konec FC Vysočina Jihlava – MFK Chrudim
0:1
(0:0)
Komentuje: Jaroslav Wollmann, Petr Jindra

Vysočina tak zůstane na deváté pozici a Chrudim se posunula před Ústí nad Labem na čtrnácté místo a má ještě zápas s Táborskem k dobru.

Dohrávka 20. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY je v Jihlavě minulostí. Hosté byli v prvním poločase lepším týmem, což si přenesli i do druhého poločasu. Jejich aktivitu korunoval v 50. minutě Filip Firbacher. Hosté se pak stáhli spíše do obrany. Domácí se snažili srovnat krok, ale nebylo jim přáno. Lukáš Zoubele trefil tyč a Vojtěch Křišťál břevno. Poslední minuty již byly hodně rozkouskované. Chrudim si tak po výhře do tabulky přippíše tři body a má jich 25. Vysočina zůstavá na 31.

90+4

90+4
Před nabíhajícím Mame Tallem chytá míč Jiří Floder.

90+3
Domácí jsou sice s míčem, ale na vlastní polovině, to už je taková křeč.

90+2
Žlutou kartu dostává Mame Tall (FC Vysočina Jihlava).

90+1
Hosté dobře a účelně brání, Nyní jsou s míčem na své útočné polovině.

90
Druhý poločas bude o čtyři minuty delší.

90
Žlutou kartu dostává Petr Drahoš (MFK Chrudim).

89
Mame Tall se k míči nedostal, byl čistě odstaven obráncem hostí.

89
Centr do vápna pro sebe sbírá Jiří Foder.

88
Hosté se na polovině hřiště provinili faulem, u míče tak zůstanou domácí.

87
Od své brány rozehraje Jiří Floder.

86
Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Petr Juliš, přichází Petr Drahoš.

85
Z pravé strany se do zakončení dostal Tomáš Vlček, ale Jiří Floder předvedl dobrý zákrok a hosty stále drží.

84
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Radek Křivánek, přichází Luis Arroyo.
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Tijani Belaid, přichází Miroslav Tureček.

Dnešní utkání sleduje 423 diváků.

83
Jaroslav Peřina se zpoza vápna dostal ke střele, ale jeho pokus nadvakrát chytá Jiří Floder.

82
Z pravé strany jej rozehrál Tijani Belaid, míč se dostal K Vojtěchu Křišťálovi, toho ale zradilo zpracování.

82
Rohový kop pro domácí.

80
Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Filip Firbacher, přichází Ondřej Kesner.
Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Marek Kejř, přichází Martin Šejvl.

79
O jeden takový se pokusil Filip Firbacher, ale Luděk Vejmola bez problémů chytá.

78
Vysočina začala hrát na riziko jen s jedním hráčem vzadu. Hosté tak mohou vyrážet do brejků.

77
Žlutou kartu dostává Petr Průcha (MFK Chrudim).

75
Radek Křivánek z pravé strany posílal centr do vápna, k odraženému míči se dostal Matúš Lacko, ale jeho projektil šel nad bránu.

73
Žlutou kartu dostává Matúš Lacko (FC Vysočina Jihlava).

73
Domácí se dožadovali odpískání pokutového kopu, ale sudí rázně ukázala, že nic pískat nebude.

73
Tijani Belaid rozehrál z levé strany rohový kop, k hlavičce se dostal Vojtěch Křišťál a trefil břevno Floderovy brány.

72

71
Tomáš Svoboda se místo přihrávky odhodlal ke střele, ale jeho pokus šel mimo.

69
Domácí podnikli rychlý brejk, ale přihrávka na Vojtěcha Křišťála na levou stranu nebyla přesná a hráč Vysočiny to měl na dlouhou nohu. O míč tak byl připraven obráncem hostí.

68
Obrana hostí si nyní bude moci vydechnout, Chrudim bude vhazovat.

67
Domácí i nadále pokračují v útočné kombinaci, ale k ohrožení branky se prozatím nedostali.

66
Po krátké pauze již můžeme pokračovat.

65
V nefotbalové pozici se na zemi ocitli Denis Donát a Tomáš Vlček. Oba hráči budou muset být ošetřeni.

65
Dva rohové kopy krátce po sobě zahrával Tijani Belaid, k ohrožení branky hostí to ale nevedlo.

64
Domácí se v posledních minutách usadili na útočné polovině, ale Chrudim zatím dobře brání.

63
Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Martin Šplíchal, přichází Jan Záviška.
Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Michal Vrána, přichází Petr Juliš.

62
Z pravé strany rozehrál rohový kop Tijani Belaid, ale obrana hostí je prozatím pozorná.

61
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Jakub Selnar, přichází Mame Tall.
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Lukáš Fila, přichází Jaroslav Peřina.

60
Z levé strany jej rozehrál Jakub Selnar, ale obrana hostí neměla problém.

59
Z pravé strany rozehrál rohový kop Tijani Belaid, obrana hostí míč odvrátila na další roh.

59
Jakub Selnar poslal z levé strany míč do vápna, na hlavičku si naběhl Lukáš Zoubele, ale Jiřího Flodera překonat nedokázal.

57
Domácí se provinili útočným faulem, u míče tak bude Chrudim.

55
Z pravé strany rozehrál rohový kop Jakub Selnar, ale obrana hostí byla pozorná.

54
Domácí mohli srovnat, Lukáš Zoubele ale trefil pravou tyč Floderovy brány.

53
Od své brány pošle míč do hry Luděk Vejmola.

50
Chrudim právě vstřelila branku!
Hosté jdou do vedení a určitě po zásluze. K míči se dostal FILIP FIRBACHER a z pravé strany nedal Vejmolovi šanci..

49
Do šance se dral Jakub Selnar, ale míč měl na dlouhou nohu, takže jeho pokus šel nakonec mimo.

48
Od své brány rozehraje Jiří Floder, k míči se ale záhy dostali domácí.

46
Druhý poločas rozehráli domácí, do šance se dral Lukáš Zoubele, ale do zakončení se nakonec nedostal.

46

Druhý poločas začne přibližně v 18:02.

První poločas je v Jihlavě minulostí, více šancí ke vstřelení branky měli hosté, ale Luďka Vejmolu prozatím překonat nedokázali. Domácí toho moc směrem dopředu neukázali.

45

45
Tijani Belaid rozehrál z levé strany rohový kop. Svým centrem našel Tomáše Vlčka, jeho střela ale byla zblokována.

44
Akci rozehrál Marek Kejř a odhodlal se ke střele, míč šel nad bránu.

43
Tomáš Svoboda se před velkým vápnem provinil faulem, hosté budou zahrávat standardní situaci.

41
Tijani Belaid poslal míč na Matúše Lacka, ale balón nebyl přesný.

39
Na polovině hřiště si Tomáš Svoboda špatně zpracoval míč, vhazovat tak budou hosté.

37
Tomáš Svoboda se dostal na hranici vápna ke střele, ale míč šel mimo bránu.

37
Hosté zahráli rohový kop z pravé strany. Domácí obrana byla pozorná.

36
Hosté mohli jít do vedení, ale v brance zatím nepřekonatelný Luděk Vejmola.

36
Tomáš Vlček poslal do vápna centr, ale balón si ze vzduchu sebral Jiří Floder.

34
Jakub Selnar se snažil prostrčit míč na Lukáše Filu, ale přihrávka nebyla přesná.

32
Domácí vepředu moc času nezůstali, u míče jsou již opět hosté.

31
Hosté se dostali do další šance, Michal Vrána posílal míč z pravé strany na vzdálenější tyč, ale balón šel mimo.

29
Marek Kejř poslal centr z pravé strany do vápna, hosté se dostali k odraženému míči a Luděk Vejmola musel předvést své umění, aby zabránil míči projít za jeho záda.

28
Žlutou kartu dostává Tomáš Vlček (FC Vysočina Jihlava).

27
Z levé strany rozehrál rohový kop Tijani Belaid, ale obrana hostí byla pozorná.

26
Lukáš Zoubele posílal z pravé strany cent do vápna, ale nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.

25
Před Jakubem Selnarem měl k míči blíže Jiří Floder.

23
Tomáš Svoboda si špatně zpracoval míč, hosté tak budou poblíž rohového praporku vhazovat.

20
Hosté zahrávali standardní situaci, ale domácí se v pohodě ubránili.

18
Chrudim kombinuje s míčem na své vlastní polovině.

17
Centr Tomáše Svobody do vápna byl lahůdkou pro Jiřího Flodera.

16
Tijani Belaid zahrával z pravé strany rohový kop, ale při rozehrávce kromě míče vzal i praporek.

15
Jakub Selnar si špatně zpracoval míč a záhy se dostali k balónu hosté.

13
Hosté se dostali k míči, ale budou na polovině hřiště jen vhazovat.

11
Hosté budou na své útočné polovině vhazovat, ale záhy se k míči dostali domácí.

8
Radek Křivánek poslal dlouhý balón za obranu, chtěl najít Jakuba Selnara, ale míč byl příliš rychlý.

7
Tentokráte z levé strany zahrávala Chrudim rohový kop, domácí Matúš Lacko si málem dal vlastní gól. Na poslední chvíli zasáhl Luděk Vejmola.

6
Hosté rozehráli rohový kop z pravé strany, zpoza velkého vápna se ke střele dostal Petr Průcha. Hosté budou mít další roh.

6
Josef Koželuh vhodil na pravé straně aut. Hosté vybojovali rohový kop.

4
Zpoza velkého vápna se ke střele dostal Jakub Selnar, ale jeho pokus šel doprostřed brány.

3
Vysočina kombinuje s míčem na vlastní polovině.

1
Duel rozehrála Chrudim, která nastupuje v červené sadě dresů, domácí z Jihlavy v modré sadě.

1

Za doprovodu trojice sudích nastupují obě základní jedenáctky na hrací plochu. Utkání za malý okamžik začne.

FC Vysočina Jihlava: Vejmola – D. Krčík, Belaid, Křišťál, Selnar – T. Svoboda, Zoubele, T. Vlček, Křivánek – Lacko, Fila.
Náhradníci: Jágrik – Peřina, Tureček, Shudeiwa, Písačka, L. Arroyo, Tall.
Trenér: Jan Kameník

MFK Chrudim: Floder – Jan Řezníček, Průcha, Kejř, Šplíchal – Vrána, Sokol, Firbacher, Míka – Donát, Koželuh.
Náhradníci: Ordelt – Šejvl, Záviška, Kesner, Drahoš, V. Řezníček, Juliš.
Trenér: Radek Kroňdák

Rozhodčí: Adámková – Ratajová, Kotalík.

„Je to tým, který bojuje o účast ve druhé lize, ale jak je vidět z posledních výsledků, tým se zvedl a body dokáže sbírat. Je houževnatý a odhodlaný a důrazný v osobních soubojích s rychlou přechodovou fází a rychlými protiútoky, které jsou velmi nebezpečné. Na to se musíme připravit a oproti zápasu s Táborskem se ještě více a ve větší kvalitě tlačit do pokutového území a dostat se více do zakončení," uvedl pro web fcvysocina.cz trenér Jan Kameník.

Utkání bude jako hlavní rozhodčí řídit Jana Adámková. Na čarách jí budou asistovat Lucie Ratajová a Petr Kotalík. Delegátem asociace bude Jaroslav Beneš a technickým delegátem Martin Pech.

Oba celky se spolu naposledy utkaly 28. srpna 2021. Vysočina si dovezla po vítězství 1:0 tři body. Ty jí vystřelil v šedesáté sedmé minutě gólem z penalty Vedral.

Gól: 67. Vedral(pen.).
ŽK: 53. Kesner, 66. Fišl, 78. Řezníček, 87. Drahoš – 35. Franěk, 51. Shudeiwa, 80. Lacko.
Rozhodčí: Křepský – Podaný, Pfeifer.
Diváci: 856.

Chrudim nastoupila v této sestavě: Mikulec – Hašek, Drahoš, Fišl, Průcha – V. Řezníček (79. Látal), Kesner (C), Jan Řezníček, Čáp (79. Šplíchal), Juliš (59. Surmaj) – Rybička (85. Tkadlec).
Náhradníci: Zíma – Tkadlec, Dostálek, Látal, Šplíchal, Surmaj, Mikor.

Vysočina nastoupila v této sestavě: Vejmola – Pojezný, Štefánek, Křišťál, T. Svoboda, T. Vlček – Shudeiwa (56. Tureček), Lacko, Franěk (46. Selnar), Peřina (56. Křivánek) – Vedral (88. Arroyo).
Náhradníci: Lancman – Tureček, Selnar, Araujo-Wilson, Křivánek, Fila, Arroyo.

A jak si oba celky vedly v uplynulém kole? Chrudim v neděli 17. dubna cestovala do Varnsdorfu. Domácí šli již ve druhé minutě do deseti, což ovlivnilo průběh utkání. Výhodu jednoho muže v poli využili hosté v šestnácté minutě, když se trefil Průcha. Ve druhé minutě druhého poločasu zvýšil náskok hostí Firbacher. V padesáté třetí minutě domácí snížili zásluhou Dordiće na konečných 1:2.

Chrudim nastoupila v této sestavě: Floder – Kesner (C), Míka, Donát, Sokol – Vrána (46. Juliš), Záviška, Průcha (88. Drahoš), Jan Řezníček, Kejř (70. Šejvl) – Firbacher (85. Koželuh)

Vysočina cestovala v neděli 17. dubna na hřiště Táborska. Hosté se dostali do vedení v osmnácté minutě, když Belaid proměnil pokutový kop. Vyrovnání se domácí dočkali v šedesáté páté minutě zásluhou Navrátila. Jihočeši poté hráli posledních deset minut oslabeni o jednoho hráče v poli, ale Jihlavané výhodu využít nedokázali. Oba celky si tak po rmíze 1:1 připsaly do tabulky jeden bod.

Vysočina nastoupila v této sestavě: Vejmola – Křišťál, T. Vlček, D. Krčík, T. Svoboda – Tureček, Belaid (75. L. Arroyo) – Selnar (67. Peřina), Křivánek (67. Fila), Lacko (C) – Vedral (75. Tall).

V dohrávce 20. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přivítá devátá Vysočina patnáctou Chrudim. Hosté doposud odehráli dvacet dva kol, v nich slavili pět výher a sedm remíz. Na svém kontě tak mají dvacet dva bodů. Východočeši doposud vstřelili dvacet dva branek, inkasovali jich o deset více.

Vysočina odehrála dvacet tři zápasů, v osmi případech se radovala z výhry a sedm duelů skončilo nerozhodně. Na svém kontě tak má třicet jedna bodů. Jihlavané vstřelili dvacet branek a dvacet šest jich inkasovali.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.