konec FC Vysočina Jihlava – FK Dukla Praha
2:2
(1:0)
Komentuje: Jaroslav Wollmann

Zápas Vysočiny s Duklou je minulostí, oba celky po remíze 2:2 berou po bodu. Dnes mohly vyhrát oba týmy. Do 70. minuty na tom byla lépe Vysočina a v zády s gólmanem Hanušem se zdálo, že si dokráčí pro tři body, ale během dvou minut bylo vše jinak. Nejprve vyrovnal Přikryl a po něm poslal hosty do vedení Krmenčík. Deset minut před koncem vyrovnal svým druhým gólem Mešanović. Tři body pro Vysočinu mohl vystřelit Dvořák, ale ani jednu ze svých šancí nevyužil, a tak mohlo udeřit na druhé straně, ale Mareš se též neprosadil.

90+1

90
Druhý poločas bude o minutu delší.

90
Prudká rána Lukáše Štetiny donutila Hanuše k zákroku. Jihlavský brnakář se v posledních minutách má co ohánět.

89
Dukla mohla rozhodnout, přihrávku Krmenčíka nevyužil Jakub Mareš a jen nechal vyniknout gólmana Hanuše.

88
Z levé strany rozehrál rohový kop Demeter, ve vápně si naběhl Dvořák, ale jeho prudká hlavička se mezi tři tyče nevešla.

87
Jakub Fulnek si navedl míč na střed a vystřelil, Lukáš Štětina si míč málem tečoval do brány. Je z toho roh pro Vysočinu.

86
Přihrávka Mišuna na Marka byla na jihlavského kapitána příliš dlouhá.

85
Rohový kop zahráa Vysočina z pravé strany, ale akce byla brzy ukončena neb se Mešanović provinil faulem.

84
Pavel Dvořák mohl svůj tým poslat do vedení, ale proti byl Filip Rada, který jeho střelu vyrazil na roh.

83
Pavel Dvořák se ve vápně s míčem otočil, ae jeho střela byla zblokována.

Dnešní utkání sleduje 2893 diváků.

81
Jihlava právě vstřelila branku!
Jakub Fulnek z levé strany odcentroval do vápna, a tam si nejlépe vyskočil MURIS MEŠANOVIĆ a svým durhým gólem vyrovnává na 2:2.

79
Vysočina naposledy střídá, Petera Šulka nahrazuje Pavel Dvořák.

77
Nutno přiznat, že Dukla byla aktivnější jak domácí, ale ty nad vodou držel gólman Hanuš, ale i jeho kouzlo již pominulo.

75
Vysočina podruhé střídá, Lukáše Vaculíka nahrazuje Marek Jungr.

74
Dukla právě vstřelila branku!
Máme tu aspiranta na minimálně gól měsíce, před chvíli přišel na hřiště a již svým gólem otáčí stav utkání, MICHAEL KRMENČÍK nůžkami z vápna překonal Hanuše.

73
První střídání Vysočiny, pro dnešek má dohráno Adam Jánoš, místo něj si zahraje Patrik Demeter.

72
Hosté zaslouženě vyrovnávají, Branislav Miloševič našel ve vápně zcela volného TOMÁŠE PŘIKRYLA, který již neměl problém vyrovnat.

70
Dukla naposledy vystřídala, Jeana Beaugela nahrazuje Michael Krmenčík.

68
Hosté se mohli dočkat vyrovnání, ale proti byl jihlavský mág Hanuš, který zneškodnil šanci hráče Dukly. I odražený balón se dostal k moci hráčů z Prahy, ale i tento pokus se vracející Hanuš vyrazil. Vše zakončil svou střelou Mareš, ale proti ní brankář Vysočiny zasahovat nemusel.

67
Krejčí vyvezl míč, přihrál doprava na Mešanoviće, který u vápna přenechal Šulkovi, který schoval svou střelu za Miloševiče.

65
Dukla sevřela svého protivníka, centry lítaly zleva doprava, ale k zakončení se nikdo neměl. Celou akci nakonec ukončil hlavní rozhodčí, když písknul do píšťalky.

63
Dukla podruhé střídá, Jakuba Považance nahrazuje Jakub Mareš.

62
Rohový kop z pravé strany rozehrál Berger, obrana Vysočiny si ale poradila.

60
Šulek rozehrál rohový kop přízením centrem, nakonec se k němu balón vrátil, tak jej poslal do ohně na Vaculíka, který Radovi nadělal problémy. Odražený balón se dostal k Jánošovi, který ale nedokázal propálit hradbu těl.

59
Naopak po technické střele Adama Jánoše musel Rada na zem, aby jeho střelu vyrazil. Roh pro domácí Vysočinu.

58
Šulek přihrál Markovi, jihlavský kapitán se asi dlouho rozmýšlel, ale nakonec vystřelil. Střela se mu ale pranic nepovedla a Rada tak zasahovat nemusel.

56
Dukla poblíž rohového praporku rozehrála na pravé straně standardní situaci, ale obrana Vysočiny je stále pozorná a vyrovnání nepřipustila.

55
K Vrzalovi propadl odražený balón a Hanuš s problémy nakonec vyráží do bezpečí, přitom to zprvu nevypadalo na nějakou prudkou střelu.

54
Adam Jánoš vyslal pořádnou jedovku na Radu a ten se měl co ohánět, aby jeho pokus alespoň vyrazil. K jeho štěstí nesta poblíž nikdo z protihráčů.

53
Vysočina zasložila rychlou akci, ale Šulek spoluhráče Kukoľa zahnal do pravého kouta, a tak bylo po naději.

52
Přihrávka Fulneka po levé straně na Šulka byla přilíš dlouhá, a tak Rada bude rozehrávat od své brány.

51
Miloševič odcentroval do vápna, ale pro jeho spoluhráče byla přihrávka moc dlouhá, a tak Hanuš bez problémů balón chytá.

50
Dukla z pravé strany rozehrála rohový kop, Berger ale nenašel nikoho ze svých spoluhráčů, a tak se Vysočina bez problémů ubránila.

49
Mešanović udělal ve vápně kličku Marku Hanouskovi, ale míč se dal dál od nohy než by chtěl, a tak nakonec Radu neohrozil.

47
Druhý poločas začala aktivně Dukla, která se usadila na své útočné polovině.

46
Do druhého poločasu se již nepodívá Aldin Čajić, místo něj si zahraje Daniel Tetour.

46

První poločas je již v Jihlavě minulostí, domácí vedou 1:0, když s epo pěkném pasu Vaculíka prosadil Mešanović, který obstřelil Radu. Dukla mohla vyrovnat, ale střelu Přikryla zastavila tyč. Uvidíme, co nám přinese druhý poločas.

45

45
Berger centroval z levé strany od rohového praporku do vápna, ale Hanuš ve spolupráci s obranou jeho přihrávku chytá.

44
Beauguel hledal z levé strany svého spoluhráče, ale Hanuš včasným položením na zem příhře zabránil.

43
Rozehrávka Dukly byla nepřesná, a tak na polovině bude rozehrávat Vysočina.

42
Pomalu se blíží závěr prvního poločasu a oba týmy hrají v tempu a snaží se svého soupeře něčím překvapit.

40
Dukla rozehrála rohový kop z pravé strany, ale nic z něj nevytěžila, naopak Aldin Čajić vidí žlutou kartu za faul na rozběhnutého Mešanoviće.

39
Krejčí odvrací před Hanušem a bude z toho roh pro Duklu.

38
Vysočina rozehrávala z nějakých 25 metrů standardní situaci, kterou rozehrál Šulek, který se snaž rozehrát na levou stranu vápna, kde hledal spoluhráče v náběhu, ale obrana Dukly byla pozorná.

36
A mohlo být vyrovnáno, Tomáš Přikryl vyslal zpoza vápna jedovku a Hanuše od překonání zachránila dobře postavená levá tyč.

35
Máme tu první žutou kartu v zápase a tu vidí Lukáš Štětina.

33
Dukla znovu nabrala dech a žene se do útoku, ale obrana Vysočiny je prozatím pozorná.

31
Vrzal chtěl ve vápně vysunout spoluhráče, ale jeho přihrávka byla moc dlouhá.

29
Útočník Dukly Jean Beauguel se málem dostal ve vápně ke střele, ae špatně si zpracoval míč a od jeho těla doputoval balón do zámezí.

28
Mešanović se už už chystal ve vápně zakončit, když se ozvala píšťalka hlavního rozhodčího, který celou akci zastavil pro ofsajd.

26
Jihlavský brankář Hanuš s rozehrávkou dlouho otálel a málem přišel o míč, nakonec se štěstím se zbavil svého protihráče a rozehrál.

23
Mešanović se dožadova odpískání faulu na jeho osobu, ale hlavní rozhodčí nechal pkračovat ve hře.

21
Hra se v posledních vteřinách odehrává kolem poloviny hřiště. Uvidíme, co hráči Dukly vymyslí na obranu Vysočiny.

19
Útočník Vysočiny se pokusil o zakončení patou neb by se již nestihl s míčem otočit, jeho pokus šel těsně vedle branky.

17
Vsočina postupně přebírá aktivitu na své kopačky.

15
I přes inkaosvaný gól jsou nadále aktivnější hráči Dukly, ale Vysočina výborně napadá jejich rozehrávku.

13
Hráči Dukly se dožadovali odpískání penalty, ale hlavní rozhodčí Jech nakonec odpískal ofsajd.

10
Lukáš Vaculík vyvezl z vlastní poloviny míč a vyslal do běhu MURISE MEŠANOVIĆE, který k pravé tyči obstřelil gólmana Radu.

9
Centr Adama Jánoše z pravé strany se snesl přímo do rukavic Rady.

8
Centr Vrzala z levé strany si obrana Vysočiny pohlídala a Kryštůfek odvrací do bezpečí.

6
Osmělila se i Vysočina, Kukoľ vyzkoušel pozornost Rady, ten šel na zem, ale střela jihlavského hráče by stejně šla mimo tři tyče.

4
Prozatím jsou aktivnější hosté z Prahy, ale Vysočina pozorně brání, takže na dostřel Hanušovi se hráči Dukly nedostali.

2
Dukla podnikla útok po levé straně a Hanuš musel na zem, aby zneškodnil šanci.

1
U míče jsou fotbalisté Dukly, ale jsou prozatím na své polovině.

1

Za doprovodu trojice sudích nastupují základní jedenáctky na hrací plochu.

Oba týmy jsou již v kabinách, což je jasné znamení, že utkání brzy začne.

Dvacet minut před začátkem duelu jsou oba celky na hrací ploše, aby se rozcvičily a vypoeslechly poslední pokyny trenérů.

FC Vysočina Jihlava: Hanuš – Kukoľ, Kryštůfek, Krejčí, Mišůn – T. Marek (C), Jánoš – Fulnek, Šulek, Vaculík – Mešanović.
Náhradníci: Rakovan – Opluštil, Přeučil, Jungr, Demeter, Batioja, Dvořák.

FK Dukla Praha: F. Rada – Milošević, Jeřábek, Štetina, Vrzal – Považanec, Marek Hanousek (C) – Berger, Čajić, Přikryl – Beauguel.
Náhradníci: Chudý – Matěj Hanousek, Krmenčík, Daniel Tetour, Kovaľ, Jurendić, Mareš.

Rozhodčí: Jech – Blažej, Ratajová.

„Jihlava je nevyzpytatelný soupeř. Sice na tom nejsou dobře, co se týče pořadí v tabulce, ale body které získali, získali proti Spartě a Jablonci na domácím hřišti. Z tohoto pohledu jsou schopní překvapit v zápase, kde nejsou favoritem. V tomto týdnu navíc změnili trenéra, a to přináší vždy novou motivaci. Takže musíme počítat s tím, že náš soupeř půjde do utkání s maximálním nasazením. My jsme ale doma vyhráli, zvedli jsme si náladu, a tu budeme chtít podpořit dobrým výkonem a bodovým ziskem na venkovním hřišti,“ říka na webu fkdukla.cz trenér Luboš Kozel.

Pražská Dukla se skutečně může pochlubit skvostnou bilancí proti FC Vysočina. Ze čtrnácti duelů v I. nebo v II. lize podlehla v jediném na jaře 2014 a šestkrát zvítězila. „V naší situaci musíme bez ohledu na jméno soupeře myslet jedině na výhru. Pravdou je, že Dukla pro nás v této fázi nepředstavuje optimálního soupeře. Je na tom velmi dobře takticky, její tým je sehraný, v pohodě a dokáže střílet branky,“ pravil na webu fcvysocina.cz asistent trenéra Marek Zúbek.

A jak si oba celky vedly v minulém kole? Dukla doma v pondělní dohrávce porazila Ostravu 4:1, když už v osmnácté minutě byl stav 3:0. Vysočina cestovala do Olomouce, kde chtěla získat minimálně bod, aby jí soupeř nemohl v tabulce přeskočit. Jihlavě se ale cíl nepodařil a prohrála těsně 1:2.

Jak se dařilo oběma týmům ve vzájemných zápasech v minulé sezoně? V devátém kole přivítala Dukla Vysočinu na svém hřišti a zvítězila vysoko 4:1, hosté vstřelili svou branku až za stavu 4:0. Ve dvacátém třetím kole přivítala Jihlava Pražany. Domácí vedli 1:0, ale hosté dokázali duel otočit a zvítězit 2:1.

V rámci 7. kola přivítá Vysočina celek Dukly. Vedení klubu ve středu odvolalo trenéra Luďka Klusáčka a vedením týmu pověřilo sportovního manažera Milana Bokšu. Jihlavě patří v tabulce se ziskem čtyř bodů předposlední místo. Pražané jsou na tom lépe, náleží jim se ziskem osmi bodů devátá pozice. Uvidíme, zda hosté potvrdí roli favorita.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.