2:0
(0:0)
Komentuje: Pavel Rosendorf

To je ode mě pro dnešek vše. Přeji hezký zbytek večera.

Je po všem. Zbrojovka Brno ukončila sedmizápasové čekání na výhru, když dokázala porazit Sigmu Olomouc 2:0. Domácím cestu za vítězstvím hodně usnadnil svou nedisciplinovaností Adam Varadi, jenž byl v 68. minutě vyloučen. Krátce na to totiž otevřel skóre Pavel Mezlík a vedení Brna ještě v závěru pojistil střídající Švancara. Hanáci prohráli třetí utkání v řadě.

90+2
Sigma zahrávala tři rohy po sobě, ale ani z jednoho se neprosadila, zdá se, že je rozhodnuto.

90+1
Brněnský gólman Doležal v první nastavené minutě vytáhl hlavičku jednoho z olomouckých hráčů konečky prstů nad.

90
Nad rámec normální hrací doby rozhodčí nastaví dvě minuty.

90
Další ze série centrů Michala Vepřeka odvrací Luděk Pernica.

88
Hanáci si vypracovávají standardní situace, ale pak jim chybí větší důraz. Po nejistém zákroku brankáře Doležala napálil Pospíšil pouze svého spoluhráče.

88
Další střídání Zbrojovky Brno. Ze hřiště odchází Lutonský, nahradí ho odpočinutý Škoda.

86
Brno právě vstřelilo branku!
Ani minutu nepobyla na trávníku domácí ikona a je z toho druhý gól v olomoucké síti. PETR ŠVANCARA dostal ideální pas do běhu, přesprintoval půlku hřiště a poté nedal Zlámalovi šanci.

85
A to bylo to poslední, co Karel Kroupa dnes předvedl, protože jej vzápětí nahrazuje Petr Švancara.

85
A Kroupa opět v akci, když slabou hlavičkou nechal vyniknout Zlámala.

84
Domácí dvojice útočníků prováhala další možnost. Markovič na hranici velkého vápna vybídl ke skórování Kroupu, ale ten situaci vůbec nezvládl.

83
Sigma působí v posledních minutách dosti křečovitě. Pomoci by jí mohl nově příchozí Jan Javůrek, který vystřídal Jakuba Petra.

81
Hořava sice vysunul vpřed Vepřeka, ale ten byl okamžitě zdvojen a celá akce tak vyšla do ztracena.

80
Dnešnímu duelu přihlíží 3521 diváků.

79
Olomouc se snaží odpovědět, ale zatím hledá recept na to jak vyzrát na brněnskou obranu marně.

77
Domácí se přeci jen dočkali. Míče se zmocnil PAVEL MEZLÍK a střelou o tyč posílá Zbrojovku do vedení.

76
Z velké vzdálenosti pálil Zavadil, jeho pokus byl lehce tečován a skončil nad.

75
Brnu se zatím nedaří zatlačit soupeře na jeho vlastní polovinu a vynutit si tak větší tlak.

74
Hanáci podruhé v zápasu střídají. Dnes nevýrazného Michala Ordoše nahrazuje Tomáš Hořava.

73
Po neskutečných zmatcích v defenzivě Zbrojovky střílel nejdříve Pospíšil a poté Doležal pouze do změti těl stojících před nimi.

72
Sudí Ardeleánu tasí další kartu. Žlutě tentokrát vidí domácí Jakub Brabec.

71
Vepřekův centr se stal snadnou kořistí Buchty.

69
Zbrojovka tak má ve druhém zápasu po sobě výhodu jednoho hráče v poli. Proti Jihlavě s touto situací naložila mizerně.

68
Adam Varadi si svůj pobyt na hřišti příliš dlouho neužil, ohnal se po jednom z brněnských hráčů a okamžitě vidí červenou kartu a musí ze hřiště.

68
Michal Vepřek dostává žlutou kartu.

66
Markovič se z ničeho nic ocitl v obrovské příležitosti, jenže nedokázal prostřelit včas reagujícího gólmana Zlámala.

65
Houska napřáhl těsně za hranicí šestnáctky, míč ještě tečoval jeden z bránících hráčů a míč nakonec doskákal těsně vedle pravé tyče.

64
Olomouc svými centry ze stran dělá Brňanům problémy, Doležalova hlavička však skončila hodně mimo.

63
Trenér Grmela sahá poprvé ke střídání. Tomáše Frejlacha nahrazuje Martin Sus.

61
Po rozehrané standardní situaci se vyškrábal nejvýše do vzduchu hostující Adam Varadi, jenž však ve výskoku trefil brankáře Doležala a také vidí žlutou kartu.

60
Druhým napomínaným hráčem Zbrojovky v tomto utkání je Tomáš Frejlach.

59
Varadiho centr z pravé strany bezpečně odvrací vrátivší se Mezlík.

56
Tu hosté odvrátili na roh, po němž Zlámal vyboxoval balón jen k Frejlachovi. Ten ale nedokázal prostřelit chumel hráčů stojících před ním.

56
Dreksa fauloval ve výskoku Markoviče a domácím se tak nabízí solidní šance ze standardní situace.

53
Mezlík zkoušel pasem za obranu najít Kroupu, ten ale neměl šanci míč dostihnout.

52
Sigma vyběhla po přestávce na hřiště jako vyměněná. Svou přímočarostí dělá Zbrojovce problémy.

50
Z toho však nezahrozilo, naopak. Olomoučtí se bleskově přesunuli na opačnou stranu hřiště a po jejich rohu znovu prověřili brněnskou defenzivu, která v těchto chvílích nepůsobí příliš jistě.

49
Markovič poprvé v zápasu vyzrál na ofsajdovou past a pelášil sám na Zlámala, jenže si míč nechal příliš utéct do strany a vybojoval tak pouze roh pro domácí.

48
Varadi se hned uvedl parádní akcí, když potáhl míč po levé straně, následně jej vrátil pod sebe na nabíhajícího olomouckého útočníka Doležala, který ač tísněn, dokázal zaměstnat svého jmenovce v domácí bráně.

47
Po rozehané standardce Pavla Zavadila Brňané zkusili zahrozit střelou z dálky, ta ale minula kýžený cíl.

46
Hostující kouč Roman Pivarník posílá do druhé půle čerstvého útočníka. Místo Jana Navrátila přišel Adam Varadi.

46
Druhé dějství zahájili Hanáci.

46

Je za námi úvodní pětačtyřicetiminutovka, ve které jsme se žádné branky nedočkali. Nejblíže ke vstřelení gólu měl po čtvrt hodině hry domácí útočník Kroupa, jenže ten svou šanci nevyužil. Ve 25. minutě se sice brněnští fanoušci radovali, když míč dopravil do brány Markovič, ale gól nebyl uznán pro ofsajd druhého domácího forvarda. Olomouc dosud na svou výraznější příležitost čeká. Nechme se překvapit, co nabídne druhý poločas.

45
Zavadil svým důrazem vybojoval balón, potáhl jej středem, dal do strany nabíhajícímu Lutonskému, jehož centr bez potíží stáhl ze vzduchu brankář Zlámal.

42
Na druhé straně hledal po rychlém protútoku Husár Lutonského, ke kterému míč také doletěl, jenže mladičký brněnský záložník jen potvrdil, že jeho přednosti jsou někde jinde, než ve hlavičkových soubojích.

41
Centr Vepřeka odvrací hlavou do bezpečí Pernica.

40
Pospíšil sice našel přesně hlavu Ordoše, ale jeho sklepnutí nepustil k Doležalovi Brabec.

38
Na Vepřekův centr si naskakoval Doležal, ale chyběly mu nějaké ty centimetry.

37
Do hry se s přibývajícím časem vkrádá stále více nepřesností a množí se také nedovolené zákroky. Zápas se kouskuje a postrádá tempo.

35
Brněnský kapitán se krátce na to blýsknul parádním obranným zákrokem a navíc ještě vyvezl míč na soupeřovu polovinu.

34
Naopak, žlutí se na druhé straně poté, co Jan Navrátil stáhl k zemi Zavadila.

32
Hráči Zbrojovky přitvrzují, po zákroku na Doležala to znovu zavánělo žlutou kartou, nakonec však stačilo pouze ústní napomenutí.

30
Petr Buchta na půli hřiště sestřelil unikajícího Housku a po právu vidí z rukou rozhodčího žlutou kartu.

30
Zbrojovka začíná být v posledních minutách aktivnějším a hlavně nebezpečnějším celkem. Zatím tomu chybí jen gólové vyjádření.

29
Husár vyslal vpřed Markoviče, před kterým musel odkopávat míč do autu Dreksa.

27
Koutný se vydal z pozice pravého obránce na výlet a svedl sprinterský souboj s Lutonským, ze kterého vyšel vítězně hráč domácího týmu.

25
Brňané poprvé rozvlnili síť za olomouckým gólmanem, jenže ještě před tím se pískal ofsajd. Markovičův gól po přihrávce Lutonského tak nemůže být uznán.

24
Zavadil oslovil přímým pasem Buchtu, ten ale balón nedokázal zpracovat.

22
Kroupa svým důrazem nadělal hodně starostí stoperovi hostí Martinu Šindelářovi, nakonec to pro Olomouc dobře dopadlo.

21
Husár s Mezlíkem kombinovali u levé postranní čáry, Sigma se v pohodě ubránila.

19
Zavadil centroval z přímého volného kopu zhruba na hranici penalty, kam si pro míč došel Zlámal a vyboxoval jej do bezpečí.

17
Po kratší odmlce se připomněli také Hanáci, zajímavě vyhlížející centr ale nerušeně prosvištěl brněnskou šestnáctkou a skončil v autu.

15
Kapitán Zbrojovky Pavel Zavadil zahrával v krátkém časovém sledu po sobě dva rohy. Po tom druhém se ocitl v obrovské šanci opět Karel Kroupa, na malém vápně ale vůbec netrefil balón.

14
Po faulu na Kroupu domácí rychle rozehráli a sám faulovaný hráč se dostal do první šance. Jeho hlavička ale neměla gólové parametry.

13
Frejlach znovu obelstil Housku, tentokrát si ale pomohl faulem.

12
David Houska zaváhal ve středu pole, k míči se dostal Frejlach, který se jej pokusil napálit z první a překvapit tak Zlámala, jenže tento střelecký pokus měl k ideálu hodně daleko.

10
Hanáci mají v úvodu častěji míč na kopačkách, zatím se jim však nedaří najít recept na pozornou brněnskou obranu.

8
Kroupa pěkně nacentroval před bránu od levé postranní čáry, před číhajícím Markovičem odhlavičkoval případné nebezpečí Šindelář.

7
Pospíšil se vydal na sólo přes půlku hřiště, hezky si narazil se spoluhráčem, ale finální fáze postrádala větší přesnost.

5
Jakub Petr si všiml zcela volného Ordoše, jenž si zpracoval míč těsně za hranicí velkého vápna, nijak neotálel a zkusil vystřelit. Jeho slabounká rána nemohla Doležala nijak zaskočit.

4
Dlouhý nákop hostujícího brankáře směřoval na Doležala, se kterým si poradil důrazný Pernica.

3
Pospíšilova nepřesnost ve středu pole dala příležitost k založení útočné akce Mezlíkovi, ale ani jeho centr vpřed se neujal.

2
Kombinace Mezlíka s Markovičem skončila odmávaným a následně odpískaným ofsajdem.

1
Zavadil se snažil uvolnit na pravé straně nabíhajícího Buchtu, přihrávka však byla příliš dlouhá.

1
Úvodní rozehrávku ze středového kruhu obstarali Brňané, s prvním dlouhým nákopem si obrana Olomouce bez potíží poradila.

1

Oba celky již nastupují v doprovodu rozhodčích na hrací plochu. Domácí se představí v červených dresech, hosté v modrých.

FC Zbrojovka Brno: Doležal I. – Buchta, Pernica, Brabec, Husár – Mezlík, Zavadil, Frejlach, Lutonský – Markovič, Kroupa

SK Sigma Olomouc: Zlámal – Koutný, Dreksa, Šindelář, Vepřek – Houska, Ordoš, Pospíšil – Petr, Doležal, Navrátil

Rozhodčí: Ardeleánu – Paták, Mikrusch.

Brno se bude muset v dnešním utkání obejít bez dlouhodobě zraněných Petra Glasera a Muamera Avdiče. Ani Olomouc však nemá k dispozici všechny hráče, na marodce stále zůstává Zdeněk Klesnil a pro čtyři žluté karty nemůže nastoupit ani Jan Schulmeister.

Vzhledem k postavení v tabulce jsou mírnými favority Hanáci, ale podobně tomu tak bylo i před podzimním vzájemným utkáním. Tehdy se v rámci 9. kola představila Zbrojovka na Andrově stadionu a nevedla si vůbec špatně. Po Švancarově gólu se dokonce dostala ve 23. minutě do vedení, o vyrovnání se však chvíli na to postaral Dreksa. Další šance už zůstaly nevyužity a tak se oba soupeři rozešli smírně 1:1.

SK SIGMA OLOMOUC

To Hanákům vyšel vstup do jara na jedničku. V úvodních čtyřech kolech neztratili ani bod a zdálo se, že by mohli výrazně zatápět i vedoucímu duu Plzeň – Sparta. Jenže pak přišla nejtěsnější možná prohra na půdě mistrovského Liberce a naposledy tříbrankový příděl v domácím prostředí právě od Sparty a Sigma se znovu vrátila nohama na zem. Tým vedený trenérem Romanem Pivarníkem se v současnosti nachází na 4. pozici s odstupem dvou bodů za třetím Jabloncem. Fanoušci i celý klub Olomouce sní o účasti v evropských pohárech, aby se této metě zase o něco přiblížili, potřebují po dvouzápasové odmlce znovu bodovat.

FC ZBROJOVKA BRNO

Brňanům se v dosavadním průběhu jarní části vůbec nedaří navázat na skvělé podzimní výsledky, díky nimž přezimovali v klidném středu tabulky na 7. místě. Z šesti jarních zápasů vydřela Zbrojovka jeden jediný bod za remízu v Českých Budějovicích a propadla se až na aktuální 13. příčku, pouhé tři body od hranice sestupu. Po poslední porážce v Jihlavě (0:2), kdy hrála parta kolem Petra Švancary více než osmdesát minut proti oslabenému soupeři, došla vedení klubu trpělivost. Na úterní mimořádné tiskové konferenci byl odvolán trenér Petr Čuhel, na jehož místo se přesunul jeho asistent a úspěšný kouč brněnské juniorky Ludovít Grmela, který se pokusí oživit herní projev mužstva.

Hezký den, je před námi páteční předehrávka 23. kola naší nejvyšší fotbalové soutěže, v níž domácí FC Zbrojovka Brno přivítá SK Sigmu Olomouc.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.