. Vysočina se v Prostějově dostala do vedení ve 21. minutě zásluhou Vedrala. V nastaveném čase prvního poločasu srovnal stav Schaffartzik. V 56. minutě domácí vedli zásluhou Koudelky. Po zbytek duelu již branka nepadla. Prostějov tak vyhrál 2:1 (1:1).

Góly: 45+2. Schaffartzik, 56. Koudelka – 21. Vedral.
ŽK: 42. Omale, 54. Urbanec – 15. Tall, 45+3. Vejmola, 77. Křišťál.
Rozhodčí: Nehasil – Melichar, Poživil.

Prostějov nastoupil v této sestavě: Mucha – Urbanec, Žák, Stříž, Omale, Vlachovský, Schaffartzik, Jiráček, Schuster (C), Zapletal, Koudelka
Náhradníci: Bárta – Vichta, Kopřiva, Bialek, Sečkář, Bartolomeu, Hausknecht

Vysočina nastoupila v této sestavě: Vejmola – Pojezný, Vedral, Křišťál, Tureček, Svoboda, Zoubele (C), Vlček, Fila, Arroyo, Tall
Náhradníci: Jágrik – Štefánek, Selnar, Peřina, Franěk, Chocholatý, Ritter

A jak si oba celky vedly v posledních kolech? Prostějov doma v sobotu 16. dubna přivítal Duklu Praha. Domácí se dostali do vedení již ve třetí minutě, když se trefil Schaffartzik. Ve 20. minutě bylo srovnáno, když se prosadil Šebrle. Po půl hodině hry již Hanáci opět vedli, trefil se Hönig. Po zbytek zápasu již branka nepadla, Prostějov si tak po výhře 2:1 (2:1) připsal do tabulky tři body.

Prostějov nastoupil v této sestavě: Bárta – Urbanec, Schuster (C), Schaffartzik, Zapletal – Hönig, Jiráček, Omale, Kušej – Bartolomeu (87. Kopřiva), Koudelka (89. Bialek)

Vysočina doma ve středu 20. dubna přivítala v dohrávce 20. kola Chrudim. Hosté si v prvním poločase připravili gólové šance, ale proti byl Vejmola. Na začátku druhého poločasu poslal do vedení Východočechy Firbacher. Domácí poté zabrali, ale srovnat jim nebylo přáno, když Zoubele trefil tyč a Křišťál břevno. Chrudim zvítězila 1:0 a do tabulky si připsala tři body.

Vysočina nastoupila v této sestavě: Vejmola – Svoboda, Vlček, Krčík, Křišťál – Belaid (84. Tureček), Lacko (C) – Křivánek (84. Arroyo), Fila (61. Peřina), Selnar (61. Tall) – Zoubele

V rámci 25. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přivítá devátá Vysočina osmý Prostějov. Hosté si za dvacet čtyři odehraných duelů připsali deset výher a tři remízy. Na svém kontě tak mají třicet tři bodů. Hanáci doposud vstřelili dvacet šest branek a třicet osm jich inkasovali.

Domácí mají odehráno také dvacet čtyři zápasů, v osmi případech se radovali z výhry a v sedmkrát remizovali. Na svém kontě mají třicet jedna bodů. Jihlavané mají problém se střílením branek, doposud jich dali dvacet, což je řadí mezi nejhorší týmy. Inkasovali jich dvacet sedm, což je naopak řadí mezi ty lepší týmy.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.