0:1
(0:1)
Komentuje: Jakub Sabol

Ode mě je to vše. Z Brna se loučí Jakub Sabol.

Je tu konec zápasu. Liberec vítězí v Brně gólem Rybalky z devatenácté minuty. V druhém poločase se sice domácí snažili a měli i pár slibných příležitostí, míč však do sítě Kováře nedotlačili. Naopak severočeši se nikam nehnali a celý druhý poločas hlídali výsledek. Jeden z jejich výborných brejků mohl skončit druhým gólem, Šural ale domácího gólmana nepřekonal. Pod Ještěd tak putují tři body.

93
Poslední příležitost pro domácí! Hladkého nákop však sbírá liberecký Kovář.

92
Fanoušci ženou domácí tým dopředu, ten však opět ztrácí balón.

90
Velká šance Liberce! Hostující Rybalka se prodral až k Hladkému, ten jej vychytal!

89
V záveřečných minutách se sice Brno snaží, ale nedaří se mu kombinace a míč mají spíše v moci hosté.

87
Zbrojovka mohla vyrovnat! Markovič se řítil do útoku, navedl si míč na střed a vypálil. Zblokovaný balon se ještě snažil napálit Zavadil, jenže trefil opět jen obrance a následně se mu míč odrazil do obličeje a hra je přerušena.

86
Zmatkův v pokutovém území Liberce nakonec učinil přítrž rázným odkopem až Dzon Delarge.

84
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Vladislav Kalitvincev, přichází Luboš Kolár.

84
Obrovská šance hostů. Situaci dva na dva vyřešil Rabušic krásným vysunutím Šurala, ten ale svého bývalého spoluhráče Hladkého nepřekonal. Velká šance hostů a velké varování pro domácí.

83
Tentokrát měli domácí štěstí. Centr Rabušice obrana se štěstím odvrátila.

82
Na druhé straně se s nepříznivým výsledkem snažil něco udělat domácí kapitán Zavadil, jeho kroucený centr ale přistál přesně v rukavicích libereckého brankáře.

81
Tentokrát se z přímeho kopu Sethiy Rybalka netrefil přesně a míjí bránu Hladkého.

80
Rybalka byl faulován na hranici pokutového území domácích. Liberec má tedy příležitost k zvýšení náskoku.

79
Do ideální palebné pozice dostal přihrávku Josef Šural, liberecký kotel ale nerozjásal, jeho střela na bližší tyč končí mimo.

78
Domácí lodivod Ludevít Grmela potřetí střídá. Odešel Pašek, přišel Husár.

75
Hostující Kalitvintsev se hnal sám na Hladkého, zastavil jej praporek rozhodčího na lajně.

73
Další střídání si kouč Šilhavý připravil na 73. minutu, dohrál Isaac Sackey, přichází Dzon Delarge.

72
Z pravé strany centroval Glaser, před nabíhajícím Traorém dokázal odvrátit liberecký kapitán Kováč.

70
Pavelka se vyhnul Zavadilovi, následná příhravka na Kalitvintsteva už úspěch neslavila.

68
Šikovně se protáhl do vápna protáhl Mohamed Traoré, Liberec ještě dokázal odvrátit na roh, ze kterého se Brno opět neprosadilo.

67
Domácí se hnali do zakončení, míč však Markovičovi uskakuje do zámezí.

65
Rabušic si navedl míč na pravačku a vystřelil přes obránce. S jeho ranou si Hladký poradil.

65
Diagonála Tomáše Janotky přes celé hřiště na Aloise Hyčku končí v zámezí.

64
Slibně rozjetá akce končí nepřesnou finální přihrávkou brněnského Hyčky.

63
Další střídání domácích, hrací plochu opustil Frejlach, do utkání vstupuje Petr Glaser.

61
Střela Kalitvinstseva z hranice šestnáctky končí nad bránou Hladkého.

60
Domácí Frejlach se po souboji s Kalitvinststevem nechává ošetřovat za lajnou, hra pokračuje bez něj.

58
Jeden z libereckých hráčů se pokusil o střelu, netrefil však bránu.

56
Brno mělo výhodu rohového kopu, Zavadilův centr ale odvrátila hostující obrana.

54
První střídaní Liberce, hřiště opustil Kušnír a nahradil jej Coufal.

51
Obrovská příležitost Zbrojovky! Centr Zavadila Markovič netrefil ideálně, odražený balon ještě mohl uklidit Pašek hlavou, ale přestřeluje!

50
Pronikajícího Traorého zastavil faulem jeden z libereckých obránců.

49
S rohovým kopem si domácí poradili a odkopávají míč.

47
Přímý kop se Zavadilovi nepovedl, nastřelil pouze spoluháče Traorého a míč končí v zámezí.

47
Těsně před vápnem byl zastaven Hyčka a domácí mají slibnou možnost.

46
Z následného protiútoku domácí Traoré převzal na polovině míc, proháčkoval se až k hranici vápna a vypálil těsně vedle!

46
Do šance se hnal hned z úvodu Rabušic, domácí jej však zastavili.

46
V poločase uskutečnil domácí kouč Grmela jednu změnu. Utkání skončilo pro Karla Kroupu, zahraje si Alois Hyčka.

46

Je za námi první poločas. Kromě spousty nepřesností zejména u domácí Zbrojovky bylo k vidění několik pěkných šancí na obou stranách. Gól však padl pouze jeden a Liberec tedy vede v Králově Poli 0:1. Za zhruba čtvrthodinku se ze Srbské opět přihlásime.

45
Dvojnásobná šance domácích a dvojnásobný zákrok Kováře. Nejprve zakončoval Markovič, poté Traoré. Domácí mohou litovat další nevyužité přiležitosti, naopak hostující Kovář teď fantasticky podržel svůj tým.

44
Opět obrovská chyba Zavadila, který tentokrát namazal Pavelkovi, který z První vyslal do sóla Rabušice, kterého zastavil ofsajd.

42
Další útočný faul domácích. Kovář bude rozehrávat od svoji branky.

41
Další nepřesnosti domácích. Tentokrát nepřesně přihrál Frejlach a domácí špílmachr Zavadil musel faulovat.

39
Zdánlivě ztracený míč stihl na hrací ploše Markovič, který přenesl hru na Paška, jehož centr už ale úspěšný nebyl.

38
Slibnou akci domácích teď pokazil svoji přihrávkou domácí kapitán Zavadil.

36
Po neúspěšné akci hostů bude rozehrávat Hladký.

34
Hra se nyní odehrává ve středu pole a je plná osobních soubojů.

32
Kalitvintsev byl postrčen domácím Pernicou, míč má Liberec.

31
O drzý průnik se pokusil brněnský Markovič, byl však obrán.

30
Domácí diváci se opět dožadují přímého kopu po souboji Kušníra s domácím Pernicou.

29
Další roh Liberce obrana domácích s námahou odvrátila.

28
Krásná střela domácího Frejlacha ze střední vzdálenosti orazítkovala břevno!

27
Po krásné akci se Kušnír hnal do vápna a na hranici pravidel byl zastaven Traorém, rozhodčí však Kušnirovi naznačil, aby pokračoval.

26
Žlutou kartou je napomínán hostující Rybalka, který se zachoval nesportovně a zakopl míč.

24
Další velká šance hostí, o zakončení se pokoušel nejprve Rabušic a následně Rybalka, ani jeden se však k zakončení nedostal.

23
Přihrávku Paška formou hlavičky v pojhodě lapil Kovář.

22
Domácí Buchta předvedl neskutečné sólo až do vápna. Vše vyřešil na jedničku až na přihrávku a obrana Liberce odvrací.

20
Po obrovské chybě Zavadila postupoval na Hladkého Rabušic úplně sám. Hladký se však nenechal překonat!

19
Liberec právě vstřelil branku!

Krásný přímý kop zakroutil do branky SERHIY RYBALKA. Slovan vede v Brně 0:1.

18
Žlutou kartu dostává Luděk Pernica (FC Zbrojovka Brno).

16
Další příležitost pro Zbrojovku. Zavadilův centr si zpracoval Janotka, který si při svém útočném snažení pomohl faulem, což neuniklo hlavnímu rozhodčímu.

14
Pronikajícího Pavelku dokázal uhlídat Traoré a Zbrojovka bude vykopávat od branky.

13
Po lajně unikajícího Paška stáhl hostující Felišman a vykoledoval si žlutou kartu. Následný přímý kop domácí nevyužili.

10
Domácí obránce Schuster se pokusil o střelu ze střední vzdálenosti, ta mu však vůbec nevyšla.

6
Dlouhý nákop na Šurala domácí obrana odvrátila.

5
Zavadilův centr však nikdo z domácích ani hostujících nezasáhl.

4
Slibná příležitost se nabízí domácí Zbrojovce po faulu Frejlacha.

3
Prvním napomínaným hráčem je liberecký Kušnír.

1
První minuta a první velká šance domácích! Z hranice vápna střílel Markovič, jehož střela byla tečována přímo k Paškovi, který ještě vylepšoval pozici pro Karla Kroupu, ten však na míč nedosáhl.

1

FC Zbrojovka Brno: Hladký – Buchta, Pernica, Schuster, Janotka – Pašek, Zavadil (C), Frejlach, Traore – Markovič, Kroupa

FC Slovan Liberec: Kovář – Kušnír, Kelič, Kováč (C), Fleišman – Šural, Pavelka, Rybalka, Sackey, Kalitvincev – Rabušic

Rozhodčí: Kalenda – Kotík, Pilný.

Do utkání určitě nezasáhnou domácí Mezlík, Lutonský, Avdič a nově také Marek Kaščák, kterého přetržěný zkřížený vaz v koleni vyřadil ze hry na půl roku. K marodům se včera připojil i Martin Sus.

Hostům bude zřejmě chybět obránce Martin Frýdek. Jinak má kouč Šilhavý k dispozici celý kádr.

Dnešní střetnutí také může nabídnout souboj dvou střelců. Nejlepším útočníkem domácího Brna je třígólový Miroslav Markovič. Na druhé straně se proti svému bývalému klubu pokusí rozšířit svůj golový účet Michael Rabušic, který dosud v lize zaznamenal také po třech brankách.

V dnešním utkání se na Městském stadionu v Králově Poli představí domácí Zbrojovka proti hostujícímu Liberci.

Domácí v prvních dvou kolech získali čtyři body. Z Jablonce si přivezli remízu a následně doma porazili Bohemians 1905 5:1.
V dalším domácím zápase trápili Spartu a sahali po bodech, ty jim však svými góly v závěru sebrali sparťanští náhradníci Hušbauer s Bednářem. Nadějně vypadal i poslední zápas v Příbrami, kde po proměněné penaltě kapitána Zavadila hosté vedli, nakonec však Brňané ztratili náskok opět v samotném závěru a prohráli 2:1.

Naopak Liberec se nachází v úplně jiné situaci. V tabulce dýchá vedoucí dvojici Spartě a Plzni na záda a podobně to svěřencům kouče Šilhavého šlape i v playoff Evropské ligy. Kromě výbuchu v Mladé Boleslavi, kde Slovan prohrál 4:0, si severočeši dokázali v lize poradit s Olomoucí, Slavii a Jihlavou. V playoff Evropské Ligy zase liberečtí dokázali postoupit přes Skonto Riga a následně i přes silnější FC Curych. Poslední překážkou před Evropskou ligou je celek ze severu Itálie Udinese Calcio.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.