2:2
(2:2)
Komentuje: Josef Janda

90+5
Konec zápasu. Ve druhém poločase už branka nepadla, i když několik drobných šancí ještě fanoušci viděli. V platnosti tak zůstala i po závěrečném hvizdu poločasová remíza 2:2. To je z Tábora vše, loučí se Josef Janda.

90+5
Už se hraje značně nad rámec nastavení.

90+3
Míč skončil na hlavě Holiše, vzápětí však přichází další faul a ještě nebezpečnější situace.

90+3
Faul na polovině Táborska dává Opavě šanci na poslední centr před Janáčka.

90+2
Žlutou kartu dostává Denis Darmovzal (SFC Opava).

90+2
Faul na Provazníka přerušuje hru.

90
Střídání v týmu FC MAS Táborsko: ze hřiště odchází Leoš Vozihnoj, přichází Jiří Šplíchal.
Střídání v týmu FC MAS Táborsko: ze hřiště odchází Jan Mach, přichází Luka Robakidze.

90
Rozhodčí nastaví 3 minuty.

90
Opavští vyslali prudkou střelu k tyči, Janáček ovšem domácí tým podržel.

88
Žlutou kartu dostává Jan Mach (FC MAS Táborsko).

86
Po rohu Opavy drží míč Provazník. Čerstvý muž Táborska sice o balon zase přišel, nicméně míč končí v zámezí.

84
Tusjak po srážce se spoluhráčem kulhá ze hřiště.

81
Velká šance Táborska po rohu! Ve vápně Opavy vznikl velký zmatek a po Provazníkově pádu chtěli domácí penaltu, hrálo se však dál. Následně se dostal ke střele levačkou Plachý a Digaňa musel vytáhnout kvalitní zákrok. Nakonec odkopli hosté do bezpečí.

80
Žlutou kartu dostává Miloš Kopečný (SFC Opava).

79
Dnešní utkání sleduje 420 diváků.

78
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Samuel Šigut, přichází Bartosz Pikul.
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Joss Didiba, přichází David Macháček.

78
Prudká střela končí vedle branky Opavy.

75
Plachý se snažil vysunout rychlým pasem Vozihnoje, jenže hosté jim velkou šanci překazili.

73
Didiba centroval zprava jen do Janáčkovy náruče.

73
Další snažení Táborska skončilo útočným faulem.

72
Žlutou kartu dostává Jiří Janoščín (SFC Opava).

69
Žlutou kartu dostává Jiří Mezera (FC MAS Táborsko).

68
Střídání v týmu FC MAS Táborsko: ze hřiště odchází Daniel Kosek, přichází Adam Provazník.

67
Holiš dal do střely razanci, trefil ale jen zeď.

67
Slušná pozice před vápnem pro Táborsko. Standardku kopne Holiš.

65
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Matěj Helešic, přichází Miloš Kopečný.

64
Hosté ubránili roh Táborska, jeden z hráčů Opavy však potřebuje ošetření.

61
Střídání v týmu FC MAS Táborsko: ze hřiště odchází Kristaps Liepa, přichází Jan Mach.

60
Další akce hostů končí jen odkopem od brány Táborska.

57
Centr Opavských zleva našel jen Janáčka.

54
Plachého pokus letí vysoko nad branku. Domácím chybí ve druhé půli v zakončení přesnost.

53
Helešicova standardka končí v Janáčkově náruči.

51
Žlutou kartu dostává Roman Holiš (FC MAS Táborsko).

50
Vozihnojovu akci zleva zakončil Holiš vysoko nad branku.

47
Domácí rozehráli akci Tijanim, který ovšem fauloval.

46

45+3
První poločas skončil. Půl hodiny sledovali fanoušci zápas bez šancí, pak se však otevřela gólová stavidla. Nejprve se po rohu prosadil Tijani, který poslal domácí do vedení. Opavští bleskově srovnali a Darmovzalovým druhým gólem se dostali i do vedení. V nastavení ovšem hlavou srovnal Navrátil na poločasových 2:2.

45+1
Táborsko právě vstřelilo branku!
Domácí rozehráli zprava standardku a na vysoký míč si naskočil kapitán Táborska JAKUB NAVRÁTIL. Přesná hlavička skončila v opavské síti a je srovnáno – 2:2.

45

43
Vyhrocené chvíle u lavičky domácích. Hodně diskuzí s rozhodčím a ošetřování opavského Rataje.

43
Žlutou kartu dostává Jakub Navrátil (FC MAS Táborsko).

41
Žlutou kartu dostává Kristaps Liepa (FC MAS Táborsko).

38
Opava právě vstřelila branku!
Skvěle kopnutá standardka! DENIS DARMOVZAL se opřel do míče a umístil ho pravačkou přesně k tyči. Janáček se po ideálně zakrouceném balonu natahoval marně. Darmovzal přidává svůj druhý gól a posílá Opavu do vedení 2:1.

36
Hosté vybojovali standardku těsně před vápnem a ideálně na středu. Velmi dobrá pozice pro Opavu.

35
Opava je při chuti a další střela letí tentokrát kousek vedle od Janáčkovy branky.

33
Domácí se radovali z vedení jen několik sekund! Rychlý protiútok zakončil prudkou ranou DENIS DARMOVZAL a srovnává na 1:1.

32
Druhý roh v řadě už Opavští neubránili! Plachého vysoký míč sklepl hlavou Holiš a k míči se dostal MUHAMED TIJANI. Táborsko vede nad Opavou 1:0.

30
Plachého roh odvrátili hosté na další.

29
Akce Táborska zleva končí rohem.

26
První vážnější střelu zápasu má na svědomí domácí Tijani. Jeho pokus Digaňa vyrazil, přičemž se musel položit. Další hráč Táborska se o kousek k dorážce nedostal a hosté mohou být v klidu.

25
Holišův dlouhý centr skončil daleko vedle opavské branky.

24
Janáček si pro opavský roh došel a míč vyboxoval mimo vápno.

23
Polovina prvního dějství je pryč a nic zajímavého fanoušci před brankami zatím neviděli.

21
Opava se na chvíli usídlila na polovině domácích, zatím nic z toho.

18
Holiš ztratil míč a Darmovzal se rozhodl prudce vypálit. Ke smůle Opavy trefil jen hráče před sebou.

17
Liepa centroval zleva na první pohled hodně nepovedeně, nicméně našel na druhé straně Vozihnoje. Táborští opět poslali míč do vápna, kde nebezpečnou situaci vyřešil důrazným odkopem Didiba.

14
Navrátilův dlouhý nákop Vozihnoj nestihl. Digaňa rozehrává od brány.

12
Protiútok Opavy zastavil kapitán Navrátil a rychlým pasem dopředu znovu pozlobil hostující obranu. Táborsko vybojovalo roh.

11
Táborsko táhne akci znovu po pravé straně, Plachý získal aut.

9
Liepa se znovu snažil na pravé straně. Tentokrát se dostal levačkou i ke střele, ke smůle domácích ale branku minul.

7
Liepa dostal míč do běhu na pravém křídle, dlouho se však neradoval.

4
Navrátil poslal před Helešicem malou domů a kupředu mohou opět domácí.

1
Plachý našel zpětnou přihrávkou jen opavského Šiguta, hosté však zaváhání nevyužili a sami se špatnou přihrávkou dostali z dobré pozice.

1

Zanedlouho hosté rozehrají.

Týmy už nastupují na trávník, domácí Táborsko v modré a bílé, hosté z Opavy ve žluté a modré.

FC MAS Táborsko: Janáček – P. Plachý, Navrátil (C), Mezera, Tusjak – Holiš, Javorek – Vozihnoj, Liepa, Kosek – Muhamed Tijani.
Náhradníci: Zadražil – Rydval, Krch, Provazník, Mach, Šplíchal, Robakidze.

SFC Opava: Digaňa – Celba, Žídek (C), Janoščín, Kadlec – Didiba, Rychlý – Šigut, Darmovzal, Helešic – Rataj.
Náhradníci: Lasák – M. Bílek, Macháček, Janjuš, Kopečný, Pikul, Helebrand.

Rozhodčí: Dorušák – Líkař, Matoušek.

Deset minut před utkáním v Táboře slabě prší a tribuny nejsou zaplněné jako v posledním zápase proti Spartě B.

Letošní vzájemný zápas nikomu z týmů nenahrává. V září v Opavě viděli fanoušci jen šest žlutých karet, branku však žádnou. Pozná utkání vítěze dnes? Drobným favoritem je vzhledem k domácímu prostředí Táborsko.

Páté Opavě se nepovedl první jarní zápas ve Vyškově, pak už ale nabídla velice dobré výsledky. Slezané od té doby ve čtyřech zápasech neinkasovali a získali 10 bodů. Táborsko to tak bude mít proti svěřencům Romana Westa těžké, i když ho může hřát, že venku na jaře Opava po prohře 1:4 ve Vyškově a remíze 0:0 v Chrudimi ještě nevyhrála. Slezané naposledy v pátek 1. dubna porazili doma Jihlavu 1:0.

DevátéTáborsko konečně našlo v minulém zápase cestu k první jarní výhře. Z pěti utkání má už pět bodů poté, co v úterním televizním zápase porazilo rezervu Sparty 1:0. Po osmi nevýhrách tak možná svěřenci Sergejse Golubevse odstartovali novou etapu sezony, kdy mají motivaci bojovat o konečné 6. místo, za které klub vypsal pro hráče finanční odměnu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.