Komentuje: Martin Augustin

Statistiky zápasu:
Držení míče: 70 % : 30 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 7:4. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 12:17.

Fotbalisté Realu Madrid splnili proti Espanyolu roli favorita. Byť se jim nepovedl začátek, když už v 8. minutě inkasovali po krásné střele Joselua, dokázali zabrat a připsali si do tabulky tři body za výhru 3:1. Madristé otočili skóre ještě v prvním poločase. Ve 22. minutě to vzal na sebe Vinícius Júnior, který po průniku od levé postranní čáry vyrovnal. V dalším průběhu úvodního dějství už dominoval Real a bylo otázkou času, kdy padne další gól. Ten přišel ve 39. minutě, když povedený centr Tchouaméniho uklidil s pomocí břevna hlavou do brány Éder Militão. Po změně stran už to bylo trochu poklidnější. Hosté se k ohrožení brány soupeře téměř nedostávali. Na domácí straně mohl přidat pojistku Rodrygo, který trefil z přímého kopu břevno. Skóre tak uzavřel až v nastavení Marco Asensio, jenž využil skvělé práce Ceballose.

90+5

90+4
Ještě jedna šance domácích! Ránu Federica Valverdeho zpoza šestnáctky, která byla dobře umístěná, vyrazil Pacheco.

90+3
Real Madrid právě vstřelil branku!
A je rozhodnuto! Real podnikl útok do už otevřené obrany soupeře. Skvělou práci odvedl Dani Ceballos, který projel středem hřiště až hluboko na útočnou polovinu. Poté vysunul MARCA ASENSIA a ten míč poslal nad padajícím brankářem Pachecem do sítě – 3:1.

90+2
Domácí nyní takticky drží míč na svých kopačkách. Čas utíká.

90+1
Druhý poločas bude nastaven o pět minut!

90
Střídání v týmu Real Madrid CF:
ze hřiště odchází Vinícius Júnior, přichází Álvaro Rodriguez.

89
Hráči Realu se až zbytečně zatáhli a dávají tak Espanyolu šanci na závěrečný tlak.

88
Z něho se hosté neprosadili. Následně míč nesportovně zakopl Dani Carvajal, který dostal žlutou kartu.

87
Nakonec z toho byla dobrá šance! Na centr Denise Suáreze si naskočil Leandro Cabrera, který bránu netrefil. Byla tam ale ještě teč a tak uvidíme roh Espanyolu.

87
Hosté budou zahrávat standardní situaci v podobě zkráceného rohového kopu.

86
Žlutá karta pro tým Real Madrid CF (Dani Ceballos).

85
Ronaël Pierre-Gabriel nemohl dále pokračovat, a proto musel být vystřídán.

85
Střídání v týmu Espanyol Barcelona:
ze hřiště odchází Sergi Gómez, přichází Nico Melamed,
ze hřiště odchází Ronaël Pierre-Gabriel, přichází Aleix Vidal.

83
Zdravotní problémy má Ronaël Pierre-Gabriel. Hostující obránce, který nastoupil až v průběhu druhé půle, si zřejmě natáhl sval.

82
Nacházíme se už v poslední desetiminutovce tohoto duelu. Real stále drží těsné vedení. Nutno říci, že Espanyol ve druhé půli směrem dopředu příliš nehrozil.

80
Ronaël Pierre-Gabriel postupoval s míčem na pravé straně. Zahnal se ale do zámezí a jeho centr už byl zbytečný.

78
Vinícius Júnior si navedl míč na střelu levačkou z 18 metrů. Mířil do středu brány a Pacheco snadno zasáhl.

77
Marco Asensio při napadání nepříjemně dohrál Leandra Cabreru. Hosté budou rozehrávat.