konec SK Dynamo Č. Budějovice – FK Teplice
2:0
(0:0)
Komentuje: Pavel Kortus ml.

Utkání je u konce. Dynamo vybojovalo výhru 2:0 díky brankám Škody z 56. minuty a Hory z penalty v samotném závěru. Jihočeši tak mají po podzimu 18 bodů. Dnešní duel toho po fotbalové stránce moc nenabídl, hra byla plná soubojů, šancí minimum. Dynamo bylo šťastnější a bere tři body. Ode mne je to pro dnešek vše, hezký zbytek večera.

90+1

90+1
Ještě roh pro Teplice.

90
Dynamo právě vstřelilo branku!
JAKUB HORA volil střelu doprostřed, Grigar šel doprava a Dynamu už výhru nikdo nevezme!

90
Lüftner fauloval ve vápně Vošahlíka a je tu penalta pro Dynamo!

89
Brunclík nahradil na hřišti mladého Hálu, který odehrál dobrý zápas.

88
Ljevakovič si šel pro penaltu, ale jeho pád byl příliš okatý a dostává za simulování žlutou kartu.

87
Do hry půjde jako poslední domácí žolík David Brunclík.

85
Chukwuma se točil ke střele, ale nakonec vypálil hodně nepřesně. Teplice tlačí, domácí se dobře brání.

84
Teď musel být Křížek pozorný. Centr z levé strany se snášel do branky a domácí gólman míč vyškrábl na roh. Ten domácí ubránili.

83
Fantastický zákrok Zdeňka Křížka. Lengyel ve vápně neuhlídal Litsingiho a jeho hlavičku z bezprostřední blízkosti domácí brankář skvěle vyrazil.

82
Richard Kalod byl ve vápně přistrčen rukama obránce a pak ještě nakopnutý do kotníku, přesto dostává žlutou kartu za simulování. Zvláštní...

80
Na dnešní utkání bylo vydáno 2101 vstupenek.

79
Hosté naposledy vystřídali. Urma naskočil do hry ve 36. minutě, ale nyní musí kvůli zranění odstoupit. Nahradil ho Vachoušek.

79
Budějovičtí trošku otupili územní převahu soupeře a drží míč.

77
Střídání Dynama s pořadovým číslem dvě. Ondřej Herzán nahradil na hřišti Petra Benáta.

74
Aleš Hanzlík dostává za taktický faul žlutou kartu. Je to jeho letošní čtvrtá, takže na začátku jara v Plzni bude rovněž chybět.

73
Domácí znovu zahrozili po dlouhém autu. Tentokrát Kalod sklepával míč pro Lengyela, jehož střela z dobré pozice byla zablokována.

72
Ljevakovič to zkusil z dobrých pětadvaceti metrů, ale jeho střela po zemi byla hodně nepřesná.

70
Vůch posílal z přímého kopu další míč do vápna, ale akci Teplic zabrzdil útočný faul.

67
Teď se po desetiminutové odmlce znovu osmělili i Jihočeši. Hanzlíkův centr napálil Kalod a jeho střele chyběly decimetry, Grigar se ani nehnul.

66
Vůch však rozehrál stadardku bídně, Křížkovi přímo do náruči.

65
Jablonský byl na hranici vápna faulován Lengyelem a je tu hodně slibný přímý kop pro Teplice.

64
Chukwuma nahradil na hřišti Salamiho.

62
Vošahlík u postranní čáry atakoval Vůcha. Po přísném faulu třískl s míčem o zem a dostává od rozhodčího žlutou kartu. Je to jeho čtvrtá letošní.

60
Teplice budou podruhé střídat, je připraven Chukwuma.

58
Hosté však po inkasované brance přidali na obrátkách. Litsingiho trestný kop obrana odvrátila.

56
Jihočeši jdou do vedení. Jakub Hora překvapil soupeře dlouhým autem na střed hřiště, kde se bez přípravy opřel do míče Lengyel. K dorážce se dostal Benát, ale Grigar ještě situaci zachránil. Balon se však znovu odrazil k domácím, tentokrát k MICHALU ŠKODOVI, který dorazil míč do sítě.

55
První změna v dresu Dynama, Vošahlík zaujal místo Linharta.

53
Hora poslal do šestnáctky další dobrý míč, ale Lengyel v tísni hlavičkoval nad.

52
Kalod vybojoval další roh pro Dynamo.

51
Egon Vůch tvrdě dohrál Linharta a po právu dostává žlutou kartu.

48
Vzápětí šance i na druhé straně. Grigar se pustil do hlavičkového souboje se Škodou mimo vápno, který nezvládl. Škoda míč předložil Linhartovi, který však odkrytou branku, kterou hlídal jen obránce, přestřelil.

47
Hned v úvodu druhé půle to zkusil z pětadvaceti metrů Jablonský a Zdeněk Křížek musel vytáhnout těžký zákrok. Následný roh odvrátil Kladrubský.

46

První poločas je pryč. Diváci na stadionu mrznou a fotbal je moc nerozehřál. Hra je plná nepřesností a osobních soubojů. Oba celky si vytvořily jednu věší příležitosti, ale žádná branka nepadla. Uvidíme, co přinese druhá část.

45+1

45+1
Hanzlíkův centr letěl blízko Grigarovi, který jej raději vyboxoval.

45
Hostující obrana odvrátila míč na roh. Nastavuje se jedna minuta nad rámec hrací doby.

44
Ještě jeden přímý kop od levé postranní čáry pro domácí před koncem poločasu.

43
Spolupráci Hály s Kalodem ukončil hvizd píšťalky rozhodčího po Kalodově faulu.

41
V závěru poločasu se za zakončením ženou Severočeši, ale jejich tlak je spíš platonický.

39
Na dnešní duel si našel cestu i bývalý forvard Dynama Zdeněk Ondrášek. Pět minut před koncem poločasu se však šel občerstvit a zahřát.

36
Ze hřiště jde Krob. Těžko říci, co je důvodem střídání, hostující kapitán nevypadá zraněný. Urma už je na hřišti.

35
Hosté chystají střídání, u postranní čáry je připraven Urma.

34
Z dálky to teď zkusili i domácí, konkrétně Petr Benát, ale jeho pokus nebyl důrazný a Grigar si s ním poradil.

32
Z pětadvaceti metrů to zkoušel Salami, ale jeho střela doprostřed branky neznamenala pro Křížka výraznější nebezpečí.

31
Skoro jsem to zakřikl! Po dalším míči z pravé strany se za míčem vrhl Křížek, ale nedůsledně míč vyboxoval pouze k Litsingimu, který z voleje jen o kousek netrefil prázdnou branku.

30
Půlhodinka za námi a zatím diváky na Střeleckém ostrově fotbal ze sedaček nezvedá. Hra je plná soubojů a nepřesností, na šance je utkání skromné. Spíš všechny přítomné trápí vlezlá zima...

28
Horův balon na přední tyč odhlavičkoval jeden z obránců, takže se nikdo z černobílých ani nedostal k zakončení.

27
Hanzlíkův centr zblokovaný na další roh domácích.

25
Duel je zatím plný osobních soubojů a hráči často zůstávají ležet na trávníku. O zákeřných zákrocích však zatím nemůže být řeč.

22
Domácí propadli ve středu hřiště a Vondrášek posílal do vápna z pravé strany nebezpečný centr. Brankář Křížek však míč stačil vyboxovat do bezpečí.

21
Tentokrát centroval Hora z druhé strany, na přední tyči si na míč naskočil Lengyel, ale mířil nad branku.

20
Na Horův centr si naskočil Novák a jeho hlavičku o zem musel Grigar vytěsnit na další roh!

19
Kalodův centr zblokovaný na druhý českobudějovický roh.

17
Ale obstřik pomohl a Litsingi už je zpátky na trávníků, i když s bolestivou grimasou.

16
Po souboji s Novákem zůstal na zemi ležet Litsingi a nechce se mu na nohy. A v tomhle počasí by na trávníku asi neležel pro nic za nic.

15
Jakub Hora to zkusil přímo na zadní tyč a jeho střele moc nechybělo. Grigar se za míčem jen ohlédl.

14
Takács na rohu vápna fauloval Hanzlíka a pro Dynamo je tu zajímavá standardka.

12
Jihočechům se naskytla možnost rychlé akce, ale Linhart celou akci pokazil špatnou přihrávkou.

9
Po Hanzlíkově centru se ke střele chystal Lengyel, ale nedovážil se, míč vrátil Hanzlíkovi a jeho další centr už si Grigar stáhl do svých rukavic.

8
Kalod vybojoval pro svůj tým první rohový kop.

7
Zatím jsou však přeci jen o něco aktivnější Severočeši a to zejména po pravé straně. Vondrášek s Litsingim však zatím nebezpeční nejsou.

6
Hra je zatím hodně rozháraná a oba celky se oťukávají.

3
Po Litsingiho centru se ve vápně dostal ke střele Vůch, ale tísněn Horou zamířil hodně nepřesně.

2
Domácí nakonec nastupují v rozestavení 4-3-3, v útoku budou spolupracovat Linhart, Kalod a Škoda.

1

Sudí Kovařík přivádí oba týmy na hrací plochu, domácí v tradičních černobílých dresech, Teplice v rovněž tradiční žlutomodrých barvách.

SK Dynamo Č. Budějovice: Křížek – Novák, Lengyel, Kalod, Hanzlík – Hora, Benát (C), Kladrubský, Hála, Škoda – Linhart.
Náhradníci: Fryšták – Dvořák, Podstavek, Vošahlík, Herzán, Brunclík, Volešák.

FK Teplice: Grigar – D. Jablonský, Lüftner, Krob (C) – Vondrášek, Takács, Ljevakovič, Melunovič – Vůch, Salami, Litsingi.
Náhradníci: Lipš – Matula, Hošek, Urma, Vachoušek, Táborský, Chukwuma.

Rozhodčí: Kovařík – Blažej, Kříž.

Duel odřídí jako jako hlavní rozhodčí Libor Kovařík, na čarách mu budou pomáhat pánové Blažej a Kříž.

Dynamo utržilo na závěr první poloviny soutěže čtyřgólový debakl na Spartě, po kterém kleslo na sestupové patnácté místo o skóre za Liberec. Tabulka je však vyrovnaná a Jihočeši mají řadu soupeřů na dostřel. V pátek uzavřou černobílí ligový podzim doma s Teplicemi a chtějí bodovat, ideálně zvítězit. V první polovině prohráli svěřenci Luboše Urbana na Stínadlech v dohrávaném utkání 0:4. V pátek budou Dynamu chybět zranění Klesa, Machovec a Kadula. Snad by měl být už připravený Kladrubský.

FK Teplice jsou po polovině ročníku na páté příčce, ale mohly být i výš, kdyby se vyvarovaly nevyrovnaných výkonů. Severočechy může mrzet zejména domácí porážka s Jihlavou. Jinak dvoubodové manko na pohárové příčky není pro svěřence Zdeňka Ščasného ničím nepřekonatelným. V posledním kole porazili žlutomodří Duklu 1:0 díky proměněné penaltě Kroba. V zápase s Duklou si ale Mahmutovič natáhl sval a jeho páteční start je nejistý. Naopak po dlouhé pauze už by mohl být k dispozici Vachoušek. Zraněný je Jindráček. Trest za čtyři žluté karty si odpyká zmiňovaný Nivaldo, naopak po karetní stopce už budou připraveni Jablonský a Vondrášek.

Vítejte při sledování online přenosu z utkání 16. kola SYNOT ligy. V něm se v pátek od 18 hodin na Střeleckém ostrově utkají českobudějovické Dynamo a Teplice.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.