konec FK Teplice – FK Dukla Praha
2:1
(1:0)
Komentuje: Martin Pešout

Teplice si nakonec připsaly cenný skalp Dukly Praha 2:1. Domácí byli většinu zápasu lepším celkem a zaslouženě si v průběhu vypracovali dvougólový náskok a to ještě řadu dalších a velkých šancí zahodili. V samém závěru pak Malý zkorigoval skóre z penalty, vyrovnat ale už Pražané nestihli.

90+1
Poslední střídání Teplic. Dohrál Nivaldo, v samém závěru se na hřiště podívá Krátký.

90
Sudí Paták nastavil dvě minuty.

89
Po trestném kopu se domácí ocitli v ofsajdu, míč pro Duklu.

87
Poslední střídání Dukly, Gedeona nahradil Marek.

85
Dukla právě vstřelila branku!
Petr Malý se postavil k exekuci penalty, kterou s přehledem proměnil, když poslal Grigara na druhou stranu.

84
Po rychlém průniku Dukly do pokutového území nařídil sudí Paták penaltu!

82
Zbyněk Pospěch (DUK) dostal žlutou kartu.

81
Jindráček obral před bránou o míč nepozorného Gedeona, balón ale skončil mimo tyče.

80
V závěru utkání skrápí teplický trávník opět hustý déšť.

79
Druhé střídání Severočechů. Místo Ljevakoviče si zahraje Táborský, pro kterého to bude herní premiéra na domácím stadionu po příchodu z Českých Budějovic.

77
Domácí vystřídali, Salamiho nahradil Mahmutovič.

76
Po hodně dlouhé době si připsal zákrok domácí gólman Grigar.

73
Žlutou kartou byl potrestán domácí Krob (TEP).

71
Nelze tvrdit, že by Dukla byla vyloženě pod tlakem, ale prakticky nedokáže udržet míč a její kombinace končí nejdále na polovině hřiště. Grigar je v poslední době bez práce a pouze sleduje útočné snažení svých spoluhráčů.

69
Nyní si zahrál Salami na Ronaldinha, když kličkoval ve vápně mezi třemi obránci, nakonec ale míč proti přesile ztratil.

66
Vorel nedovoleně atakoval Nivalda, za což dostal žlutou kartu.

62
A současně dohrál Pázler, místo něj dostal prostor Kalouda.

62
Hosté po druhé inkasované brance hned dvakrát vystřídali. Nejprve ze hřiště odešel Hlinka, kterého nahradil Néstor Albiach Roger.

61
Teplice právě vstřelily branku!
Domácí přidávají druhou branku a po několika spálených šancí je třeba říci, že zcela zaslouženě. Nyní Nivaldo protáhl míč na Kroba, který našel před bránou úplně volného FRANCI LITSINGIHO a ten zblízka napálil balón za bezmocného Radu.

58
Tisíciprocentní šance Teplic! Litsingi potáhl míč po straně a posléze jej naservíroval naběhnutému Jindráčkovi, toho ale vychytal perfektním zákrokem Rada!

55
Ze standardky posílal míč do ohně Krob, Rada ale nákop vyboxoval do bezpečí.

53
Dnešní utkání sleduje 5 950 diváků.

52
To jsou věci před bránou Dukly! Nejprve se Jindráček odpoutal od beka a našel Salamiho, následně střílel Ljevakovič a posléze se k odraženému míči dostal Nivaldo, který z jasné pozice netrefil bránu.

49
Dobrá příležitost na druhé straně hřiště. Nivaldo narazil balón Ljevakovičovi, ten ale pálil z dobré pozice vedle!

47
Hostující Malý napálil míč zpoza vápna a jen tak tak, že míč neskončil v síti. Velká šance Dukly hned v úvodu druhé půle.

46

Po prvním poločase vedou Teplice 1:0 a to zcela po zásluze. V úvodním dějství byli domácí lepším celkem, a to vedlo k logickému gólovému vyústění, o které se postaral ve 35. minutě přesným zásahem Ljevakovič.

45
V samém závěru prvního poločasu se ještě Salami dožadoval exekuce autového vhazování, sudí Paták ale ještě před tím první půli uzavřel.

43
Po zblokovaném pokusu Pázlera pálil Pospěch nad branku, Grigar zasahovat nemusel.

40
Teplice i v závěru první půle zůstávají aktivnějším týmem a nepouštějí Duklu prakticky k ničemu.

38
Nivaldo ideálně našel Salamiho, jenž z první předal míč Vachouškovi a jen bídné zakončení teplického středopolaře doprostřed brány zamezilo vstřelení druhého gólu!

35
Deset minut před koncem prvního poločasu domácí otevírají skóre! ADMIR LJEVAKOVIČ se ocitl s míčem před vápnem a po úspěšné zasekávačce mířil přesně k levé tyči, kam gólman Rada nedosáhl.

32
Za pořádně ostrý skluz bez míče nemohl očekávat Ljevakovič (TEP) nic jiného, než žlutou kartu...

31
Štěstí pro Teplice, že centr z pravé strany byl pro Bergera příliš razantní a útočník Dukly tak nedokázal nasměrovat míč do sítě.

29
Romera (DUK) zatáhl za záchrannou brzdu a za stažení Nivalda vyfasoval žluté napomenutí!

25
Lüftner se nechal oklamat Bergerem, na poslední chvíli ale před pokutovým územím své zaváhání napravil.

22
Teplice se snažily o překvapení rozehrání rohového kopu, provedení se ale domácím nepovedlo.

21
Za faul za polovinou hřiště inkasoval žlutou kartu od sudího David Jablonský (TEP).

18
Hostující Malý pálil velmi nepřesně, míč po jeho střele skončil v zadních řadách tribuny za bránou.

16
Romera si v rohu hřiště došel pro faul, rýsuje se zajímavá standardka pro Duklu.

15
Tepličtí každopádně hýří aktivitou a nápedem, zatím k jejich radosti ale chybí přesnost ve finální fázi.

13
Ljevakovič dostal míč do dobré pozice, ale pálil zcela nepřesně a bez razance. Ne, tenhle pokus nikoho překvapit nemohl.

10
To, co předvádí Litsingi se Salamim, to je oslava fotbalu! Oba afričtí spoluhráči ve službách Teplic si vodí soupeřova obránce, jak se jim zlíbí! Nyní před nimi musel míč na roh v poslední chvíli odvracet Romera.

8
Ljevakovič našel přesnou kolmicí Jindráčka za obranou, který se v nájezdu snažil prostřelit Radu, gólman Dukly ale předvedl fámózní zákrok. Ze druhé vlny pak dorážel Litsingi, jeho bomba ale mířila nad břevno!

7
Před utkáním se strhl ve městě hustý déšť, na dobře připraveném trávníku se ale fotbalistům kombinuje bez potíží. Po delší odmlce se probouzejí i diváci.

6
Nyní dostal míč za obranu obávaný kanonýr Zbyněk Pospěch, sám před Grigarem ale selhal, když střílel z jasné pozice vedle branky!

5
Jindráček to zkusil z dálky, jeho tečovaný pokus ale gólmana skutečně vystrašit nemohl.

5
Tepličtí jsou v úvodu utkání velmi aktivní, zatím ale brankáře Radu pořádně neohrozili.

4
Hostující Romera v klidu podržel míč ve středu hřiště a narýsoval útočnou akci, která ale záhy skončila.

3
Pražané přijeli do Teplic s ofenzivní taktikou a rozestavením 4-3-3, uvidíme tedy, co na Stínadlech předvedou.

2
Nivaldo po lajně kombinoval s Jindráčkem, k ohrožení branky hostující Dukly to ale nevedlo.

1
Domácí rozehráli směrem dopředu a od úvodní sekundy se snažili vytvořit útočnou akci.

1

V rámci 3. kola Gambrinus ligy přijíždí na teplická Stínadla pražská Dukla. Fotbalisty z Julisky zastihl úvod prvoligové soutěže ve slušné formě, naposledy totiž vyřídili Olomouc rozdílem třídy. Tentokrát ji ale v cestě budou stát Teplice, které budou chtít navázat na předchozí domácí vítězství.

FK Teplice
Příznivce žlutomodrých barev baví africké trio. Eugen Salami s Alvesem Nivaldem do týmu skvěle zapadli a doplňují tak společně Franci Litsingiho, jenž již dvakrát skóroval proti Slovácku. Teplice budou mít proti Dukle co napravovat. V minulé sezóně totiž svého nedělního soupeře nedokázali porazit. Na podzim padli na Julisce 0:4, v úvodním jarním kole pak zachraňovali remízu 1:1 ve druhém poločase.

FK Dukla Praha
Dukla má za sebou nejúspěšnější sezónu novodobé historie, když patřila do širší špičky nejvyšší soutěže. Svěřenci kouče Luboše Kozla nechtějí z nastaveného trendu slevovat ani letos. Nejprve sice "prospali" zápas se Znojmem a s nováčkem jen remizovali 0:0. V posledním kole ale deklasovali olomouckou SIgmu 4:0. O všechny branky se pak postaral kanonýr Zbyněk Pospěch!

Trenéři obou celků před utkáním:

Zdeněk Ščasný (Teplice): "Pospěch podal mimořádný výkon, ale bez mužstva by branky nevstřelil. Někdo mu je musel připravit a pro nás bude důležité, aby těch přihrávek dostal co nejméně."

Luboš Kozel (Dukla Praha): "Nečeká nás nic lehkého, za prvé nebudou příznivé klimatické podmínky a za druhé proti nám bude hrát kvalitní soupeř, který přes léto posílil a jeho ofenzivní síla se hodně zvýšila a má čtyři body po dvou kolech, stejně jako my. Bude potřeba se na něj pořádně připravit."

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.