konec FC Zlín – Bohemians Praha 1905
1:2
(1:1)
Komentuje: Martin Augustin

Fotbalisté Zlína prohrávají v pro ně klíčovém zápase o záchranu s Bohemians 1:2 a před posledním kolem zůstávají v tabulce poslední s dvoubodovou ztrátou na České Budějovice i Karvinou. V posledním kole musejí ševci vyhrát v Jablonci, aby si vybojovali možnost hájit příslušnost mezi elitou alespoň v baráži.

Skóre prvního poločasu určily penalty. Ve 13. minutě proměnil tu hostující za šlapák Simerského na vlastní osobu Erik Prekop. O čtyři minuty později sroloval brankář Soukup Žáka a Jakub Černín vyrovnal. Poté se do zápasu výraznou měrou vložil i VAR. Nejprve byl odvolán gól Prekopa, po jehož střele se balón odrazil od břevna někam k brankové čáře, znovu do břevna a ven. Poté se stal smutným hrdinou Filip Žák. Domácí útočník za nerozhodného stavu dvakrát dorážel balón do sítě, ale v obou případech z ofsajdového postavení. Když to vypadalo, že se domácí začínají nadechovat k náporu, poslal v 74.minutě Matoušek do úniku Erika Prekopa a ten vybíhajícího Dostála chladnokrevně přeloboval. Závěrečný křečovitý tlak Zlína už alespoň vyrovnání nepřinesl. Domácí tak musejí být rádi, že Karviná prohrála v Pardubicích a České Budějovice remizovaly s Jabloncem. V opačném případě už by byl osud svěřenců kouče Červenky zpečetěn.

90+10

90+9
Nákop Dominika Simerského chytá Soukup. To už bude asi konec.

90+9
Nastavený čas se naplnil. Sudí Rouček ukazuje, že přidá ještě jednu minutu.

90+8
Ladislav Mužík vyvezl na pravém křídle míč na útočnou polovinu. Tam zapojil Daniela Köstla, který vybojoval autové vhazování pro klokany.

90+7
Nákop Didiby na Vukadinoviće pohlídal Novák. Domácí hráč byl navíc v ofsajdu.

90+6
Míč šel do zámezí od Nombila. Hosté vhazují a čas ubíhá.

90+5
Hostující brankář Lukáš Soukup vyfasoval žlutou kartu za zdržování hry.

90+5
Po další Pidrově standardce hlavičkuje nepřesně Martin Cedidla.

90+4
Vysoký centr Pidra směřoval na zadní tyč. Tam byl Pablo González, jenž chtěl balón vracet do ohně, hosté však odkopávají.