konec FC Vysočina Jihlava – FC Zbrojovka Brno
0:3
(0:1)
Komentuje: Jaroslav Wollmann

18. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY je v Jihlavě minulostí. Hosté potvrdili roli favorita a domů si odvezou tři body po výhře 3:0. Po poločase vedli Brňané 1:0, když se střelou zpoza velkého vápna prosadil Filip Blecha. Po hodině hr vedli hosté o dvě branky, střelu Jakuba Přichystala si do brány srazil Matúš Lacko. Konečnou podobu výsledku pak dal v 76. minutě z pokutového kopu Jakub Řezníček.

90+2

90+2
Od své brány pošle míč do hry Luděk Vejmola. Domácím moc času na alespoň čestný úspěch nezbývá.

90+1
Hosté se zkušeně přesunuli na svou útočnou polovinu.

90
Druhý poločas bude o dvě minuty delší.

89
Mame Tall se snažil s míčem na hranici vápna otočit a vystřelit, ale střela se mu nepovedla a míč zamířil spíše doprava k autu.

Dnešní utkání sleduje 593 diváků.

87
Jan Hladík měl k míči dál než Luděk Vejmola, ten tak může poslat balón na útočnou polovinu.

87
Žlutou kartu dostává Jan Hlavica (FC Zbrojovka Brno).

86
Jakub Nečas se dostal ve vápně ke střele, ale s jeho pokusem si Luděk Vejmola poradil.

84
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Jiří Texl, přichází Jan Hlavica.
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Filip Blecha, přichází Peter Štepanovský.

83
Ve vápně se snažil hlavičkovat Mame Tall, ale na balón těsně nedosáhl.

81
U míče s míčem dlouho nezůstali, už jej mají v držení hosté.

80
Domácí budou na polovině hřiště vhazovat.

79
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Michal Ševčík, přichází Adrián Čermák.
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Jakub Přichystal, přichází Jakub Nečas.

79
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Filip Vedral, přichází Luis Arroyo.
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Adam Ritter, přichází Jaroslav Peřina.

76
Brno právě vstřelilo branku!
K pokutovému kopu se postavil JAKUB ŘEZNÍČEK. Míč poslal doprostřed hřiště, kdežto Luděk Vejmola skákal doleva.

75
Penalta pro Brno.

74
Žlutou kartu dostává Tijani Belaid (FC Vysočina Jihlava).

73
Z levé strany jej rozehrál Tijani Belaid, ale domácí se k ohrožení Berkovce nedostali.

72
Rohový kop na opačné straně. O kontaktní gól se pokusí domácí.

72
Hosté jej rozehráli z levé strany, následně se díky špatné rozehrávce Belaida dostali opět k míči, ale Vejmola si poradil.

71
Rohový kop pro hosty.

70
Mame Tall se provinil faulem na polovině hřiště.

69
Brňané se snažili ohrozit branku domácích, ale k přímé střele se nedostali.

68
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Miroslav Tureček, přichází Mame Tall.

67
Domácí se přesunuli na útočnou polovinu, ale k ohrožení branky Brna to prozatím nevede.

66
Adam Ritter se na útočné polovině provinil faulem, u míče tak bude Brno.

65
Z levé strany rozehrál rohový kop Adam Ritter, ale jeho centr byl pro spoluhráče příliš dlouhý.

63
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Jakub Selnar, přichází Lukáš Fila.

62
Jakub Přichystal od brankové čáry posílal míč do vápna a do své branky si jej srazil MATÚŠ LACKO.

61
Jakub Selnar rozehrál rohový kop nakrátko s Miroslavem Turečkem, ale domácí se nedostali k ohrožení branky.

60
Vojtěch Křišťál vybojoval rohový kop pro své barvy.

59
Matěj Hrabina se odhodlal ke střele zpoza velkého vápna, ale jeho pokus šel mimo tři tyče.

57
Matúš Lacko přišel při rozehrávce o míč, ale hosté jeho chyby nedokázali potrestat.

56
Z levé strany jej rozehrál Jakub Selnar, odražený míč se dostal k Tijani Belaidovi, ale jeho pokus zamířil mimo bránu.

56
Domácí se dostali do šance, ale míč do bezpečí posílá Jan Štěrba. Bude z toh roh pro Vysočinu.

55
Vojtěch Křišťál se dral za míčem, ale blíže k němu měl Martin Berkovec.

54
U míče jsou ale hráč Vysočiny, od své brány rozehraje Luděk Vejmola.

54
Jan Štěrba se ale po krátkém ošetření zase vrací do hry.

53
Na zemi se v nefotbalové pozici ocitl jeden z hráčů hostí a bude muset být ošetřen.

51
Michal Ševčík se postavil k rozehrávce standardní situace, ale míč neposlal mezi tři tyče.

49
Tijani Belaid našel vým centrem Filipa Vedrala, jeho hlavička ale byla velmi slabá a Martin Berkovec neměl problém jeho pokus lapit.

48
Hosté jej rozehráli z pravé strany, ale domácí se dokázali ubránit.

48
Hosté budou po hlavičce Svobody zahrávat rohový kop.

46
U míče jsou domácí borci, ale drží jej na vlastní polovině.

46
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Radek Křivánek, přichází Tijani Belaid.

46

První poločas je v Jihlavě minulostí. Hosté po něm vedou 1:0, když se ve 34. minutě prosadil střelou zpoza velkého vápna Filip Blecha. Byla to vesměs první střela hostí na bránu. Domácí Vysočina toho směrem dopředu také přiliš nepředvedla.

Druhý poločas začne přibližně v 16:31.

45+1

45
Hlavní rozhodčí nataví jednu minutu nad rámec.

45
U míče hráči Vysočiny, ale vhazují na své vlastní polovině.

44
Žlutou kartu dostává Miroslav Tureček (FC Vysočina Jihlava).

43
Hosté ale směrem dopředu nic moc nevymysleli, už je u balónu Vysočina.

42
Domácí se na polovině hřiště provinili faulem, u míče tak bude Brno.

41
Žlutou kartu dostává Michal Ševčík (FC Zbrojovka Brno).

39
Radek Křivánek ve snaze doběhnout míč fauloval hráče soupeře a následně vidí žlutou kartu.

37
Nepřená rozehrávka hostí, na polovině hřiště tak může rozehrávat Vysočina.

36
Za míčem se dral Jakub Řezníček, ale k balónu měl nakonec blíže Tomáš Vlček.

34
FILIP BLECHA vystřelil zpoza velkého vápna k pravé tyči Vejmolovy brány, na což gólman domácích vůbec nereagoval.

33
Matúš Lacko nedovoleně zastavil rozvíjející se útok hostí. U míče tak zůstane Brno.

32
Jakub Řezníček se na polovině hřiště provinil faulem. Míč tak pošle do hry Vysočina.

30
Martin Berkovec si nadvakrát sebral míč, ale byl navíc faulován, takže pošle míč od své brány.

29
Hosté z rohu nic nevytěžili naopak se následně provinili ofsajdem.

28
Hosté budou z pravé strany zahrávat rohový kop.

27
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Adam Fousek, přichází Jan Hladík.

26
Brňané hráli chvíli o deseti, čehož se domácí snažili využít. Střela Vojtěcha Křišťála ša ale vysoko nad.

24
V nefotbalové pozici se na zemi ocitl Adam Fousek a bude muset být ošetřen.

23
Matúš Lacko se na polovině hřiště provinil faulem, k míči se tak dostane Brno.

22
Útočná akce Brna byla zastavena neb se Jakub Řezníček ocitl v ofsajdu.

21
Filip Blecha se dral za míčem, ale Tomáš Vlček jej nepustil, takže balón si sebral Luděk Vejmola.

20
Tomáš Vlček posílal do vápna míč na své spoluhráče, ale dříve si pro něj došel Martin Berkovec.

18
Hosté se na polovině hřiště provinili faulem, k míči se tak dostanou domácí.

16
Jakub Selnar se pokusil překvapit Martina Berkovce, který byl na hranici malého vápna, ale stačil se včas vrátit.

15
Jakub Řezníček posílal z levé strany centr o vápna, ale nikoho ze vých spoluhráčů nenašel.

14
Tomáš Svoboda poslal míč z pravé strany do vápna, kde se k hlavičce dostal Filip Vedral, ale jeho pokus šel mimo tři tyče.

12
Hráči Zbrojovky se přesunuli na svou útočnou polovinu, ale dlouho tam s míčem nezůstali.

10

9
Brňané se dostali na útočnou polovinu, budou vhazovat.

8
Hra je zatím plná nepřesností, další faul hostí. Tentokráte na polovině hřiště.

7
Míč do hry uvedl Jakub Selnar, ale jeho centr byl pro spoluhráče příliš dlouhý.

7
Hosté se na své polovině provinili faulem, u míče tak zůstane Vysočina.

6

4
U míče jsou hosté, ale prozatím na své vlastní polovině.

3
Míč od své brány poslal do hry Luděk Vejmola. Jeho spoluhráči se ale vepředu prosadit nedokázali.

2
Selnar rozehrál z levé strany rohový kop. K hlavičce se dostal Vojtěch Křišťál, ale míč zamířil mimo tři tyče.

1
Duel rozehrála domácí Vysočina, která nastupuje v modré sadě dresů, Brno zvolilo červeno bílé dresy.

1

Oba celky za doprovodu trojice sudích nastupují na hrací plochu.

Patnáct minut před výkopem. Hráči již zamířili do kabin, kde si od trenérů poslechnou poslední pokyny

Do začátku duelu chybí nějakých dvacet minut a oba celky se nám na hrací ploše rozcvičují.

FC Vysočina Jihlava: Vejmola – Křišťál, D. Krčík, T. Vlček, T. Svoboda – Ritter, Lacko (C), Tureček, Selnar – Křivánek, Vedral.
Náhradníci: Jágrik – Belaid, Peřina, Písačka, Fila, L. Arroyo, Tall.

FC Zbrojovka Brno: Berkovec – Hrabina, Endl, Štěrba, Jan Moravec – Texl – M. Ševčík, A. Fousek, Blecha, Přichystal – Jakub Řezníček (C).
Náhradníci: Šiman – Hlavica, Hladík, Štepanovský, Nečas, Ad. Čermák, Kohoutek.

Rozhodčí: Kvítek – Novák, Černoevič.

Celek z Vysočiny v zimě opustil Karel Pojezný, jenž přestoupil do Baníku Ostrava, který jej obratem poslal na hostování do Pardubic. Na jeho pozici by mohl hrát Matyáš Písačka, jenž dorazil z Ústí nad Labem. Hodně si poté v Jihlavě slibují od Tijanyho Belaida, který by fanouškům mohl být povědomý z působení ve Slavii Praha.

Oba celky se spolu utkaly 15. srpna v Brně, kdy domácí zvítězili jasně 4:0 (2:0), když všechny čtyři branky vstřelil Jakub Řezníček.
Góly: 13. Řezníček, 29. Řezníček, 50. Řezníček, 70. Řezníček
ŽK: 42. Moravec (BNO) – 89. Vlček (JIH)
Rozhodčí: Ginzel – Melichar, Kubr

Zbrojovka nastoupila v této sestavě:
Berkovec – Hrabina (27. Bariš), Endl, Štěrba, Moravec – Zavadil (C) (65. A. Fousek), Čermák – Hladík (73. Štepanovský), Ševčík (65. Texl), Přichystal (73. Zikl) – Řezníček

Vysočina nastoupila v této sestavě:
Vejmola – Křišťál (82. Štefánek), Vlček, Pojezný, Svoboda – Tureček, Shudeiwa (46. Ritter) – Selnar (67. Franěk), Lacko (C), Křivánek (58. Peřina) – Vedral (82. Araujo-Wilson)

A jak si oba celky vedly v uplynulém kole? Zbrojovka doma 4. března přivítala Prostějov. Domácí vedli po prvním poločase 2:0 zásluhou Ševčíka a Přichystala. Na začátku druhé půle snížil Koudelka. Brňané si ale připravili dvě odpovědi. Na 3:1 zvýšil v 50. minutě svým druhým gólem Přichystal a konečnou podobý výsledku 4:1 dal v první minutě nastavení Řezníček.

Berkovec – Hrabina, Hlavica, Štěrba (80. Endl), Moravec – Texl (80. Ad. Čermák) – Ševčík, Fousek (57. Hladík), Blecha (70. Nečas), Přichystal (70. Kohoutek) – Řezníček (C).

Vysočina měla svůj duel odehrát v Praze na Dukle, ale kvůli špatnému stavu hřiště byl zápas odložen na 6. dubna.

V rámci 18. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přivítá jedenáctá Vysočina první Brno. Hosté odehráli všech sedmnáct duelů, ve třinácti z nich se radovali z vítězství, ve dvou skončil zápas nerozhodně. Zbrojovka doposud vstřelila třicet šest branek a inkasovala jich šestnáct.

Vysočina stihla odehrát pouze patnáct duelů. V nich se Jihlavané radovali z pěti výher a stejným počtem skončil zápas nerozhodně. Domácím se příliš nedaří střílet branky, když vstřelili pouze třináct gólů, naopak jejich defenziva je spolu s jejich pátečním soupeřem nejlepší v soutěži.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.