po penal. (3:4) Manchester City – Real Madrid
1:1
(0:1)
Komentuje: Aleš Strouha

Kdo se dnes těšil na fotbalové drama, ten se opravdu dočkal. Po remíze minulý týden se i přes velký tlak Citizens zrodila remíza i dnes a na řadu tak muselo přijít prodloužení a následně i rozstřel ze značky pokutového kopu. V něm byli šťastnější hráči Realu Madrid, kteří tento rozstřel vyhráli 4:3 a zajistili si tak postup do semifinále, ve kterém změří síly s Bayernem Mnichov.

Stejně jako samotný dvojzápas, i penaltový rozstřel přinesl krásné drama. Vše odstartoval Luka Modrič, který v první sérii penalt nedal gól. Jenže pak na straně Realu dvakrát začaroval bránu brankář Lunin, který vychytal Bernarda Silvu a následně také Matea Kovačiče. Hosté pak penaltový rozstřel dokopali do vítězného konce a jejich postup potvrdil v páté sérii přesnou ranou o tyč stoper Antonio Rüdiger!

Antonio RÜDIGER proměňuje. Přesnou ranou o tyč posílá Real Madrid do semifinále letošního ročníku Ligy mistrů!

Domácí gólman EDERSON proměňuje. Na začátku páté série šel na penaltu Ederson, který byl také úspěšný.

Nacho FERNÁNDEZ proměňuje.

Phil FODEN proměňuje.

Lucas VÁZQUEZ proměňuje.

Mateo KOVAČIĆ neproměňuje. Skvělý Lunin vystihl směr Kovačičovy rána a míč zastavil před brankovou čárou.

Jude BELLINGHAM proměňuje.

Bernardo SILVA neproměňuje. Poslal míč doprostřed brány a Lunin zůstal stát!

Luka MODRIĆ neproměňuje. Ze svého pohledu vystřelil k levé tyči a gólman Ederson zasáhl.

Julián ÁLVAREZ proměňuje.

Do brány jde opravdu Lunin. Proti němu Julián Álvarez.

Střílení penalt začíná.

Vše je připraveno k rozstřelu. Zdá se, že budou začínat hráči Manchesteru City.

Skončilo nám i prodloužení a jelikož je stav zápasu nadále 1:1, bude následovat ještě rozstřel ze značky pokutového kopu.