konec 1.FK Příbram – 1.FC Slovácko
0:1
(0:0)
Komentuje: Michal Mezera

A máme tady konec utkání ve kterém proti sobě nastoupili hráči Příbrami a Slovácka. Přestože domácí celek byl dnes lepším týmem nedokázal si připravit dostatek šancí na to, aby dnes bral alespoň bod a z rychlého brejku dal vítěznou branku hostů Jan Lukáš. Příbram teda zůstává se třemi body na posledním místě a ani změna trenéra jí zatím nepomohla. Slovácko má sedm bodů a zatím se posouvá na 7.příčku, ale mnoho týmů má ještě zápas k dobru. Ode mně je to dnes z Příbrami vše. Přeji příjemný zbytek dne.

90+3
Rohový kop zahrával Koukal, ale našel pouze hlavu hostující Doška.

90+3
A Příbram bude mít ještě k dispozici rohový kop. Zřejmě poslední šance jak vyrovnat.

90+2
Žlutou kartu za příliš tvrdou hru uviděl domácí Dejmek.

90+1
Rozhodčí nastavuje tři minuty.

90+1
Poslední střídání také na hostující straně. Ze hřiště odešel Volešák a místo něj přišel Fujerik.

90
K odraženému míči se dostal domácí Stratil, ale jeho střela letěla vysoko nad branku.

89
Pleško necentroval a zkusil to rovnou na bránu, ale míč si ze vzduchu stáhl Melichárek a nedovolil tak nějaké ohrožení jeho branky.

89
Standardní situace pro Příbram.

88
Příbram se zatím nemůže dostat na polovinu Slovácka a pokusit se hosty zavřít na jejich půlce.

86
Třetí a zároveň poslední střídání provádí Příbram. Ze hřiště byl stažen T. Pilík a místo něj na hřiště nastoupil Stratil pro kterého je to ligový debut. Uvidíme, co předvede tento odchovanec Baníku Ostrava.

85
Dvě gólové šance teď mělo Slovácko, ale obě zastavilo ofsajdové postavení.

84
Přestože je Příbram v druhém poločase lepším celkem, doplatila na to, že hraje velmi otevřený fotbal a z rychlého brejku dostala branku. Teď má ještě zhruba pět minut a ještě nějaké to nastavení na to, aby dnes vybojovala alespoň jeden bod.

82
Slovácko právě vstřelilo branku!
To je šok pro domácí! Z brejku střílí hostující celek branku. Na levé straně dokázal uniknout Kerbr a přesnou přihrávkou našel ve vápně úplně volného JANA LUKÁŠE, který nebyl na hřišti ani tři minuty a přesným zakončením otevírá skóre dnešního utkání.

79
Druhé střídání provede Slovácko. Ze hřiště odešel Kovář a na posledních pár minut ho nahradil Lukáš.

78
Nakonec vše vzal na sebe Koukal, ale jeho střele na bránu scházela razance a proto nemohla nijak ohrozit hostujícího brankáře Melichárka.

77
Další standardní situace pro Příbram zhruba z 27 metrů po faulu na Wágnera.

75
Žlutou kartu uviděl domácí Střihavka, když reagoval až příliš negativně na odpískání faulu, kterého se měl podle rozhodčího Královce dopustit.

74
Příbram přidala na otáčkách a je v posledních minutách velmi nebezpečná. Uvidíme jestli dokáže využít tlaku, který si také v posledních minutách vytváří a vsítí nějakou branku.

71
A první obrovskou šanci v utkání měla také Příbram! Pleško našel skvělou kolmicí za obranu Wágnera, který se řítil sám na bránu, ale míč si příliš předkopl a toho využil výběhem Melichárek, který míč vyrazil nohama pouze k P. Pilíkovi a ten nedokázal trefit zcela odkrytou bránu.

69
První střídání provedli hosté. Ze hřiště byl stažen Hlúpik a místo něj přišel Kerbr.

68
A první žlutou kartu v utkání uviděl Wágner, který na polovině hřiště trefil místo míče hostujícího Daníčka do břicha.

68
Na druhé straně se z rohu dostal k hlavičce Došek, ale pouze míč prodloužil na Kováře, který ho minul.

66
Z dalšího rohového kopu si Příbram nic nevytvořila.

65
Míč si postavil Pleško a jeho kroucený míč přes zeď by nejspíše skončil v šibenici, ale míč naštěstí pro hosty odhlavičkoval Trousil na roh.

64
Z rohového kopu se míč odrazil na vápno, kde byl faulován Koukal a Příbram bude kopat přímý kop zhruba z 23 metrů.

63
Danoski skvěle obešel na pravé straně hřiště Trousila a pokusil se odcentrovat do vápna, ale míč včas uklidil do zámezí Mezlík a Příbram bude kopat rohový kop.

62
A máme tady druhé střídání na domácí straně. Ze hřiště je stažen Šlapák, který dnes předvedl velmi dobrý výkon a místo něj se do útoku postaví vysoká Wágner.

62
Příbram teď zavřela Slovácko na jeho polovině a posílá jeden centr za druhým do vápna hostů.

60
Další standardku pro Příbram si vzal na starost Pleško a jeho míč udělal velký závar ve vápně Slovácka, ale nakonec vše uhasil pohotovým odkopem do bezpečí Trousil.

58
Tentokrát si míč postavil P. Pilík, ale trefil prvního hráče postaveného na velkém vápně.

57
Další standardku bude mít k dispozici Příbram.

55
Daníček přebral míč ve středu hřiště a zkusil z dálky ohrozit Hrušku, ale branku nedokázal trefit.

53
K míči se postavil Koukal a svůj centr přetáhl na zadní tyč, kde si ho našel hostující brankář Melichárek a stáhl do své náruče.

52
Standardní situace pro Příbram po faulu na P. Pilíka.

50
Druhý poločas se zatím příliš neliší proti prvnímu. Chtělo by to určitě nějaký impuls nejlépe nějakou branku na jakékoliv straně, aby se zápas dostal do vyšších otáček.

48
Slovácko začalo druhou půli aktivněji a má zatím míč častěji na kopačkách.

46
Příbram o poločase vystřídala. Ze hřiště byl stažen Mišůn a nahradil jej P. Pilík.

46

Je za námi první poločas utkání mezi Příbramí a Slováckem. Fotbal zatím příliš nebavil, především díky mnoha nepřesnostem v rozehrávce obou týmů. Šancí jsme viděli minimum a tu největší spálil hostující Valenta, když z 10 metrů přestřelil branku. Doufejme, že v druhém poločase se hra obou celků zlepší a my snad konečně uvidíme i nějaký gól. Druhý poločas začne v 17:02.

45
Šlapák sice obešel Kubáňe a jeho centr byl zblokován na rohový kop, ale rozhodčí se rozhodl odpískat konec prvního poločasu.

43
Míč teď byl mnohokrát vrácen do vápna Slovácka a chvíli to vypadalo na to, že by domácí celek mohl míč dotlačit za záda Melichárka, ale vše utnul Šlapák, který se ocitl v ofsajdovém postavení a postranní rozhodčí odmával ofsajd.

41
Sám faulovaný se postavil k zahrání standardky, ale jeho centr nenašel žádnou hlavu spoluhráče ve vápně.

40
Po faulu na T. Pilíka bude mít k dispozici domácí celek standardní situaci.

39
Dnešní utkání nemůže zatím diváky bavit. Fotbal bez šancí, gólů a mnoho nepřesností v kombinaci není to na, co jsou ochozy zvědaví. Jelikož už se nám blíží závěr prvního poločasu tak doufejme, že v tom druhém to snad bude o něco lepší.

36
Z autu se míč po několika odrazech dostal na vápno k Doškovi, který z otočky trefil míč pouze do náruče Hrušky.

35
K míči se postavil Volešák a do vápna poslal velmi dobrý míč, ale vše vyřešil Hruška, který míč vyrazil do autu.

34
I Slovácko se dočkalo a bude zahrávat svůj první rohový kop v tomto utkání.

32
Do šance se mohl dostat Valenta, ale jelikož si míč zpracoval rukou nebylo mu umožněno pokračovat.

30
Kovář dokázal i s velkou dávkou štěstí obejít čtyři protihráče a mohl předložit míč Valentovi, který by se ocitl sám ve vápně, ale vše včas zachránil skvěle se vracející Šlapák svým odkopem do autu.

27
Zhruba po půl hodině jsme zatím neviděli žádnou branku a šancí bylo mnoho málo. Tu největší zahodil hostující Valenta.

25
Kombinací ve středu hřiště se k míči dostal domácí Koukal a jeho dlouhý centr hledal osamoceného Střihavku, kterému chyběli centimetry, aby se k míči dostal.

23
Nový trenér domácích Marko příliš změn neudělal. Ať už se jedná o sestavu tak i o herní projev, kterým se chce Příbram prezentovat. Domácí tým se stále snaží o kombinační hru, která se jí nedaří stejně jako posledních pět kol. Určitě to není ten fotbal na který byli domácí fanoušci zvyklí minulou sezónu. Především góly určitě chybí tomu, aby se Příbram přiblížila k výsledkům z minulé sezóny.

20
Příliš nepřesností můžeme vidět v tomto utkání. Oba celky brzdí především ve finální fázi velmi jednoduché přihrávky.

18
Míč létá ze strany na stranu a zatím ani u jednoho týmu nevydrží příliš dlouho.

16
Koukal, ale svým centrem vůbec nikoho nenašel.

16
První rohový kop utkání bude mít k dispozici Příbram.

15
Zatím největší šanci zápasu spaluje hostující Valenta! Dlouhý aut na Doška do vápna poslal Reinberk, který ho prodloužil až na Valentu, který stál skoro u malého vápna, ale branku trestuhodně přestřelil.

13
K zahraní přímého kopu se postavil T. Pilík, který sice dokázal obstřelit zeď, ale netrefil vůbec branku.

12
A i na druhé straně uvidíme standardní situaci zhruba z 24 metrů po faulu na domácího Pleška.

11
Ze standardní situace si hosté nic nevytvořili ba naopak Příbram šla do brejku. Skvělou kombinaci, ale pokazil T. Pilík, který nepřesně centroval.

10
Faulován ve středu hřiště byl hostující Došek a Slovácko bude mít výhodu standardní situace.

8
Na druhé straně jsme také viděli pokus o ohrožení branky. Ke střele napřáhl Valenta, ale stejně jako Šlapák vystřelil úplně mimo branku.

7
K první střele v utkání se dostal domácí Šlapák, ale jeho obstřel skončil úplně mimo branku hostujícího celku.

6
Hra se převážně pohybuje ve středu hřiště a ani jeden tým není zatím schopen ohrozit branku.

4
Danoski obešel na levé straně hřiště Reinberka a odcentroval, ale vše včas ve vápně vyřešil Trousil a míč odkopl do bezpečí.

2
Výkop si vzal na starost hostující tým a dobrou minutu držel balón na své polovině. Poté to zkusil dlouhým míčem za obranu Příbrami, ale to se nepovedlo a míč skončil za brankou domácího týmu. Hruška tedy odkopává od své branky.

1

1. FK Příbram: Hruška - T. Krbeček, Dejmek, Hájovský, Mišůn - Danoski, T. Pilík, Koukal, Pleško - Střihavka, Šlapák.

1. FC Slovácko: Melichárek - Reinberk, Mezlík, Trousil, Kubáň - Hlúpik, Volešák, Daníček, Valenta, Kovář - Došek.

Rozhodčí: Královec - Filípek, Pospíšil.

Dobré odpoledne z Příbrami. Zhruba za dvacet minut nám začne utkání 6.kola Gambrinus ligy mezi domácím celkem 1.FK Příbram, který okupuje poslední příčku v tabulce a hostujícím Slováckem, které se zatím drží na 14.příčce, že je nad sestupovým pásmem, ale pouze o jediný bod. Doufejme, že dnes uvidíme ofenzivní fotbal, plný šanci a snad i nějakého gólu. Dnešní zápas je především pro domácí tým velice důležitý i proto se rozhodlo vedení tohoto klubu nalákat do ochozů, co nejvíce fanoušků a dalo vstupné za polovic. Uvidíme kolik lidí dorazí podpořit domácí barvy v boji o první tři body v této sezóně.

Šesté kolo Gambrinus ligy nabídne souboj dvou týmů, které okupují spodek tabulky. Poslední Příbram přivítá o bod lepší Slovácko. Oba celky už stihly vyměnit trenéra.

Po Slovácku změnila trenéra i Příbram. Ta se nyní se třemi body krčí na dně tabulky, proto trenéra Vavrušku nahradil Slovák Karol Marko. Toho čeká v týmu na úvod hodně těžký zápas, v němž půjde podle něho o šest bodů. "Je to složitý začátek v utkání, ve kterém půjde o šest bodů. Všichni si uvědomujeme důležitost zápasu. Zatím jsme měli jen dva tréninky, což není ideální, ale zase je tu hodně hráčů, které jsem před dvěma roky trénoval. Noví hráči jsou zase zkušení, takže věřím, že změnu rychle zvládneme," je přesvědčen domácí trenér Marko. Ten nebude moci počítat se zraněnými Tarczalem a Marešem. Nejistý je start Trappa.

Slovácko nastoupilo s novým trenérem Svatoplukem Habancem v minulém kole a jeho premiéra se vydařila. Tým pod jeho vedením doma slavil vítězství 2:0 nad nevýraznými Teplicemi. Na zlepšený výkon bude chtít navázat v Příbrami. "Vzhledem k tomu, že nás v dalších kolech čeká vražedný los a zápasy s Boleslaví, Jabloncem a Plzní, je pro nás utkání v Příbrami extrémně důležité v tom, abychom dokázali bodovat. Oni také vyměnili trenéra a my budeme doufat, že změna nezafunguje jako u nás, kdy jsme dokázali otočit utkání s Teplicemi. Po výhře a postupu v poháru jsme aspoň měli větší klid na práci," prohlásil trenér Slovácka Svatopluk Habanec, jenž bude postrádat rekonvalescenty Martykána a Kuzmu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.