2:4
(1:3, 0:1, 1:0)
Komentuje: Vojtěch Martinek

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Na početnou příště!

Za severočeským úspěchem dnes stojí jednoznačně gólman Denis Godla, který předvedl naprosto perfektní výkon. Machovský na rozdíl od něj střídal už po necelých patnácti minutách hry a ač Salák následně svůj celek podržel, dotáhnout ho k obratu nedokázal.

Pražané neodehráli špatný duel, doplatili však na svůj nedůsledný defenzivní výkon z první třetiny. Manko dvou branek, které Litvínov následně v prostřední části rozšířil o další zásah, smazat už nezvládli.

V O2 areně je dohráno, Sparta si na své konto připisuje už třetí domácí porážku v řadě a po výsledku 2:4 se jí konečné první místo v základní části zase o trochu vzdálilo. Pokud Třinec zítra zvítězí v Hradci, rozšíří svůj náskok už na propastných sedm bodů.

59:50
Poslední sekundy utkání ještě okořenila strkanice po levé straně hostující klece, vylučovat se nebude.

59:15
Pražané opět vyváží puk ven z vlastní třetiny, ani čtyřicet sekund před koncem se nehodlají vzdát.

58:50
Po střele Pecha se opět přerušuje, minutu a deset sekund před koncem tak uvidíme buly vedle Godly.

58:36
Domácí zamkli svého soupeře v jeho obranném pásmu, Litvínov je ale nepouští do lepších šancí.

58:00
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:33
...na kterou už zamířil! Sparta nemá co ztratit a zkouší ještě zdramatizovat duel při powerplay!

57:20
Alexander Salák pokukuje po střídačce...

56:35
Verva se už dopředu nežene, v závěru se soustředí zřejmě už jen na bránění svého náskoku.

56:10
Pech krátkou přihrávkou vysunul do útoku Říčku, po jehož zakončení následovala další skrumáž. Litvínovský gólman ale i tentokrát nepříjemné chvíle ustál.

55:36
Sparta toho v první polovině přesilovky moc nevymysela, na Godlu dosud neletěla ani jedna střela.

54:37
Po konci komerční pauzy uvidíme domácí přesilovku, za podrážení je vykázán Viktor Hübl (LIT).