konec FC Vysočina Jihlava – AC Sparta Praha
1:1
(1:1)
Komentuje: Jaroslav Wollmann

Ve druhém poločase jsme se branky nedočkali, a tak utkání skončilo 1:1. Když již v prvním poločase se prosadil Kadlec a v 31.minutě vyrovnal Tecl.

90
Ke střele na hranici vápna se dostal Kadlec, ale netrefil tři tyče.

90
Žlutou kartu za zdržování vidí Jaromír Blažek.

90
Roh rozehrál Matějovský, ale domácí obrana tlak ustála.

89
Do zakončení se dral Hušbauer, ale Šourek si jej pohlídal.

88
Ten rozehrál Vaculík, ale bez kýženého efektu.

88
Domácí vybojovali rohový kop.

86
Více ze hry má teď Sparta, ale zatím jde o platonický tlak.

84
Na hřiště se podívá Jan Kosak, hřiště opusitl Lukáš Masopust.

84
Na druhé straně se pokusil prodrat do vápna Kadlec, ale Tlustý s Obertem měli navrch.

83
Do vápna se dral Jungr, ale neměl komu přihrát, tak to zkusil sám, ale od míče byl záhy odstaven.

Dnešní utkání sleduje 4100 diváků. Je znovu vyprodáno.

82
Odešel Ladislav Krejčí, místo něj si zahraje Tomáš Přikryl.

79
Matějovský vyslal do vápna Pamiče, ale Tlustý byl pozorný.

78
O slovo se přihlásila i Sparta, Krejčí byl však u balónu později než Blažek.

77
Jungr centroval do vápna, ale před Vaculíkem chytá míč Vaclík.

76
Dva rohy po sobě rozehrával Vaculík, ale bez kýženého efektu.

75
Kučera centroval do vápna, kde nabíhal Masopust, ale jeden ze sparťanských obránců míč před ním uklidil do autu.

74
Šourek rozehrál standarndí situaci od poloviny hřiště, ale svým vysokým centrm Masopusta neoslovil.

73
Žlutou kartu vidí Josef Hušbauer.

72
Na rohový kop si nejvíce vyskočil Jarošík, ale Blažek chytá.

71
Matějovského tečovaná střela míří do zámezí.

69
Domácí rozehráli standardní situaci na polovině hřiště, Rada se pokusil vysunout Jungra, ale bez úspěchu.

67
Karlíkův pas byl pro Vaculíka moc dlouhý.

65
Sparta rozehraje rohový kop.

63
Ze hřiště odešel Bekim Balaj, místo něj si zahraje Leonard Kweuke.

61
Kulhajícho Tomáše Sedláčka nahrazuje Tomáš Kučera.

60
Poblíž hranice velkého vápna byl faulován Krejčí, který rozehrál standardní situaci, ale Blažek ve vzduchu kraluje.

58
Jungr bežel sám na gólmana, ale byl pomalý a doběhl jej Švejdík a od balónu jej odstavil.

57
Jungr se pokusil o centr do vápna, ale svůj pokus přehnal.

57
Rada byl na polovině hřiště faulován.

56
Sedláček se při souboji zranil a musí být ošetřen.

54
Krejčí centroval z levé strany do vápna, ale před Balajem zasáhnul Šourek.

52
Akci Sparty táhl po pravé straně Kadlec, přenesl hru na levou stranu, odkud přišel do vápna centr, ten však Blažek ze vdzuchu stahuje.

50
Stanislava Tecla nahradil Tomáš Sedláček.

50
Do vápna se prodíral Hušbauer, ale k zakončení se nedostal.

48
Další faul viděl sudí Královec již 22 metrů od brány. Standardní situaci rozehrál Krejčí, ale vystřelil nad.

47
Hušbauer byl faulován nějakých 35 metrů od brány.

46
Obert se snažil ve vápně oslovit Jungra, ale marně.

46
Druhý poločas rozehráli domácí.

46
Do druhé poločasu se již nepodívá Peter Grajciar, místo něj si zahraje Ondřej Švejdík.

46

Oba týmy jsou již na hrací ploše, za malý okamžik začne druhý poločas.

První poločas je minulostí, viděli jsme dvě branky,po jedné na každé straně. Do vedení se dostali hosté zásluhou Kadlece, za domácí vyrovnal Tecl. Stav je tak 1:1. Uvidíme, co přinese druhý poločas.

45
Tecl měl na kopačce druhý gól, ve vápně se dostal ke dvou střelám, ale ani jedna nepropadla tak, jak by se asi přál.

45
První poločas bude o minutu delší.

44
Vaculík rozehrál rohový kop, míč propadl na hranici vápna k Jungorvi, kterému střela ale vůbec nesedla.

43
Jihlava vybojovala rohový kop.

42
Tecl se již vrátil na hřiště a domácí jsou tak v plné síle.

40
Na zemi se ocitl Tecl, domácí tak budou muset hrát bez svého kanonýra.

39
Hra se nám přesunula na polovinu Sparty, k zakončení se ale nikdo z domácích nedostal.

37
Standardní situaci z 25 metrů rozehrál Krejčí, k míči s ena hranici vápna dostal Kadlec, ale netrefil branku.

35
O kontrolu, zda Vaculík nespí se pokusil Jungr, ale gólman Sparty byl pozorný.

33
Žlutou kartu vidí Tomáš Rada.

31
Jihlava právě vstřelila branku!
Vaculík rozehrál rohový kop, balón propadl až ke STANISLAVU TECLOVI, který nedal Vaclíkovi šanci.

30
Tecl vybojoval rohový kop.

28
Masopust se ocitl ve vápně, ale místo střelil volil přihrávku na Jungra, kterému se balón zamotal mezi nohy.

27
V posledních minutách sledujeme spíše pasáž o faulech a hraje se kolem poloviny hřiště.

25
Jarošík se pokusil vysunout Balaje, ale Tlustý si jej pohlídal.

24
Vaculík je již na hrací ploše.

23
Vaculík po souboji se Zápotočným je otřesený a musí být ošetřen, domácí tak na chvíli v deseti.

22
Domácí faulovali na polovině hřiště, hosté budou rozehrávat standardní situaci.

21
Do vápna se prodral Balaj, ale byl již moc z úhlu.

20
V další akci Vaculík, ale nenašel ve vápně nikoho ze svých spoluhráčů.

20
Akci Karlíka s Teclem nepochopil JUngr a mísot náběhu do vápna se zastavil.

19
Tecl se neprobil přes Holka.

17
Akci Sparty potáhl po levé straně Krejčí, našel na hranici vápna Grajciara, který se snažil posunout do vápna na Kadlece, ale Blažek byl u balónu dříve.

16
Vaculík rozehrál rohový kop, ale ve vápně nenašel nikoho ze spoluhráčů.

16
Těžkou střelu Oberta vyráží Vaclík na roh.

15
Vaculík rozehrál standardní situaci z nějakých 35 metrů. Ve vápně našel Šourka,ale jeho hlavička šla mimo.

15
Akci Sparty zastavil ofsajd Balaje.

14
Hosté rozehráli roh, ale k ohrožení branky hostí nedošlo.

13
Matějovský přihrál na Holka, jehož střela byla tečována.

13
Hosté budou zahrávat standardní situaci na hranici vápna.

11
Sparta právě vstřelila branku!
VÁCLAV KADLEC si naběhl mezi stopery Jihlavy a běžel sám na Blažka, kterému nedal žádnou šanci.

10
Domácí jsou nyní aktivnější, budou rozehrávat další rohový kop.

8
Druhý roh Jihlavy rozehrál Vaculík z levé strany, střelou jej zakončil Obert mimo.

7
Vaculík rozehrál rohový kop, Tomáš Rada se dostal k odraženému balónu, sám na malém vápně, ale trefil jen Vaclíka.

5
Vaculík rozehrál aut poblíž rohového praporku na Tecla, ten vrátil Vaculíkovi, který odcentroval do vápna, ale Masopust brzy načasoval svůj skok.

4
Matějovský našel na hranici vápna Krejčího, ten však z otočky netrefil ani bránu.

2
Hosté se drali do útoku, jejich akci zastavil hvizd hlavního sudího neb oba Sparťané stali v ofsajdu..

1
Jako první rozehrávali hosté.

1

Oba týmy nastupují na hrací plochu, utkání za malý okamžik začne.

FC Vysočina Jihlava: Blažek - Obert, Tlustý, Šourek, Josl - Masopust, Rada, Jungr, Karlík, Vaculík - Tecl

Náhradníci: Kliment, Kryštůfek, Kučera, Kosak, Zeman, Sedláček, Hanuš

AC Sparta Praha: Vaclík - Zápotočný, Holek, Jarošík, Pamič - Hušbauer, Grajciar, Matějovský, Krejčí - Kadlec, Balaj

Náhradníci: Švejdík, Přikryl, Kweuke, Kadeřábek, Vidlička, Jirásek, Čech

Rozhodčí: Královec - Slyško, Wilczek (4. rozhodčí Ardeleánu).

V památné sezóně 2005/06 se lépe dařilo Sparťanům, kteří doma zvítězili 2:0 a v Jihlavě slavili tři body za vítězství 1:0. Uvidíme, jak se oběma týmům bude dařit dnes. Domácí budou jistě spoléhat na góly kapitána Stanislava Tecla, hosté zase na stoupající formu Václava Kadlece.

Domácí se v případě tříbodového zisku posunou na sedmou pozici před Slovácko, hosty případná větší výhra než Olomouc vrátí na druhé místo před Plzeň a se stejným bodovým ziskem jako vedoucí Jablonec.

Dobrý den z Jihlavy, v rámci 11. kola přivítá osmá Vysočina třetí Spartu. Domácím prozatím za deset kol posbírali čtrnáct bodů, jejich soupeř devatenáct.

Svěřenci Františka Komňackého prohráli v minulém kole v Teplicích 1:3 a navíc přišli o tvůrce hry Kolouška. Svěřenci Vítězslava Lavičky porazili Baník Ostrava 2:0.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.