2:2
(0:0)
Komentuje: Štěpán Tomš

Z Mladé Boleslavi je to vše, příjemný zbytek pátečního večera.

Nerozhodná statistika zápasů mezi oběma týmy po strhujícím druhém poločasu pokračuje. Výsledek 2:2 je spravedlivý, zápasu chyběla snad jen fotbalovější první půle, ve které toho moc k vidění nebylo.

90+3
Hosté kopou rohový kop.

90+1
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Je vyrovnáno. Johana poslal míč přes pokutové území k MARTINU NEŠPOROVI, jenž bez potíží překonal Zlámala!

90
Nastavují se tři minuty.

90
Vidlička (OLO) dostal žlutou kartu.

90
Jana Chramostu nahradil v sestavě Boleslavi Michal Smejkal – zajímavý tah.

89
Ze hřiště odešel Kamil Karaš, kterého nahradil Michal Ordoš.

89
Kúdela srazil míč na rohový kop a hosté budou střídat.

88
Bořil vypálil z otočky po zemi jen do Zlámalovy náruče.

87
Tři minuty do konce základní hrací doby a hrát se bude na polovině Mladé Boleslavi.

87
Martin Doležal (OLO) viděl za nesportovní chování žlutý trest.

86
Zlámal si připsal další úspěšný zákrok po nebezpečné hlavičce Ščuka.

85
Boleslavi se zoufale krátí čas, což má pozitivní dopad na její pohyb po hřišti. Kéž by se v takovém nasazení hrálo od začátku...

84
I Navrátil (OLO) nevyvázl z roztržky bez trestu.

84
Bořil (MBL) potrestán žlutou kartou za strčení do Navrátila.

81
Davida Jarolíma nahradil na hřišti Jan Štoček, třetiligový kanonýr z Kolína, který v týdnu přišel na hostování do Mladé Boleslavi.

80
Ščuk pálil ze střední vzdálenosti velmi povedeně, Zlámal plachtil vzduchem a míč vyrazil do rohu hřiště. Později ještě Chramosta usměrňoval míč na bránu, ale Zlámalovi pomohli spoluhráči.

79
Na zápas dorazilo 3451 diváků.

78
Hosté si už dvakrát rozmýšlejí, do kterých útoků se budou zapojovat ve větším počtu. V Boleslavi totiž můžou pomýšlet na tři body.

75
Bořil poslal pořádně jedovatý pozdrav Zlámalovi. Míč rychle padal, takže měl olomoucký gólman plné ruce práce s vyražením střely.

74
Štajner jej rozehrál na bližší tyč, kde byli připravení olomoučtí hráči.

74
Ten odvrátil Škerle pouze na další...

73
Domácí rozehrají rohový kop.

72
Chramosta byl v obrovské šanci po šikovné přihrávce od Štajnera, Zlámalovu levou tyč minul snad o decimetr.

72
Doležel přihrával pod sebe v pokutovém území, míč odkopl do bezpečí Kysela.

71
Kúdela přidržel na polovině hřiště Doležala.

70
Chramosta dobře zakombinoval s Nešporem, jeho přihrávka na Štajnera však byla moc dlouhá.

68
Žlutou kartu viděl domácí Kysela (MBL).

68
Jarolím zakroutil míč od rohového praporku rovnou do brány, Zlámal musel míč boxovat.

66
Jan Bořil nahradil v sestavě domácího týmu Davida Štípka.

65
Boleslavské obléhání se konalo jen před velkým vápnem, dovnitř byla cesta zapovězená.

64
Kúdela odvrací na malém vápně míč na rohový kop.

62
Olomouc právě vstřelila branku!
No, to se dějí věci v Mladé Boleslavi. Olomouc poslal znovu do vedení ŠIMON FALTA, jemuž na zadní tyč poslal míč od pravé postranní čáry autor první branky Navrátil!

60
A tohle byla také fotbalová paráda. JIŘÍ ŠTAJNER poslal míč z přímého volného kopu rovnou do šibenice, a to byl nějakých pětadvacet metrů od olomoucké brány!

58
Přímý volný kop rozehrál překvapivě před pokutové území Pospíšil, jeden z jeho spoluhráčů míč pustil na nabíhajícího JANA NAVRÁTILA, který bombou nártem na zadní tyč propálil Millera. Ten si na míč ještě stačil sáhnout.

58
Boleslavští cítí křivdu po autu, který byl přiřknut Olomouci. Johana poté fauloval.

56
Štípkův centr z pravé strany hřiště ukořistil brankář Zlámal.

55
Olomoucké snažení zastavil zvednutý praporek asistenta rozhodčího.

54
Fabián táhl míč do středu hřiště a vystřelil pravou nohou o velký kus vedle.

52
Javůrek pálil z rohu velkého vápna nepřesně.

51
Obrovská šance Hanáků, do které se nenápadně dostal Navrátil! Kolmice středem hřiště jej nalezla na velkém vápně a Navrátil šel sám na Millera, jehož sice obstřelil, ale bránu těsně minul!

49
Po rohovém kopu hlavičkoval Dreksa do země a mimo Millerovy tyče.

48
Ščuk zaspal na polovině hřiště, stihl se ale vrátit a spolu s Chramostou útok Olomouce zastavil.

47
Štípkova přihrávka do pokutového území byla nepřesná.

46
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Ivan Lietava, přichází Martin Doležal.

46

Rozhodčí Lerch neměl důvod nastavovat první poločas, který byl dost vyrovnaný. Branka v něm nepadla, vždyť také větších šancí moc nebylo. Druhý poločas začne přibližně ve 21:18.

44
Jarolímovi zpětně odpískána nebezpečná hra na polovině hřiště, což se domácím moc nelíbí.

43
Už se blíží poločasová přestávka a na pořádnou šanci v Mladé Boleslavi stále čekáme.

42
Nešpor byl přistrčen v pokutovém území v souboji s dvěma protihráči, o penaltu nešlo.

40
Na rohový kop si seběhl Javůrek a míč si ukopl do autu. Miller kope od své brány.

40
Miller vyběhl z brány a odehrál míč na rohový kop.

38
Nešpor vystihl další nepřesnost v obraně hostujícího celku, jenže klička se mu potom nepovedla a míč ztratil.

37
Akci dvou olomouckých mužů na levé straně hřiště přerušil obranným odkopem na rohový kop Kysela.

36
Lietava vypálil z pětadvaceti metrů velmi nebezpečně, míč skončil těsně vedle pravé Millerovy tyče. Boleslavský brankář by u ní byl včas.

35
Ščuk vypálil z ideální střelecké pozice. Ze šestnáctky bránu překopl asi o dva metry.

34
Štípek svým agresivním napadáním vybojoval míč pro svůj tým. Sklízí potlesk.

32
Míč po Jarolímově centru do velkého vápna propadl na bližší tyči až ke Zlámalovi, marně se po něm natahoval Nešpor.

31
Javůrek se prohnal kolem obránců rovnou do pokutového území a z úhlu tvrdou ranou provětral rukavice Millera.

30
Olomoučtí si už minutu kopou na své polovině bezradní v rozehrávce.

27
Chramosta vystihl na polovině hřiště rozehrávku Olomouce a míč předložil na levou stranu Štípkovi. Ten seběhl mírně na střed a vystřelil, obrana však ránu zblokovala.

25
Boleslav nadějnou akci přibrzdila, definitivně ji ukončil nepřesným centrem Nešpor.

24
Přímý volný kop rozehrál Fabián na hlavu Štajnera, který ve velké šanci na malém vápně hlavičkoval jen do náruče brankáře Zlámala.

23
Kapitán Aleš Škerle (OLO) fauloval unikajícího Nešpora a žluté kartě se vůbec nedivil.

23
Štajner vypálil z velkého úhlu ze třiceti metrů. Rána to byla dost nepřesná, ale potleskem ji diváci ocenili.

22
Ščuk povedeným centrem našel u pravé lajny Kyselu, jenže tomu míč utekl do zámezí.

20
Svižný protiútok Olomouce zakončil skákavou střelou Falta, Miller byl u své levé tyče včas.

18
Štajner vybojoval míč a potáhl si ho do středu hřiště. Jeho prudkou přihrávku tečoval pravděpodobně Chramosta na Zlámalovu bránu, olomoucký brankář se však nenechal zaskočit.

17
Chyba v rozehrávce Olomouce a faul na Štajnera.

16
Kysela fauloval Javůrka, čehož si všiml pomezní rozhodčí.

15
Pospíšil poslal míč ve velkém záklonu ze stadionu.

13
Boleslavským fanouškům zatrnulo, když před velkým vápnem stoper Johana začal kličkovat mezi dvěma soupeři a přišel o míč. Hosté jeho zaváhání nedokázali zužitkovat.

13
Fabián rozehrál přímý volný kop jen na hlavu prvního bránícího hráče.

12
Pospíšil se vřítil do pokutového území a jeho přihrávku napříč malým vápnem ukořistil Miller.

11
Javůrkův centr od rohového praporku odvrátil z malého vápna Fabián.

11
Ščuk odehrál míč na rohový kop.

9
Štípkův centr skončil v náruči Zlámala.

9
Karaš stačil zakončit u zadní tyče jen mimo bránu. Miller proti němu ale dobře vyběhl.

8
Míč odvrátil Johana, poté Falta ostrým centrem hledal spoluhráče před bránou. Míč vyboxoval brankář Miller.

7
Ščuk fauloval těsně před pokutovým územím, Olomouc rozehraje zajímavou standardku z rohu velkého vápna.

6
Johanův centr nedokázal sklepnout na nohy svých spoluhráčů Nešpor, u míče jsou hosté.

4
Jasmin Ščuk (MLB) viděl za svůj faul "tmavě" žlutou kartu. To byla hodně neférová hra.

4
Štajner centroval z pravé strany, stopeři Olomouce míč odvrátili. Zakrátko se míč vrátil do velkého vápna a Chramosta se pokusil o akrobatické zakončení, ale neuspěl.

3
Teď se ale Hanáci provinili faulem a míč se dostane na domácí kopačky.

2
Hraje se znovu na polovině Mladé Boleslavi, hosté tam provedou vhazování.

1
První pokus o útok Olomouce končí na boleslavském Kúdelovi, který odkopává míč z pokutového území.

1

Výkop provedou domácí.

Boleslav nastupuje v modro-bílých dresech, Olomouc v tmavě modrých.

Rozhodčí Ondřej Lerch přivádí aktéry dnešního utkání na hrací plochu. Zápas za okamžik začne.

Za ideálního fotbalového počasí se koná rozcvičení obou mužstev.

FK Mladá Boleslav: Miller – Kysela, Johana (C), Kúdela, Fabián – Ščuk, Jarolím – Štípek, Chramosta, Štajner – Nešpor

SK Sigma Olomouc: Zlámal – Vidlička, Dreksa, Škerle (C), Javůrek – Navrátil, Pospíšil, Šindelář, Karaš, Falta – Lietava

Rozhodčí: Lerch – Pelikán, Štěrba.

"Na zápas jedeme jako na každý jiný s tím, že ho chceme vyhrát. Boleslav má dost rychlostně vybavených hráčů, kteří jsou dobří v kombinaci. My přesto chceme hrát svůj fotbal, hrát co nejvíc dopředu, to jde proti každému soupeři," uvedl trenér Sigmy Martin Kotůlek pro klubový web.

"Čeká nás silný soupeř, jehož postavení v tabulce neodpovídá hráčské kvalitě a klubové tradici. Vyhrát se nám podaří jen v případě, když hráči budou pokračovat v týmovém výkonu, kterým zdolali v předchozích kolech Liberec a Slovácko," řekl před zápasem boleslavský trenér Ladislav Minář.

V dosavadních osmnácti vzájemných ligových střetech se z výhry radovala Boleslav šestkrát, Olomouc také šestkrát a rovněž nerozhodně se hrálo šest utkání. Dokonce i součet skóre je vyrovnaný 25:25.

Boleslav neporazila Olomouc už dva roky. Naposledy se jí to podařilo v pátek 1. dubna 2011. Tehdejší ligové utkání FK Mladá Boleslav – SK Sigma Olomouc rozhodli gólově Johana na konci poločasu a Mendy na začátku druhé půle.

Minulé kolo: Mladá Boleslav vyhrála v Uherském Hradišti nad Slováckem 2:0, Olomouc remizovala doma s Teplicemi 2:2.

Dobrý večer u sledování prvního zápasu 5. kola Gambrinus ligy.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.