konec FC Slovan Liberec – FK Jablonec
0:0
(0:0)
Komentuje: Tomáš Honzejk

Jubilejní 50. Podještědské derby skončilo stejně jako 49., tedy 0:0. V prvním poločase byla hra vyrovnaná. Ve druhém poločase byl mírně lepší hostující Jablonec. Filip Nguyen ale opět podržel domácí Liberec a utkání tak skončilo nerozhodně. Za domácí nevyužil největší šanci v prvním poločase Sýkora, když mířil akrobaticky těsně mimo. Ode mě je to pro dnešek vše. Přeji příjemný večer.

90+3

90+3
Jakub Pešek nastavil kozu Břečkovi ve vzdušném souboji a je mu pískán faul.

90+2
Tentokrát už Taras Kačaraba hlavičkoval na správnou bránu. Opět ale jeho pokus letěl nad břevno.

90+1
Jan Pázler vybojoval rohový kop pro Liberec.

90+1
Druhá polovina bude nastavena o 3 minuty.

90+1
Nic z toho ale nebylo. U míče opět Jablonec.

90
Faul na Breiteho znamená možná poslední šanci pro Liberec na otevření skóre. K míči se staví Jakub Pešek.

89
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Michal Trávník, přichází Tomáš Pilík.

88
Tak teď to jen zahučelo na stadionu! Sobol přetáhl centr, Kratochvíl vrátil pod sebe na Holeše a jeho centr na malé vápno málem uklidil Kačaraba před Doležalem do vlastní sítě! Míč skoro lízal břevno.

87
Centr Považance přelétl Doležala i všechny ostatní a končí v autu.

86
Jakub Považanec vybojoval rohový kop.

85
Oscar se dopustil útočného faulu.

84
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Petar Musa, přichází Jan Pázler.

83
Rafael Acosta neprošel přes Malinského u autové čáry.

82
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Vladimir Jovović, přichází Rafael Acosta.

82
Na druhé straně si pohrál s obranou jabloneckých Tomáš Malinský. Nakonec mu ale míč utekl do autu.

81
Jakub Považanec vyprášil rukavice Nguyena velmi tvrdou ranou ze střední vzdálenosti.

81
Jakub Pešek poslal míč do vápna, ale Fukala ho pouze lízl a ten tak skončil v zámezí.

80
Tomáš Hübschman fauloval Malinského. I Liberec má tak k dispozici standardní situaci.

79
Vladimir Jovović obešel Oscara a poslal přihrávku na volného Trávníka na hranici vápna. Ten po zpracování pálil těsně nad.

78
Větší vzrušení tak přinesla pyrotechnika v sektoru hostí, kterou odpálili.

77
Teď sice zazvonila tyč, ale pouze ta, která drží síť za bránou Nguyena po dalekonosné střele Jovoviće.

75
Žlutou kartu dostává Petar Musa (FC Slovan Liberec).

74
Nový muž na hřišti Kamso Mara poslal do vápna měkoučký míč na který si naběhl Matěj Hybš. Ten ale spíše přihrál Hrubému než aby se to dalo považovat za střelu.

74
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Roman Potočný, přichází Kamso Mara.

73
Z rohového kopu nic vážného nebylo. Taras Kačaraba odhlavičkoval míč pryč.

72
Nguyenovi se nepovedlo stáhnout míč ze vzduchu a jen ho posunul k Jovovićovi, jeho střelu srazil jeden z libereckých na rohový kop.

70
Taras Kačaraba měl na hlavě vedoucí gól! Po rohu hlavičkoval na malém vápně těsně mimo!

69
Pešek dostal dobrý centr do běhu od Karafiáta a vybojoval rohový kop pro domácí, kteří se po delší době podívali na polovinu soupeře.

68
Pokus Doležala opět lapil Nguyen.

68
Utkání sleduje 6856 diváků.

68
Jablonec se teď usadil na polovině domácích.

67
Rohový kop pro Jablonec.

66
Přetažený centr Trávníka našel úplně volného Kratochvíla, ale liberecký brankář Nguyen ukázal, proč má nejmenší průměr obdržených branek na zápas a jabloneckého střelce vychytal.

65
Jakub Považanec se u lajny protáhl kolem hráčů soupeře. Taras Kačaraba ho následně nedovoleně zastavil v podobném místě, jako před pár okamžiky Fukala Jovoviće.

62
Doležal hlavičkoval pouze do rukavic Nguyena. Ten okamžitě založil dlouhým výkopem protiútok. Jakub Pešek pelášil přes celé hřiště stíhán třemi protihráči. Na střelu už zřejmě neměl dostatek sil, a tak jeho pokus na zadní tyč skončil mimo.

62
Jablonec obehrával tak dlouho pokutové území domácích, až uťal všechno snažení Oscar a odkopl míč na rohový kop.

61
Trávník rozehrál nakrátko, ale Považancovi střela nesedla a letěla mimo.

60
Michal Fukala zastavil nedovolené Jovoviće a Jablonec má k dispozici velmi zajímavou standardku.

59
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Bogdan Vatajelu, přichází Miloš Kratochvíl.

59
Roman Potočný posílal průnikovou přihrávku na Hybše, ale ještě před ním míč vystihl Holeš.

58
Žlutou kartu dostává Tomáš Břečka (FK Jablonec), který zastavil slibně se rozvíjející akci domácích.

57
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Jan Sýkora, přichází Jakub Pešek.

55
Míč se po rohovém kopu dostal nejprve ke Kačarabovi, aby následně pálil Sýkora po zemi na bránu. Hrubý byl na zemi včas a míč lapil.

55
Tomáš Malinský hledal Breiteho. David Hovorka ve skluzu zahrál míč na rohový kop.

53
Jablonečtí se dostali do velmi dobré příležitosti. Eduard Sobol si skvěle zpracoval míč. Poslal přihrávku do vápna na volného Vatajela, který se otočil s míčem a pálil těsně mimo vzdálenější tyče.

52
V ofsajdu lapen liberecký Petar Musa.

50
Taras Kačaraba odhlavičkoval míč mimo vápno.

50
Michal Trávník nepropasíroval míč přes Potočného. Rohový kop pro zelené.

49
Útočný faul domácích.

48
Jan Sýkora nemohl hrát, jelikož se nacházel v ofsajdu, a tak bude vykopávat jablonecký brankář.

46
Dlouhý míč Kačaraby končí až u Hrubého.

46

Máme za sebou prvních pětačtyřicet minut hry. Viděli jsme po jedné velké šanci na každé straně. Nejprve ve 30. minutě vytáhl liberecký obránce střelu Doležala z brankové čáry, aby se o minutu později opřel akrobaticky Jan Sýkora do centru Hybše a těsně minul jabloneckou bránu. Do šaten se tak jde za bezbrankového stavu 0:0. Druhý poločas začne přibližně v 16:33.

45+2

45+2
Oscar opět na zemi. Tentokrát se provinil Jovović.

45+1
Nastavují se dvě minuty.

45
Na konci poločasu se nám utkání dost kouskuje a z fotbalu toho moc nevidíme.

45
Bogdan Vatajelu fauloval Oscara.

43
Žlutou kartu dostává Jakub Považanec (FK Jablonec) za nešetrný zákrok na Musu.

42
Žlutou kartu dostává Michal Trávník (FK Jablonec) za následné zakopnutí míče po odpískání ofsajdu.

42
Michal Trávník v ofsajdu.

41
Petar Musa hlavičkoval zády k brance vysoko nad.

40
Michal Trávník fauloval Oscara na polovině.

39
Michal Fukala si ze vzduchu hezky stáhl míč. Posadil na zadek Sobola a vnikl do vápna. Jeho prudkou střelu ale zblokoval jeden z obránců.

37
Liberecký brankář Nguyen poslal míč pouze do autu.

35
Kromě dvou šancí z před malé chvíle sledujeme nadále velmi vyrovnaný výkon obou mužstev. Na Podještědské derby až příliš poklidný zápas na můj vkus.

33
Prvního ofsajdu v utkání se dopustili hráči v zeleném.

31
Na šance se čekalo, ale hned vzápětí přišla druhá! Na druhé straně nacentroval krásný balón Matěj Hybš a Jan Sýkora se do toho položil polonůžkami! Míč jen těsně minul tyč Hrubého brány.

30
První vážná šance zápasu a v ní hosté! Martin Doležal byl sám před bránou a už střílel v podstatě do prázdné. Na poslední chvíli ale odvrátil inkasovaný gól jeden z libereckých hráčů. Roh pro Jablonec.

27
Na zemi zůstává po souboji s Hübschmanem Tomáš Malinský. Vypadalo to na faul loktem do obličeje. Rozhodčí tuto situaci jako faul neposoudil.

26
Zatím vidíme spíše fauly než šance. Dalším viníkem je Malinský.

25
Tentokrát se provinil útočným faulem Jan Sýkora.

23
Vladimir Jovović zůstal ležet po tvrdém ataku od Potočného. Už je ale opět na nohou a hra může pokračovat.

22
Žlutou kartu dostává Roman Potočný (FC Slovan Liberec).

21
Fukalův vysoký míč sbírá Hrubý.

20
Máme za sebou dvacet minut hry a musím konstatovat, že se očekávala větší bitva. Zatím čekáme na vyloženou šanci a hra se odehrává především mezi vápny.

19
Útočným faulem se provinil liberecký Matěj Hybš.

17
Z rohu nebylo žádné nebezpečí pro Filipa Nguyena.

16
Eduard Sobol se protáhl do vápna a vybojoval pro hosty rohový kop.

15
Petar Musa dojel Hovorku při odkopu a sudímu Houdkovi tento prohřešek neunikl.

14
Eduard Sobol fauloval Malinského na polovině Liberce.

13
Dlouhý míč končí v autu. Vhazují hosté.

12
Matěj Hybš si nepřišel na Holeše, který pohlídal míč. Hrubý bude vykopávat.

11
Liberec se opět přesouvá na útočnou polovinu.

10
Tomáš Břečka pálil z velké dálky mimo.

9
Tomáš Holeš si obhodil Karafiáta a upaloval podél lajny. Liberecký obránce svou chybu napravil a zahrál míč na rohový kop.

8
Ondřej Karafiát si našel roh rozehraný nakrátko, ale trefil jen obránce před sebou. Michal Fukala vzápětí mířil akrobaticky nad.

7
David Hovorka zablokoval přízemní centr Musy. Roh pro Liberec.

7
Roman Potočný vybojoval autové vhazování na útočné polovině.

5
U střídaček zůstává ležet Vladimir Jovović po faulu jednoho z domácích.

4
Na druhé straně pálil Malinský pouze do obránce před sebou.

3
Jakub Považanec nedosáhl na centr Holeše.

3
Zatím létají pouze dlouhé míče ze strany na stranu.

2
Centr Hrubého záložník nezpracoval. Hrají domácí.

1
Dlouhý míč odhlavičkoval do autu Hybš.

1

Výkop obstarají hosté z Jablonce.

Oba týmy nastupují na hrací plochu. Domácí Slovan nastupuje v nových modrých dresech. Hosté z Jablonce v klasické zeleno-černé kombinaci.

FC SLOVAN LIBEREC:

Liberec nejprve v sobotu remizoval se Slavií 1:1, následně přišel zápas v MOL Cupu proti Baníku. Začátek zápasu vypadal slibně, Slovan se ujal vedení brankou Sýkory, ovšem poté přišlo srovnání Milana Baroše. Utkání se dostalo až do prodloužení, ve kterém byla šťastnější Ostrava, která tím pádem vybojovala postup do dalšího kola.

Další komplikací pro svěřence trenéra Hornyáka, kromě anglického týdnu, bude i absence Libora Kozáka, který dostal po 4 žlutých kartách stopku. „Nebudeme si nic nalhávat, je jedním z lídrů mužstva. Hlavně na hrotu je skvělý, ale Petar Musa dostane šanci a věřím, že ho adekvátně nahradí. I tak nám půjde hlavně o kvalitní týmový výkon," komentoval Zsolt Hornyák skutečnost, že týmu bude chybět nejlepší jarní střelec na tiskové konferenci před 50. Podještědským derby. Zajímavou zprávou je, že Slovan nastoupí v derby v nových modrých dresech, které do této doby neměl k dispozici.

Poslední Podještědské derby dopadlo na jablonecké Střelnici nerozhodně 0:0. Hrdinou tohoto zápasu byl Filip Nguyen, který dokázal chytit penaltu Jakuba Považance ve druhém poločasu. V poslední minutě Jablonec pohrdl akcí dva na jednoho, Acosta branku pouze přestřelil. Dobré je připomenout, že Slovan U Nisy proti Jablonci poprvé a zatím naposledy prohrál v sezóně 2014/2015. Uvidíme, zda se Libereckým povede tuto statistiku potvrdit i v neděli...

FK JABLONEC:

Jablonci se v této sezóně daří, to potvrzuje i skvělé umístění v tabulce (4. místo). Ovšem na jaře, oproti podzimu, svěřenci trenéra Rady častěji chybují a ztrácejí body. Jmenujme například porážky 0:1 od Mladé Boleslavi a Plzně či remízy s Opavou a Slováckem. V součtu všech jarních kol získal Jablonec 15 bodů, což je pouze o tři více než liberecký Slovan.

Jablonečtí těží hlavně z kvalitního útoku. Obávaným duem jsou především Doležal s Trávníkem, kteří dohromady nasbírali 32 kanadských bodů (každý po šestnácti). Fotbalisté Jablonce také často střílejí na bránu, celkem 148x (více ohrožení branky si připsala pouze pražská S). Avšak ofenziva není jediná věc, na kterou hráči spoléhají. Skvěle si vedou i v obraně, s 24 inkasovanými góly se v této statistice řadí za třetí Slovan Liberec.

Poslední zápas sehrál Jablonec doma proti Příbrami. V tomto utkání dominoval a s přehledem si s týmem ze Středočeského kraje poradil, konečný výsledek byl 3:0. V zápase se trefil Vladimír Jovović, Michal Trávník z penalty a v neposlední řadě i útočník Martin Doležal. Asistenci si připsal Jakub Považanec a také velezkušený kapitán mužstva Tomáš Hübschman.

Statistiky jsme již mírně nakousli, nicméně pojďme přidat ještě pár čísel. Nejlepším střelcem Jablonce je s deseti góly Martin Doležal, 9 branek si připsal záložník Michal Trávník a 5 dal Jan Chramosta. V počtu asistencí vede Trávník se 7, o jednu méně má Doležal. Nejvíce přihrávek do šance vymyslel Jovović a brankář Vlastimil Hrubý má na kontě celkem 10 vychytaných nul.

PŘED UTKÁNÍM:

Čeká nás jubilejní 50. Podještědské derby. V Libereckém kraji se jedná o velice prestižní utkání. Tato utkání nikdy nemají favorita, což ostatně platí pro všechna derby. Při příležitosti tohoto zápasu se ve čtvrtek uskutečnila tisková konference v budově libereckého Krajského úřadu za přítomnosti trenérů a kapitánů obou týmů. „Jsem si vědom toho, že jde o lokální derby, které nemá favorita. Jablonec hraje ofenzivně, což by nám mohlo vyhovovat. Bude to kvalitní zápas," řekl k utkání liberecký lodivod Zsolt Hornyák, který zažije první Podještědské derby na domácím stadionu. Radim Breite zase promluvil o anglickém týdnu. „Nemůžeme se na něj vymlouvat. Čeká nás prestižní utkání a musíme do toho dát vše. Mrzí nás, že jsme v Ostravě prohráli, ale klíčová je pro nás liga," uzavřel zkušený záložník. Jablonecký trenér už vyhlíží očekávaný duel. „Oba týmy se na derby tradičně těší, ještě když je to to jubilejní. Já věřím, že se bude hrát dobrý fotbal. Působil jsem na obou stranách, mám v Liberci spoustu známých, máme spolu dál dobré vztahy. Vždy se těším na návrat tam, kde jsem působil,“ říká Petr Rada. Jablonecký kapitán zase promluvil o dlouhodobé statistice. „Neřekl bych, že se nám U Nisy až tolik nedaří. Co si pamatuju, tak jsme tam nezvládli jeden zápas 1:4, ale jinak za posledních pět let to byly vždy hodně vyrovnané zápasy. Doma se nám proti nim dařilo. Samozřejmě, že celková bilance z těch necelých padesáti zápasů není pro nás příznivá. Ale posledních pět let tomu tak není. Budeme se snažit hrát i teď na vítězství a nespekulovat o nějakých statistikách,“ věří v bodový zisk Hübschman. Jak to nakonec celé dopadne se dozvíme v neděli večer. Utkání startuje v 15:30 a my budeme u toho!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.