konec SK Dynamo Č. Budějovice – FC Zbrojovka Brno
3:2
(1:0)
Komentuje: Aleš Strouha

Je tu konec! Domácí fotbalisté to nakonec zvládli a superdrama proti Zbrojovce Brno vyhráli 3:2. Především ve druhém poločase jsme sledovali velmi zajímavou podívanou. Hned v druhé minutě hry Zbrojovka srovnala na 1:1 a hrálo se od začátku. Dynamu ale hodně pomohl Jan Hlavica, který si vstřelil vlastní gól a následně deset minut před koncem zavinil po faulu na Havla pokutový kop, který proměnil Jakub Hora. Hosté pak sice Texlem snížili na 3:2, avšak i přes mohutný nápor v závěru Dynamo své vedení ubránilo a ve 14. kole F:L si připsalo první domácí vítězství.

90+8

90+8
Po rohu byl ale odmávaný ofsajd a toto domácí již zvládnou!

90+7
Ještě jeden rohový kop pro hosty.

90+6
Hosté měli v poslední minutě hry neuvěřitelný tlak po rohovém kopu. Po řadě odrazů a zblokovaných pokusů zakončoval Řezníček, jeho oblouček skončil ale na horní síti.

90+5
Domácí šetří čas a rozhodně se nikam neženou.

90+3
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice:
ze hřiště odchází Patrik Hellebrand, přichází David Broukal.

90+2
Žlutá karta pro tým FC Zbrojovka Brno (Filip Blecha).

90+1
Druhý poločas bude nastaven o šest minut.

90
Již nám běží poslední minuta normální hrací doby. U balonu jsou domácí.

89
Definitivně mohl nyní rozhodnout Nicolas Penner, ke kterému se na hranici vápna po dobrém presinku Matouška odrazil balon. Technický pokus Pennera skončil na břevně!

87
Domácí se snaží hrát na polovině soupeře, a to se jim zatím daří. Konec zápasu se rychle blíží.

86
ze hřiště odchází Tomáš Zajíc, přichází Jakub Matoušek.

85
Brno právě vstřelilo branku!
A ještě je zaděláno na pořádné drama! K centru se na levé straně dostal Falta a hlavičkující JIŘÍ TEXL snižuje na 3:2!

84
Až nyní se na hrací plochu vrátil ošetřený Lukáš Havel.

83
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno:
ze hřiště odchází Jan Hlavica, přichází Filip Blecha.

83
Domácí svému soupeři odskakují na rozdíl dvou branek.

81
Dynamo právě vstřelilo branku!
Autorem branky z pokutového kopu je JAKUB HORA, který ze svého pohledu poslal balon po zemi k pravé tyči. Gólman Berkovec vystihl směr, na balon ale nedosáhl.

80
Žlutou kartu za faul na Havla v pokutovém území dostal Hlavica.

80
A je to tak! Pokutový kop pro budějovický tým!

78
Hlavica loktem trefil do obličeje Havla, situace vypadá jasně.

77
Ve vápně Zbrojovky byl zasažený Lukáš Havel, který zůstal se zakrváceným obličejem ležet na trávníku. Do akce jde VAR!

76
Ševčíkův velmi pěkný centr mířil do vápna na Řezníčka, před ním ale balon odhlavičkoval Králik.

75
ze hřiště odchází Matej Mršić, přichází Nicolas Penner.

74
Centr z levé posílal do vápna Granečný, Řezníček se ale k zakončení nedostal.

73
Po chybě hostující defenzivy se k balonu dostal Čmelík, jenže po chvilce padl k zemi a z nadějné šance domácích nic není.

72
Do vápna Dynama vnikl na levé straně s míčem na kopačce Ševčík, centr levačkou ale poslal jen do míst, kde stál Janáček.

71
Domácí fotbalisté jsou ale nadále pod tlakem a musí se soustředit hlavně na defenzivu.

70
Ševčíkův centr doputoval až na zadní tyč k nabíhajícímu Pachlopníkovi, ten ale ve skluzu neměl šanci trefit míč přesně.

69
Hosté nyní vybojovali rohový kop.

68
ze hřiště odchází Filip Souček, přichází Šimon Falta,
ze hřiště odchází Wale Musa Alli, přichází Ondřej Pachlopník,
ze hřiště odchází Jan Hladík, přichází Lukáš Rogožan.

67
Jakub Řezníček nyní krásnou ranou přes hlavu po centru Granečného vstřelil spektakulární gól, jenže radost hostů byla předčasná, protože Řezníčkovi byl odmávaný ofsajd.

65
Ševčík udělal na hranici vápna hezké přešlapovačky, svou následnou střelu ale poslal jen do stopera Králika.

64
Tempo hry se zvýšilo. Domácím se zase hraje lépe a hosté začínají pomalu otevírat defenzivní vrátka.

62
Centr do pokutového území odvrátil spolehlivě Lukáš Havel.

61
Ševčíkův centr zblokoval na roh Havel. Standardka pro hostující celek.

59
Jenže Dynamu teď pomohl Jan Hlavica, který si do vlastní brány srazil balon po centru Jakuba Hory. Čistokrevný vlastenec, Dynamo vede 2:1!

58
Domácím se ve druhém poločase zatím nedaří. Hosté jsou zatím lepší.

57
Nakonec z toho byl jen roh, po kterém hosté již bránu neohrozili. Sladký je v pořádku.

56
Alli nyní vnikl do vápna, kde proti němu zasáhl Janáček. Ten navíc následně kopačkou zasáhl do obličeje spoluhráče Sladkého a hra je přerušena. Hosté chtějí penaltu, domácí chtějí ošetřit Sladkého.

55
Rozhodčí Nehasil celou situaci ještě zkonzultoval s VARem, svůj verdikt ale nezměnil.

54
Hlavica nyní ve snaze pokrýt balon zasáhl Čmelíka. Domácí by rádi červenou kartu, avšak vůbec se nepískalo.

52
Po souboji s Králikem zůstal na trávníku ležet Hladík, hra je přerušena a rozehrávat budou hosté.

51
Jihočeši se potřebují znovu nadechnout. Závěr první půle se hrál podle jejich not, start druhé půle naopak patří hostům.

50
Ševčíkův přímý kop nebyl nebezpečný, avšak následně centroval z pravé strany Hladík a ve vápně Šural přetlačil Skovajsu a hlavou zakončil. K tyči ale dobře skočil Janáček, který míč v pohodě lapil.

49
Domácí jsou nyní zaskočeni a rázem se jim přestalo dařit. U míče jsou hosté.

47
Hosté hned v úvodu druhé půle srovnávají na 1:1! Z ničeho nic se k balonu dostal Texl, který rychle přihrál na MICHALA ŠEVČÍKA a ten tvrdou ranou levačkou zamířil k přední tyči. Gólman Janáček na balon nedosáhl a je srovnáno.

47
Po přímém kopu se domácí v pohodě ubránili.

46
Souček se srazil s Mršičem a trochu překvapivě je pískáno ve prospěch hostů.

46

Druhý poločas začne přibližně v 16:03.

Máme za sebou první poločas zápasu mezi Dynamem a Zbrojovkou. Jihočeši pod novým trenérským týmem začali velmi nervózně a v úvodu se jim nedařilo. Avšak postupem času přebrali iniciativu, měli převahu i šance. V úplném závěru první půle je pak poslal do vedení produktivní stoper Lukáš Havel, který se prosadil hlavou po centru Sladkého. Dynamo tak vede po prvním poločase 1:0!

45+2

45+2
Pravý obránce Sladký se nyní uvnitř vápna zjevil na levé straně, odkud poslal centr přibližně na penaltový puntík. Všechny ve vápně zaskočil stoper LUKÁŠ HAVEL, který po hlavě skočil do zakončení a otevřel skóre zápasu! Berkovec byl absolutně bez šance!

45+1
Po rohovém kopu se domácí k zakončení již nedostali.

45+1
Nastavují se dvě minuty.

45
Horův pas mířil na Sladkého, který byl dobře pokrytý. Následuje ale roh pro domácí.

45
Již nám běží poslední minuta první půle, u míče jsou domácí.

44
První půle spěje ke svému konci. Na levé straně byl u míče Mršič, skvěle proti němu zasáhl Hrabina.

42
Na nákop z hloubi pole si naběhl Zajíc, který si skvěle zpracoval balon a následně velmi dobře zakončil. Skvěle zakročil Berkovec, avšak vzrušení bylo zbytečné, protože byl signalizovaný ofsajd.

40
Přímý kop Dynama zahrával Hora. Jeho centr doputoval na hranici vápna, kde hlavičkoval bokem k bráně Králik. Míč ale poslal jen do míst, kde byl v pohodě připravený Berkovec.

39
Další zajímavá akce domácích. Na hranici vápna se k míči dostal Zajíc, který se snažil pálit z otočky. Trefil ale jen obránce před sebou a z šance nic není.

38
Skovajsovu střelu zpoza vápna musel Berkovec s vypětím všech sil vyrážet jen před sebe. Nikdo z Jihočechů se již k zakončení nedostal.

37
Z velké dálky vystřelil Hellebrand, jeho pokus šel ale nad bránu a Berkovec mohl být v klidu.

35
Hora nasadil Součkovi velmi elegantní jesličky a následně levačkou vystřelil. Gólman Berkovec si s jeho skákavou ranou poradil.

34
Z levé strany centroval do vápna velmi nebezpečně hostující Hladík, gólman Janáček velmi dobře míč prodloužil za sebe, kde se Alli k zakončení nedostal.

32
Nepohodu domácích teď dokumentoval Čmelík, který sice dobře vnikl do vápna, avšak následně poslal při snaze odcentrovat balon jen na tribunu.

30
Po následném rohovém kopu Hory byl balon nadzvednutý a padal do míst, kam nabíhal Sladký. Ten byl ale v tísni a nedokázal zakončit.

29
Sladkého dobrý centr z pravé strany mířil do dobrých míst, kam nabíhal Mršič. Před ním ale na poslední chvíli odehrál míč na roh Hlavica.

28
Skovajsa poslal do vápna nepovedenou přihrávku. Přesto se balon dostal k Čmelíkovi, který ale levačkou bránu vůbec netrefil. A to ani přesto, že byl ve velmi dobré střelecké pozici.

27
Mršič rozehrál balon po zemi do vápna na Čmelíka, ten ale proti dvojici protihráčů nic nevymyslel.

27
Po akci Dynama odvrátil balon na rohový kop Jakub Šural. K rohovému praporku jde Mršić.

25
Centr v podání Hory mířil jen na hranici vápna, kde hlavou odvrátil balon Řezníček.

25
Souček fauloval na polovině hřiště Zajíce, rozehrávat budou domácí.

22
První poločas se pomalu blíží do své poloviny. Zatím jsme vyloženou gólovou příležitost neviděli.

20
Tempo hry není nijak závratné. Hosté nikam nespěchají a naopak domácí jsou značně nervózní.

18
Po centru Sladkého z pravé strany musel na hranici vápna pro balon Berkovec. Tvrdě dopadl na zem a je pískáno.

17
Po rozehrávce nakrátko poslal centr do vápna Hora, míč ale doputoval přímo do rukavic gólmana Berkovce.

16
Hlavica hodně tvrdě u lajny odehrál balon i s nohama Hellebranda. Je pískáno a bude z toho standardka pro domácí.

15
Šural se podruhé po střetu se Zajícem poroučel velmi ochotně k zemi. Znovu je pískáno a rozehrávat budou hosté.

13
Hora se na polovině hřiště srazil s Allim. Hůře dopadl budějovický fotbalista, který musel být ošetřovaný. Bude ale v pořádku.

11
Po následném rohovém kopu došlo ve vápně Dynama k velkému závaru, hosté míč ale do brány nakonec neprotlačili.

11
Alli dokázal odcentrovat přes Sladkého, zblokovaný míč mířil do brány a Skovajsa měl co dělat, aby míč odvrátil mimo.

10
Nákop na Čmelíka mířil do ofsajdu. Je pískáno a míč budou mít hosté.

9
Granečný si nyní snadno pohlídal balon před Čmelíkem a následuje odkop od brány. Od ten se postará Berkovec.

8
Na levé straně se k míči dostal domácí Mršić, jeho zpětnou přihrávku do vápna zastavil ale Šural.

5
V úvodu zápasu jsou výrazně aktivnější hosté a domácí se musí jen bránit.

3
První útočná akce Dynama skončila faulem, kterého se dopustil Zajíc.

3
Granečný unikl po levé straně a zpětnou přihrávkou našel na hranici vápna Součka. Jeho centr do vápna byl nepovedený.

2
Hosté velmi rychle získali balon zpět a postupným útokem se blíží k bráně soupeře.

2
Domácí začali hodně nervózně a hned v první minutě lehce chyboval Hora a po něm také Králik. Jihočeši se ale nakonec ubránili.

1

Zajímavé bude sledovat útočníka Jakuba Řezníčka. Ten je aktuálně nejlepším střelcem ligy, když nastřílel deset branek. S Dynamem má zkušenosti, protože v tomto klubu v letech 2012 a 2013 působil.

Domácí fotbalisté mají své dresy dnes hodně koncipované do bílé barvy. Hosté mají červené dresy a stulpny, k tomu bílé trenýrky.

Hráči obou týmů jsou na trávníku. Utkání za pár okamžiků začne.

SK Dynamo Č. Budějovice: Janáček – Sladký, L. Havel, Králik (C), Skovajsa – Čavoš, Hora – Čmelík, P. Hellebrand, Mršić – Zajíc.
Náhradníci: Šípoš – Broukal, Švec, Matoušek, Čoudek, Penner, Sluka, Böhm.
Trenér: Jiří Lerch

FC Zbrojovka Brno: Berkovec – Hrabina, Šural, Hlavica, Granečný – Texl, F. Souček – Alli, M. Ševčík, Hladík – Řezníček (C).
Náhradníci: Šiman – Pachlopník, Rogožan, Falta, Štěrba, Matejov, Blecha, Divíšek, Nečas.
Trenér: Richard Dostálek

Rozhodčí: Nehasil – Machač, Šimáček.

Fotbalisté budějovického týmu jsou nyní hodně dole. V posledních dvou zápasech nezískali ani bod, když prohráli dvakrát 0:3 – nejprve doma s Hradcem Králové a následně pak minulý víkend na hřišti Jablonce. I kvůli tomu Dynamo kleslo v tabulce na čtrnácté místo tabulky a na konci první poloviny sezony se reálně připojilo k týmům bojujícím o záchranu.

Zbrojovka naopak poslední dva zápasy vyhrála. V Ďolíčku přehrála Pardubice 3:1 a následně pak minulý víkend doma jednoznačně přehrála i Slovan Liberec 3:0. Celkově hraje Zbrojovka letos jako nováček velmi slušně a ne náhodou jí aktuálně patří velmi sympatická pátá příčka tabulky.

Hezké sobotní odpoledne ze Střeleckého ostrova, kde dnes týmy domácího Dynama a hostující Zbrojovky Brno zakončí první polovinu základní části letošního ročníku FORTUNA:LIGY. Oba týmy se nacházejí v poměrně rozdílné situaci. Zatímco hostům se v průběhu celého podzimu daří a například v minulém kole doma jednoznačně porazili Slovan Liberec 3:0, domácí Dynamo prožívá sezonu jako na houpačce.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.