Komentuje: Matěj Skula

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek dne a třeba zase někdy na pčtenou!

Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 1:4. Rohy: 4:10. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 17:7.

Madridské derby v rámci 25. kola mezi domácím Rayem Vallecanem a hostujícím Realem Madrid končí za vyrovnaného stavu 1:1.
První půle nabídla několik zajímavých akcí, hned tu první gólově zakončil Joselu, který využil rychlého brejku a přesné přihrávky Valverdeho. Španělský útočník pak vsítil i druhou branku, ta ale nebyla uznána kvůli tomu, že Vázquez centroval ze zámezí. Důležitá situace se pak udála asi po pětadvaceti minutách hry, když nastřelil Trejo ruku bránícímu Camavingovi a po intervenci VARu z byla penalta pro Vallecano na světě. Míč si vzal Raúl de Tomás a bezpečně proměnil. Vedení mohl vrátit Bílému baletu Valverde, ale z voleje trefil jen brankovou konstrukci.
Ve druhé půli tempo hry trochu opadlo a neviděli jsme tolik šancí. Za zmínku nicméně stojí chyba Tchouameniho hned ze začátku poločasu, kdy míč získal García, ale francouzský zadák Realu se dokázal do souboje vrátit a střelu ztečovat na roh. V 80. minutě pak měl dobrou šanci i střídající Toni Kroos, ale ze standardky si na Dimitrievského nepřišel. Závěrečnou snahu hostů o vyrovnání trochu zkomplikoval Dani Carvajal, který si nechal dát zbytečné dvě žluté karty a hřiště opustil předběžně. I bez něj Real znovu už skórovat nedokázal a oba týmy se tak rozešly za remízového výsledku 1:1.

90+8

90+7
Pronikajicího Viníciuse zastavil za cenu faulu Crespo, Real má možná poslední příležitost.

90+7
Kike Pérez hezkou přihrávkou hledal De Frutose, kterému však chybělo pro centimetrů k převzetí přihrávky.

90+6
Viníciusův centr hledal Joselua, ten však na míč nedosáhl.

90+5
Dani Carvajal úplně zbytečně udeřil u rohového praporku Kikeho Péreze a oslabuje svůj tým. Dostává totiž druhou žlutou, a logicky tak i červenou.

90+4
Dlouhý nákop našel Carvajala, který si balon zpracoval a vystřelil, gólman Dimitrievski ale předvedl jistý zákrok.

90+4
Falcao ve spolupráci s Camellem se ještě snažili udržet balon na útočné polovině, avšak dlouho to nedokázali. Real rozehrává.

90+3
Za následné protesty vidí žlutou kartu Dani Carvajal.

90+2
Arda Güler dotáhl balon kolem Espina po pravé straně, avšak rohový kop nevybojoval.

90+1
Rayo v druhém poločase velmi dobře brání a nepouští Real do zakončení.

90
Hlavní rozhodčí nastavuje šest minut.

90
Do rychlého brejku mířili domácí, ale Kike Pérez se kolem Carvajala neprobil.

90
Bílý balet znovu zatlačil na soupeře, Florian Lejeune raději odehrál balon do zámezí.

89
Kike Pérez raději pozdržel Kroose faulem, Real tak nemohl jít do rychlého brejku.

89
Alfonsa Espina osvobozuje až hvizd hlavního rozhodčího, obrana Vallecana si může na chvíli oddechnout.

88
Real rozehrává na začátku 88. minuty na vlastní polovině, avšak ještě můžeme očekávat tlak hostů.