konec Athletic Bilbao – Real Madrid
1:0
(0:0)
Komentuje: Aleš Pur

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 4:1. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 12:7.

Je dobojováno a Athletic Bilbao se může radovat z výhry a postupu. Ve druhé půli sice měli domácí více ze hry, jenže akce končily zhusta ještě před zakončením. Real dlouho tápal a ke slovu se dostal až v závěrečné desetiminutovce. Nejblíže úspěchu byl Casemiro, jenže gólmana neprostřelil. Vše směřovalo k prodloužení, až v 89. minutě hosté chybovali v rozehrávce, Vesga posunul na Álexe Berenguera a ten křížnou ranou překonal Courtoise. Byla to vítězná branka a tak Bilbao na své cestě pohárem porazilo po Barceloně dalšího giganta. Pro Real Madrid Copa del Rey končí, Athletic Bilbao je už ale ve společnosti Betisu Sevilla, Valencie a Vallecana v semifinále.

90+7

90+6
Útočný faul Realu ve vápně soupeře, Yurimu se teď na nohy samozřejmě moc nechce.

90+5
Na druhé straně táhlá přihrávka skončila u Isca, ten si zpracoval a prudkou střelou mířil na vzdálenější tyč. Agirrezabalovu branku ale minul.

90+4
Berenguer chtěl dlouhým pasem poslat I. Williamse do brejku, pas ale zastavil pozorný Alaba.

90+3
I. Williams vybojoval u rohového praporku míč, o malou chvíli později však domácím utekl míč do zámezí a Courtois pospíchá s rozehrou.

90+2
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iker Muniain, přichází Mikel Balenziaga.

90+1
Domácí tým chystá ještě jedno střídání.

90
Bude se přidávat šest minut.

89
Bilbao právě vstřelilo branku!
Ledová sprcha pro hostující tým! Po zlepšeném výkonu přišla u vlastního vápna špatná rozehra, k míči se dostal ÁLEX BERENGUER, zasekávačkou se zbavil strážce a střelou ke vzdálenější tyči překonal Courtoise – 1:0.

88
Asensio centroval, domácí obrana jeho pas odvrátila na autové vhazování.

87
Ke střele se nakonec odhodlal Alaba, jeho rána byla sražena na rohový kop.

86
Hosté v poklidu kombinují u pokutového území Bilbaa a trpělivě hledají místečko, kudy by se dala branka domácích ohrozit.

85
Velká malá domů na Agirrezabalu, ten neztrácel čas a poslal příhru na levou stranu.

84
Vypadá to, že se Real v závěru rozehrál, poslední okamžiky patří právě madridským.

83
Po těchto akcích se ke slovu dostalo i Bilbao, jenže domácí trpí na finální fázi. Zase skončili u vápna.

82
O chvíli později napřáhl k prudké ráně Isco, jeho pokus zpoza vápna ale skončil zblokován jedním z obránců Bilbaa.

81
Najednou tu byla šance hostů, po narážečce se do vápna dostal Casemiro, volil střelu po zemi, tu mu brankář Agirrezabala zvládl vyrazit.