konec AC Sparta Praha – FC Baník Ostrava
0:1
(0:1)
Komentuje: Petr Bílek

Je tu konec zápasu 4. kola SYNOT ligy mezi Spartou Praha a Baníkem Ostrava. Fotbalisté Baníku se hned v 5. minutě hry dostali do vedení a díky velmi dobrému a bojovnému výkonu nakonec dokráčeli až k vítězství 1:0. Sparta sice v prvním i druhém poločase svého soupeře tlačila, avšak do gólových šancí se dostávala jen velmi složitě.

Je tu konec zápasu 4. kola SYNOT ligy mezi Spartou Praha a Baníkem Ostrava. Fotbalisté

90+6

90+6
Velkou šanci v samotném závěru měl ještě střídající Konaté, jeho ránu z pravé strany ale bravurně vyrazil gólman Pavlenka!

90+5
Hraje se poslední minuta dnešního utkání. Spartě se nedaří a zdá se, že se dočkáme velmi překvapivého vítězství Baníku Ostrava!

90+4
Holzer poslal dlouhý míč na Šichora, který šel sám na Bičíka. Neměl ale rychlost a jeho zakončení v tísni bylo nepřesné.

90+2
Hosté ale vzorně bojují i v nastavení a snaží se držet Spartu daleko od vlastního vápna.

90+1
Druhý poločas se bude nastavovat o dlouhých pět minut.

90+1
Lafata v přemíře snahy fauloval Mensaha a míč budou mít hostující fotbalisté.

90
Domácí již hrají na velké riziko a hrají doslova vabank. Zatím se ale nemohou dostat do závěrečného tlaku.

88
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Lukáš Mareček, přichází Tiémoko Konaté.

88
Přízemní pas do vápna posílal Breznaník, nikoho ze svých spoluhráčů ale nenašel.

87
Míč do vápna chtěl nyní posílat Hušbauer, trefil ale pouze před sebou stojícího Kašu.

86
Zápas spěje rychle ke svému konci a domácí stále nemohou najít recept na pozornou hostující defenzivu.

85
Z hranice vápna střílel Dočkal, trefil ale jen nohy Stronatiho.

84
Z pravé strany zkoušel centrovat Kadeřábek, ani jeho pas ale nebyl nijak nebezpečný.

82
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Vojtěch Štěpán, přichází Ondřej Sukup.

81
Hušbauer zajel u lajny ostrým skluzem do Štěpána a dostává žlutou kartu.

80
Problémy s křečí na pravé noze měl nyní hostující Štěpán. Pomohl mu Kadeřábek a již se může pokračovat ve hře.

79
Z velké dálky zkusil levačkou vystřelit Breznaník, míč se ale mezi tři tyče nevešel a odkopávat bude Pavlenka.

78
Sparta začíná mít opět velký tlak a hosté se musí soustředit znovu jen na defenzivu.

77
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Carlos de Azevedo, přichází Filip Kaša.

76
Do gólové pozice se z ničeho nic dostal Lafata. Svou povedenou ránu levačkou posílal pod břevno, výborný zákrok nyní předvedl Pavlenka!

75
Nešpor ve snaze vybojovat balon fauloval Pavlenku a je pískáno. Rozehrávat budou hosté.

74
Z pravé strany zkoušel do vápna Baníku centrovat Kadeřábek. Míč ale dokázal odkopnout do zámezí Stronati.

73
Přímý kop domácího celku gólmana Pavlenku vůbec neohrozil. Ten v pohodě lapil míč mířící doprostřed brány.

72
Greguš poslal k zemi Hušbauera a je tu celkem zajímavá standardka pro domácí tým.

71
Trenér Lavička stáhl ze hry stopera Švejdíka a na trávník poslal útočníka Nešpora.

70
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Ondřej Švejdík, přichází Martin Nešpor.

70
Sparťanům se opět trochu přestalo dařit a hraje se spíše ve středu pole.

68
Dnešní utkání sleduje 10.938 diváků.

67
Hušbauer se hezky obtočil kolem obránce a následně přihrál Dočkalovi, jehož rána levačkou ale zamířila hodně mimo.

66
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Ladislav Krejčí, přichází Michal Breznaník.

66
Následně se do šance dostal Frydrych. Byl mu odmávaný ofsajd, jenže o provinění proti pravidlům se nejednalo.

66
Kukecův centr do vápna měl opět velmi dobré parametry. Nikdo z jeho spoluhráčů se ale k zakončení nedostal.

65
Baník bude mít možnost kopat další rohový kop. U míče je znovu Kukec.

64
Centr v podání Krejčího byl hodně přetažený a nikoho ze spoluhráčů nenašel.

63
Sparta začíná mít velkou územní převahu, hosté se v posledních minutách již pouze brání.

62
Rohový kop Sparty šanci nepřinesl, u míče přesto nadále zůstávají domácí fotbalisté.

61
Z pravé strany centroval Lafata a do šance se dostával Krejčí. V pádu špičkou kopačky poslal míč mimo. Rozhodčí Fraňo nyní chybně ukazuje roh pro Spartu.

60
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Joel Lindpere, přichází Marek Šichor.

59
Tempo hry se začíná pomalu zvyšovat, z dálky pálil Krejčí, avšak zamířil mimo.

58
Centr do pokutového území Sparty měl zajímavé parametry, Bičík ale nakonec zasahovat nemusel.

57
Po rychlém protiútoku se již do zakončení dostával ve vápně de Azevedo, v poslední chvíli byl ale odzbrojen a následuje rohový kop pro pro Baník.

56
Hosté nadále velmi statečně bojují a nepouštějí Spartu do šancí.

54
Na trávníku zůstal ležet hostující brankář Pavlenka. Po krátkém ošetření bude ale v pořádku.

53
Dočkalův centr do vápna v pohodě odhlavičkoval Baránek.

53
Stále častěji se hraje na polovině Baníku, na velkou šanci Sparty ve druhé půli ale zatím čekáme.

52
Matějovský poslal do vápna povedený centr na Costu, jehož hlavička z dobré pozice se ale mezi tři tyče nevešla.

50
K centru z levé strany se sice dostával Krejčí, byl mu ale odmávaný a odpískaný ofsajd a z šance Sparty nic nebude.

49
Na centr z pravé strany si nabíhal Lafata, k zakončení se ale přes obránce Baníku nedostal.

48
Hušbauer zkusil vystřelit z velké dálky. Gólman Pavlenka byl ale pozorný.

48
Domácí se s balonem na kopačkách sami vytlačili až na vlastní polovinu a musí zakládat útočnou akci z hloubi vlastního pole.

47
Stronati poslal nedovoleně k zemi Hušbauera a je třetím obráncem Baníku, který dnes dostal žlutou kartu.

46
Costa hned v úvodu poločasu trefil loktem Frydrycha. Rozehrávat budou hosté.

46

Máme za sebou první poločas zápasu mezi Spartou a Baníkem. Průběh první půle ovlivnila především 5. minuta, kdy se po zaváhání Matějovského a rychlém protiútoku prosadil Ján Greguš. Sparta byla v dalším průběhu hry aktivnější, jenže do šancí se moc nedostávala. Letenské může mrzet hlavně závěr poločasu, ve kterém trefil Lafata z přímého kopu tyč.

45+3

45+2
Nyní pro změnu Greguš fauloval Lafatu, Sparta bude nadále u balonu.

45+1
Lafatovu ránu zastavila tyč ostravské brány! Míč se odrazil zpět do hry, pak ho již hosté dokázali odpravit mimo velké vápno.

45
Dva metry za vápnem byl faulovaný Hušbauer, následuje standardka pro Spartu z velmi výhodné pozice.

44
Další střelu zaznamenal nyní levačkou Mareček, míč z jeho kopačky ale prolétl vysoko nad Pavlenkovou svatyní.

43
Zpoza vápna zkoušel pálit Matějovský, svou ránu poslal vedle pravé tyče ostravské brány.

41
Kukec zkoušel kolmým pasem hledat Štěpána, tomu chyběl krok k tomu, aby se dostal k balonu a byl sám před Bičíkem.

40
První poločas spěje pomalu ke svému konci, hosté nyní opět drží více balon a jsou nastěhovaní na polovině Sparty.

39
Kadeřábek stáhl k zemi unikajícího Štěpána a také on nyní dostává žlutou kartu.

38
Lafata zkoušel zpracovat kolmou přihrávku od Matějovského, tísněn Baránkem ale míč ve hře neudržel.

37
Fotbalisté Baníku hradí nadále s velkým elánem a domácí se nedaří vytvořit si potřebný tlak.

36
Následný přímý kop rozehráli domácí na zadní tyč k osamocenému Hušbauerovi, ten ale nedokázal zakončit a míč nepovedenou tečí poslal do zámezí.

35
Jan Baránek doslova skolil na levé straně rozběhnutého Lafatu a za svůj faul dostává žlutou kartu.

34
Po rychlé narážečce Sparty zkoušel Hušbauer kolmou přihrávkou hledat Krejčího, míč byl ale příliš dlouhý a skončil v zámezí.

33
Z následné standardky domácí fotbalisté bránu Baníku ohrozit nedokázali.

32
Hostující Michal Frydrych poslal k zemi tvrdým skluzem centrujícího Krejčího a za svůj přečin dostává žlutou kartu.

31
Další rychlý kontr Baníku k ničemu nevedl, Štěpán totiž nestihl balon na hrací ploše a je z toho nakonec jen aut pro Spartu na vlastní polovině.

30
Po faulu Greguše budou u balonu opět domácí fotbalisté.

28
Domácí začínají v posledních minutách zvyšovat tempo a hosté se musí stále více soustředit na hlídání jednobrankového vedení.

27
Do dobré střelecké pozice se dostal Dočkal, ten ale poslal míč pouze do Stronatiho.

26
Marečkova nepovedená střela dolétla ve vápně k osamocenému Lafatovi, který ale špičkou kopačky nedokázal míč usměrnit mezi tři tyče.

25
Dobrý zákrok u vlastní brankové čáry předvedl Kadeřábek. Je z toho odkop od Bičíkovy brány.

24
Domácí fotbalisté zkoušejí defenzivu Baníku překonat kolmými přihrávkami, hosté jsou ale zatím velmi pozorní.

23
Na levé straně se s míčem k bráně Sparty pohyboval Štěpán, pod nohy mu ale skočil Dočkal a je z toho jen aut pro Baník.

22
Sparta v posledních minutách více drží balon, musí si dát ale velký pozor na rychlé protiútoky hostujícího mužstva.

20
Obrovskou chybu na hranici vlastního vápna udělal nyní Švejdík! K míči se dostal de Azevedo, jeho pohotová rána ale postrádala přesnost a zamířila mimo.

19
Matějovský posílal dlouhý pas do vápna na Hušbauera, ten ale nedokázal míč zastavit na hrací ploše.

18
Po chybě hostující defenzivy poslal Dočkal ve vápně balon na Hušbauera, jehož povedená rána z dvanácti metrů skončila těsně mimo!

17
Lafata lehce sklepl balon nabíhajícímu Krejčímu, jeho rána levačkou ze značné vzdálenosti skončila v rukavicích Pavlenky.

15
Hraje se nadále spíše ve středu pole. Na první zajímavější akci domácího celku zatím čekáme.

14
Na trávníku zůstal ležet po zákroku od Stronatiho středopolař Hušbauer, nakonec se ale nenechal ani ošetřovat a bude pokračovat ve hře.

14
Letenští jsou samozřejmě tak trochu zaražení a nedaří se jim podle představ. Naopak fotbalisté Baníku hrají s velkou chutí.

13
Překvapivou přihrávku do vápna Sparty posílal Kukec, stoper Kováč byl ale pozorný a míč v pohodě odvrátil mimo zónu nebezpečí.

12
Do vápna zkoušel centrovaný balon posílat Štěpán, defenziva Sparty dokázala soupeře vytlačit mimo pokutové území.

12
Mareček zastavil skluzem Lindpereho a může být rád, že za svůj přečin nyní nedostal žlutou kartu.

11
Mensah poslal k zemi nedovoleně Matějovského a rozehrávat tak mohou domácí. Je to ale daleko od brány Baníku na polovině hřiště.

10
Rohový kop v podání Baníku dokázala domácí obrana odvrátit mimo pokutové území.

9
Na levé straně měl hodně prostoru de Azevedo, jeho přízemní přihrávku do vápna odvrátil na roh Kováč.

8
Fotbalisté Baníku jsou při chuti a daří se jim dobře kombinovat v okolí půlící čáry. Domácí musí nyní hodně běhat bez balonu.

6
Domácí jsou nyní trochu zaskočeni a nedaří se jim zatlačit svého soupeře.

5
Baník právě vstřelil branku!
Matějovský váhal s rozehrávkou a míč mu vypíchl JÁN GREGUŠ. Ten si následně narazil míč s de Azevedem a rychlý kontr po pravém křídle zakončil přesnou střelou na vzdálenější tyč – 0:1!

4
Kukec zkusil z velké dálky překvapit Bičíka, míč ale poslal nad břevno.

4
Matějovský fauloval kousek za půlící čarou a bude z toho standardka pro hosty.

3
Hostující obrana byla pod tlakem a poprvé si na míč sáhl také gólman Pavlenka.

3
Hušbauer zkoušel posílat přihrávku Costy prodloužit na levé křídlo, obrana Baníku ale dobře zasáhla.

2
Hráči samozřejmě podle očekávání začali s míčem na kopačkách a hned v úvodu se snaží kontrolovat hru.

1
O výkop se postarali domácí fotbalisté.

1

Na řadu přicházejí tradiční předzápasové oficiality. Zápas za pár chvil začne.

Hráči obou mužstev právě nastupují na trávník letenského stadionu. Domácí mají tradiční rudé dresy, hosté mají bílá trika a modré trenýrky.

Letenský stadion se zatím jen pomalu zaplňuje, přesto se dnes očekává velmi slušná návštěva a bouřlivé prostředí.

Ještě jednou hezký páteční večer z pražské Letné, kde ve 20:20 začne utkání SYNOT ligy mezi Spartou a Baníkem. Oba celky již několik minut pokračují v rozcvičce tak, aby byli hráči obou mužstev připraveni na výkop zápasu.

AC Sparta Praha: Bičík – Kadeřábek, Kováč, Švejdík, Nhamoinesu – Dočkal, Mareček, Hušbauer, Matějovský, Krejčí – Lafata (C).
Náhradníci: Štěch – Brabec, Přikryl, Vacek, Konaté, Breznaník, Nešpor.

FC Baník Ostrava: Pavlenka – Frydrych (C), Baránek, Stronati, Holzer – Štěpán, Mensah, Lindpere, Greguš, Kukec – de Azevedo.
Náhradníci: Šrom – Sukup, Kaša, Byrtus, Šichor, Petrus.

Rozhodčí: Franěk – Blažej, Dobrovolný.

Týmy Sparty a Baníku se v nejvyšší soutěži střetly již dvaačtyřicetkrát. Lepší bilanci vzájemných utkání mají fotbalisté Sparty, kteří mají na kontě 24 výher. Deset zápasů skončilo nerozhodně a osmkrát se radovali fotbalisté Baníku. Nejlepším střelcem vzájemných zápasů je Tomáš Jun (6 gólů), který v současné chvíli působí v jabloneckém Baumitu.

Sparta patří pochopitelně k největším favoritům soutěže a v úvodu sezony je zatím stoprocentní. V 1. kole si poradila v Ďolíčku v malém derby s Bohemkou, kterou udolala 2:1. Poté doma jasně přehrála Vysočinu Jihlava (3:0) a ve vůbec posledním zápase pak urvala tři body i v Příbrami, kde nad domácím celkem vyhrála 1:0. Nejlepším střelcem týmu je dvougólový Přikryl, po jednom gólu zaznamenali Nešpor, Dočkal, Lafata a Hušbauer.

Fotbalisté Baníku Ostrava se v úvodu nové sezony již potřetí během čtyř zápasů vydávají do Prahy. V prvním kole hráli na Julisce proti Dukle, kde uhráli remízu 0:0. Ve 2. kole pak prohráli na Slavii 1:3 a ve vůbec posledním zápase během minulého víkendu doma remízovali s Teplicemi 1:1. Slezané tak mají na svém kontě dvě vstřelené branky, o které se postarali Baránek s De Azevedem.

Hezký páteční večer všem fotbalovým fanouškům při sledování online reportáže ze zápasu 4. kola SYNOT ligy mezi fotbalisty pražské Sparty a ostravského Baníku. Domácí fotbalisté se budou chtít posunout v tabulce na první místo, které jen o skóre okupuje před startem čtvrtého kola rival ze Slavie. Fotbalisté Baníku jsou momentálně na dvanáctém místě se ziskem dvou bodů.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:20.