konec Real Madrid – FC Barcelona
4:1
(3:1)
Komentuje: Aleš Strouha

Real Madrid zvládl finále Španělského superpoháru skvěle a po velmi dobrém výkonu vyhrál nad svým odvěkým rivalem jednoznačně 4:1. Bílý balet začal zápas snově, když již v 10. minutě vedl 2:0 po dvou gólech Viníciuse. Barcelona se do zápasu dokázala vrátit ve 33. minutě, jenže před odchodem do kabin dokonal hattrick Vinícius Junior, a to pravděpodobně rozhodlo. Ve druhém poločase pak čtvrtý gól přidal Rodrygo a když byl navíc vyloučený Araújo, bylo rozhodnuto.

Hlavní rozhodčí Munuera vycítil, že v závěrečných minutách bylo na hrací ploše až příliš emocí, a tak raději zápas ukončil hned po vypršení normální hrací doby.

90

90
Další centr do vápna mířil na Carvajala, ten už na balon ale nedosáhl.

89
Z velké dálky tvrdě vypálil Aurélien Tchouaméni, míč ale nakonec nabral takovou rotaci, že zamířil nad bránu.

88
Dani Ceballos posílal do vápna krásnou kolmou přihrávku na Brahima Díaze, tomu ale k míči kousek chyběl.

87
Real kopal Modričem rohový kop, Barcelona ale dokázala míč odvrátit mimo vápno.

86
Střídání v týmu Real Madrid:
ze hřiště odchází Jude Bellingham, přichází Joselu,
ze hřiště odchází Federico Valverde, přichází Dani Ceballos.

85
Fermín López teď znovu úplně zbytečně prošlápl Eduarda Camavingu a kupodivu z toho není žlutá karta. Následovala navíc strkanice, kterou musel uklidňovat rozhodčí.

84
Valverde tak trochu omylem plácl do hrudi Félixe. Je pískáno a balon mají hráči Barcelony.

83
Camavinga posunul vybojovaný balon na Bellinghama, jehož přízemní ránu v pohodě pokryl Iñaki Peña.

82
ze hřiště odchází Vinícius Júnior, přichází Eduardo Camavinga.

81
ze hřiště odchází Toni Kroos, přichází Luka Modrić.

80
Gólovou šanci měl nyní také na druhé straně João Félix, který si nejprve krásně zpracoval balon a poté tvrdě vypálil. Velmi dobře ale nadvakrát zasáhl gólman Lunin!

79
Kroos poslal balon kolmou přihrávkou na střídajícího Brahima Díaze, který si ve vápně krásně zasekl balon a zkoušel zakončit. Jeho pokus byl zblokovaný a následně dorážel ještě Bellingham. Brankáři Iñaki Peñovi pomohli obránci.

77
ze hřiště odchází Rodrygo, přichází Brahim Díaz.

76
João Félix teď hodně tvrdě dohrál Antonia Rüdigera a kupodivu z toho nebyla ani žlutá karta.

74
Následný přímý kop nebyl nijak nebezpečný. Teď jsou u balonu hráči Realu Madrid.

74
Faulovaný byl nyní João Félix a rozehrávat bude Barcelona.

73
Jude Bellingham se ve velmi složité situaci atakovaný soupeřem dostal k zakončení, gólman Iñaki Peña byl ale pozorný.