konec FC Slovan Liberec – SK Slavia Praha
0:0
(0:0)
Komentuje: Tomáš Honzejk

Je dobojováno! V tomto utkání jsme branku neviděli, ale utkání to nebylo špatné. Liberec si vyloženou šanci nevytvořil. Slavia jednou překonala Nguyena, ale Matěj Hybš míč vykopl z brankové čáry. Ani přes chvílemi drtivý tlak sešívaných se liberecká defenziva nepoložila a získává cenný bod z tohoto utkání. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek sobotního večera.

90+4

90+4
Útočný faul na Oscara.

90+4
Nejspíš poslední šance pro sešívané. Standardní situace z nějakých 40 metrů.

90+4
Žlutou kartu dostává Aleš Nešický (FC Slovan Liberec).

90+3
Michal Fukala odkopl míč na tribunu.

90+2
Po skrumáži v pokutovém území Liberce míč vyplaval před volného Stocha. Tomu ale kulatý nesmysl sjel z kopačky a střela skončila vedle.

90+2
Roh pro Slavii.

90+1
Slavia ve velkém tlaku. Liberečtí pouze odkopávají.

90+1
Roman Potočný se skvěle vrátil a skluzem odehrál míč do autu.

90
Libor Kozák opět v akci a opět v ofsajdu.

90
Simon Deli poslal dlouhý míč na hranici velkého vápna, kam si pro něj došel zkušeně Filip Nguyen.

88
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Tomáš Malinský, přichází Aleš Nešický.

88
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Lukáš Masopust, přichází Alexandru Baluta.

88
V ofsajdu chycen Lukáš Masopust.

88
Stochův centr končí pouze v rukavicích Nguyena.

87
Koscelníkovi se vůbec nepovedl centr. Hrají hosté.

86
Hraje se u autové čáry. V držení míče momentálně Liberec.

85
Na zemi zůstává ležet Taras Kačaraba.

85
Milan Škoda hlavičkoval v záklonu pouze nad sebe. Pro míč si skočil Nguyen.

84
Liberec se uchýlil k hluboké defenzivě a bude doufat, že se Slávisté nedostanou do vyložené příležitosti.

83
Vladimír Coufal zastavil přihrávku na rozeběhnutého Malinského.

82
Jan Bořil zatáhl Koscelníka za rameno. Faul sešívaných.

82
Hlavička Škody končí v rukavicích Nguyena.

81
Taras Kačaraba před sebe nepustil Krále. Vhazují domácí.

80
Útočný faul exlibereckého Coufala.

78
Kamso Mara skvěle vystoupil proti Součkovi a obral ho o míč.

77
Libor Kozák opět v ofsajdu.

77
Liberec se ubránil dalšímu náporu pražanů.

76
Nguyenovi vypadl míč z rukavic v malém vápně po souboji se Škodou! Žádný ze Slávistů nebyl poblíž aby uklidil míč do brány.

74
Libor Kozák v těsném ofsajdu.

74
Nový muž na hřišti Martin Koscelník zachytil slávistickou rozehrávku, ale jeho přízemní centr byl odvrácen do bezpečí.

72
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Mick Van Buren, přichází Milan Škoda.

72
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Peter Olayinka, přichází Miroslav Stoch.

72
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Jakub Pešek, přichází Martin Koscelník.

70
Mick Van Buren se snažil tečovaným míčem zády k bráně překvapit Nguyena. To se mu nepovedlo.

70
Utkání sleduje 7523 diváků.

69
Mick Van Buren otřel svou střelu o boční síť.

69
Michal Fukala ač je mladý, tak teď skvěle přečetl hru a zastavil útok pražanů.

68
Na druhé straně další roh sešívaných.

67
Jakub Pešek hlavou nepřesně pouze ke Kolářovi.

66
Hra se začíná kouskovat častějšími fauly. Tentokrát viníkem Deli.

65
Centr Hušbauera sbírá ze vzduchu Filip Nguyen.

64
Žlutou kartu dostává Oscar (FC Slovan Liberec). Ale přiznejme si, že zákrok na Olayinku mohl být klidně ohodnocen i kartou červenou. Po zákroku se strhla na hřišti strkanice, kterou odstartoval Alex Král.

63
Slavia malém udělala hrubou chybu v obraně při dobrém presinku domácích. Nakonec se z toho ale vykombinovala.

62
Po rohovém kopu zůstává ve vápně ležet právě Mara.

61
Na druhé straně odvrátil míč na rohový kop Kamso Mara na poslední chvíli před Olayinkou, který by hlavičkoval sám na malém vápně.

59
Roman Potočný se pokusil z úhlu překvapit Koláře. Mířil těsně nad.

57
Žlutou kartu dostává Peter Olayinka (SK Slavia Praha) za zákrok na unikajícího Fukalu.

57
Simon Deli teď lehce vystrašil Koláře prudkou malou domů. Slávistický brankář si s míčem poradil.

57
Žádné nebezpečí pro Koláře. S míčem hrají opět hosté.

55
Liberec se stěhuje na polovinu Slavie.

54
Jak Slavia skončila poločas první, začala ten druhý. Tedy mohutným tlakem, kterému se liberečtí jen horko těžko brání.

53
První střela na bránu a hned s gólovými parametry! Peter Olayinka už překonal domácího brankáře. Toho ale na brankové čáře zastoupil Matěj Hybš a míč vykopl.

53
I nadále zůstanou u míče sešívaní. Faul domácích u střídačky.

52
Jakub Pešek zahrál rukou ve středovém kruhu.

52
Potočného dobrý centr skončil po zásahu jednoho z obránců v rukavicích Koláře.

51
Fukala faulován. K míči se staví liberecký exekutor Potočný.

49
I Liberec se osměluje, ale stále je to spíše hra od vápna k vápnu.

47
Hosté stále na polovině Liberce, ale bez ohrožení Nguyena.

46
Slavia nastoupila aktivně. Její snažení ale zastavuje úmyslná hra rukou Bořila.

46

Máme za sebou prvních 45 minut hry. Ze začátku opatrná hra z obou stran se nakonec vyvinula v jednostranný tlak Slavie. Od 30. minuty se Liberec prakticky nedostal za polovinu a svěřenci trenéra Hornyáka můžou být rádi, že tento poločas skončil. Branku ani střelu na ní jsme sice neviděli, hra je to ale přinejmenším zajímavá. Druhý poločas začne přibližně ve 21:06.

45+2

45+2
Josef Hušbauer trefil pouze zeď.

45+2
Po sérii odrazů míče je pískán faul Oscara na střílejícího Hušbauera nějakých 25 metrů od brány. Tohle už je slušná příležitost pro hosty.

45+1
Nastavují se dvě minuty.

45+1
Kozák v rozepři s Bořilem. Domácímu útočníkovi je pískán faul.

45
Rozhodčí ukazuje výkop od liberecké brány.

44
Slavia má k dispozici standardní situaci.

44
Liberečtí se jistě těší na poločasovou přestávku a doufají, že do té doby neinkasují.

43
Střelu Van Burena zablokoval Hybš.

43
U míče opět sešívaní. Další rohový kop pro hosty.

42
Radim Breite se rozběhl ale byl zezadu faulován Králem.

41
Liberec po dlouhé době u míče.

40
Hra pokračuje.

40
Po rohu zůstal ve vápně ležet Tomáš Souček držejíc se za obličej. Čeká se na pokyn videa.

39
První roh zápasu rozehrají slávisté.

38
Žlutou kartu dostává Tomáš Malinský (FC Slovan Liberec). Z gestikulace rozhodčího je jasné, že je to za opakované prohřešky proti pravidlům.

37
Kamso Mara hlavičkuje mimo pokutové území.

36
Slavia utahuje šrouby. Liberec se brání.

36
Filip Nguyen zakopl míč až na tribunu.

35
Josef Hušbauer rozehrál ze středového kruhu mezi klubko hráčů na hranici velkého vápna. Střela z toho ale opět nebyla.

34
A pražané se opět usazují na liberecké polovině.

33
Uspávací taktika Slavii skoro vyšla. Masopust se po dlouhém nákopu málem dostal k ohrožení Nguyena.

33
Slavia kombinuje pouze v obranných řadách společně s Kolářem.

32
U střídaček fauloval Tomáš Malinský.

31
Dalších deset minut hry za námi a stále čekáme na střelu mezi tři tyče.

30
Začíná to být hra nahoru dolů. To se nám divákům líbí.

29
Radim Breite hledal Kozáka. Ten si ale nepohlídal ofsajdovou linii a byl si toho dobře vědom, protože přestal hrát.

29
Míč putuje vzduchem po ose Nguyen – Kolář. Kdo ví, možná budoucí spoluhráči.

28
A další faul pražanů. Pokud dobře počítáme, tak je to jejich již jedenáctý za 28 minut hry.

27
Peter Olayinka zbořil Kačarabu. U rozhodčího Marka to prošlo bez žlutého napomenutí.

26
Tomáš Malinský pouze odevzdal míč brankáři možná střelou, možná centrem. To ví asi jen on sám.

25
Liberec chce všem dokázat, že je ve skupině o titul oprávněně a zatím se mu to daří.

25
Tomáš Souček skluzem fauloval Kozáka.

24
Hybšův tečovaný centr končí v náručích Koláře.

22
Roman Potočný si zpracoval míč na prsou a zpoza vápna vypálil. Bohužel pro domácí nad.

21
Iniciativu utkání pomalu, ale jistě přebírají dle předpokladů hosté.

20
Na druhé straně si pomohl loktem Libor Kozák v souboji s Ngadeuem.

19
Lukáš Masopust fauloval Hybše na útočné polovině.

18
Libor Kozák si ukázal, kam chce míč. Oscar mu ho ale nepředložil přesně, a tak hraje opět Slavia.

17
Roman Potočný na druhé straně v evidentním ofsajdu.

16
Centr Bořila končí v zámezí.

16
U centru za obranu od Hybše byl o krok dříve Kolář před dotírajícím Peškem.

15
Útočný faul ale zastavuje jejich snažení.

15
Sešívaní se přesouvají na libereckou polovinu.

14
Oba hráči už jsou na svých a hra tak může pokračovat.

13
Oba zůstávají ležet na zemi v péči lékařů.

12
Velice nepříjemný střet Kozáka s brankářem sešívaných Ondřejem Kolářem.

11
Liberec bude zahrávat přímý volný kop z levé strany hřiště.

10
Po prvních deseti minutách můžeme konstatovat, že se zatím hraje bez vážného ohrožení jak jedné, tak druhé brány.

9
Jakub Pešek lapen v ofsajdu.

8
Ve středu fauluje tentokrát hostující Slavia.

7
Útočný faul domácích.

6
Tomáš Malinský se prodíral po levé straně do šance, ale o míč byl nakonec obrán.

5
Filip Nguyen vyběhl daleko mimo vápno. Míč mu ale uskočil k Olayinkovi, kterému na poslední chvíli ukopl míč od nohou skluzující Oscar.

4
První střela sešívaných končí mimo.

3
Na druhé straně sbírá průnikovou přihrávku Nguyen.

2
Deli hlavou odvrátil centr Malinského z pokutového území. Následně kapitán libereckých Breite v ofsajdu.

2
Liberec je v držení míče na polovině hřiště.

1
S prvním útokem Slavie si Liberec poradil.

1

Úvodní výkop obstarají sešívaní, kteří dnes budou hrát v klasických bílo-červených dresech. Liberec nastoupil v modré kombinaci.

Před začátkem utkání se bude držet minuta ticha na počest jeho památce. Josef Šural hrál v letech 2011-2015 právě za Slovan Liberec.

Hráči již nastoupili na hrací plochu v pozadí chorea k uctění památky tragicky zesnulého Josefa Šurala.

Hlavnímu rozhodčímu dnes bude k dispozici video. VAR: J. Adam, AVAR: M. Nenadál.

Zatím je na stadionu U Nisy více slávistických fanoušků než libereckých. Uvidíme, jestli se něco změní se začátkem zápasu.

Ještě jednou vítejte u dnešního textového přenosu. Týmy čeká úvodní zápas ve skupině o titul. Velkým favoritem je pražská Slavia, která je v tabulce první, zatímco domácí Liberec uzavírá skupinu o titul na šestém místě.

Oba celky spolu letos sehrály dva zápasy. V prvním se z těsného vítězství radovala Slavia, když se o jediný zásah postaral Miroslav Stoch. V březnu se v Edenu urodila remíza, kterou spíše brali Liberečtí. Pokud budeme hledat poslední vítězství Slovanu, budeme muset zabrouzdat do října roku 2017, kdy celek ze severu Čech vyhrál na půdě soupeře 1:2.

30.3.2019 Slavia – Liberec 1:1
21.10.2018 Liberec – Slavia 0:1
22.4.2018 Liberec – Slavia 0:0
7.3.2018 Slavia – Liberec 2:0 (pohár)
22.10.2017 Slavia – Liberec 1:2

Při pohledu na tabulku zjistíme, že Liberečtí do skupiny O titul postoupili až díky výsledkům z posledního kola základní části. Slovan v něm sice nestačil na Karvinou, ovšem olomoucká Sigma nezaznamenala překvapení se Slavií a Mladé Boleslavi nestačilo ani domácí vítězství. Pokud by mužstvo Miroslava Holeňáka chtělo myslet na evropské poháry, muselo by smazat devítibodovou ztrátu na rivala z Jablonce a čekat na zaváhání ostravského Baníku. Slovan tak do rozhodující části sezóny vstupuje s dvaačtyřiceti body, které stačí na průběžnou šestou pozici. Se sedmi brankami je pak nejlepším střelcem Libor Kozák, jenž se na sever Čech přesunul z italského Livorna. Ovšem liberecký sniper v deseti zápasech nasbíral také šest žlutých karet. Naopak Slavia pomalu, ale jistě kráčí za dalším ligovým titulem. Jenže potřebuje odvrátit naléhání západočeské Plzně, která na tým z hlavního města ztrácí čtyři body. V základní části pak sešívaní posbírali dvaasedmdesát bodů a soupeřům nasázeli stejný počet gólů. Pro celek z Prahy je dnešní vítězství "povinností", jelikož v příštím kole přijede na její půdu Viktoria. Disciplinární komise v posledních dnes Slavii uzavřela tribunu sever, ovšem vedení slavného klubu se proti trestu odvolalo. Nejlepším střelcem sešívaných je Miroslav Stoch, jenž se prosadil dvanáctkrát.

Vítám všechny fotbalové nadšence u FORTUNA:LIGY, která dospěla do nadstavbové části. Ve skupině o titul se proti sobě v úvodním kole postaví FC Slovan Liberec a SK Slavia Praha.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.