konec FK Viktoria Žižkov – 1. SK Prostějov
4:1
(3:1)
Komentuje: Libor Kokoška

Je rozhodnuto! Žižkov vstoupil do fotbalového jara vítězně, nad Prostějov si hráči z Prahy připsali domácí vítězství 4:1.

Do zápasu vstoupil pražský Žižkov přímo skvěle. Už po třech minutách hry se se štěstím prosadil po teči jednoho z branících hráčů Jonas Auer. V 11. minutě po penaltě a premiérovém gólu Mashikeho domácí celek vedl už o dvě branky. V 15. minutě po rohu snížil Vošahlík. Ve 24. minutě se už ale opět trefil Mashike, který se střelou k pravé tyči z úrovně připsal další velké plus u žižkovských fanoušků.

Ve druhém poločase toho k vidění už tolik nebylo. V 61. minutě se poměrně nevšedně z velkého úhlu prosadil Urbanec, nepříjemností na dnešním zápase bylo vážné zranění Batioji, který si zřejmě zranil levé koleno.

90+3

90+3
Ofsajd Žižkova.

90+2
Polákův centr byl až moc vysoký a skončil bez jakékoliv teče v zámezí za brankou.

90+2
Prostějov ještě na závěr dnešního utkání zahraje zajímavý volný kop z levé strany hřiště.

90+1
Dnešní utkání sleduje 1281 diváků.

90
Rozhodčí nastavil další 3 minuty hry.

89
Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov: ze hřiště odchází Elvis Mashike Sukisa, přichází Rostislav Baďura.

87
Vošahlík nevyřešil přečíslení 2 na 1 ideálně a po nepovedené kličce ztratil míč.

86
Centr z volného kopu z osy hřiště způsobil před hostující brankou závar, do žádné vážnější šance se ale Žižkov nepodíval.

85
Roh Žižkova nepatřil k těm povedenějším, jelikož skončil na hlavě prvního obránce.

85
Zapletal dobře vystihl centr Tusjaka a poslal míč do zámezí za vlastní branku. Domácí budou kopat roh.

84
Žlutou kartu dostává Jakub Urbanec (FK Viktoria Žižkov).

83
Le Giang centr z levé strany vyrazil na roh.

82
Nepřesný centr z rohu se ani nepodíval do vápna skončil zamotaný ve vnější síti.

81
Rychlý brejk domácích končí rohem pro Viktorii.

80
Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Milan Lutonský, přichází Michal Zapletal.

78
Mashike si v rohu hřiště zamotal do vlastních kliček a ztratil balón.

77
Další volný kop pro Prostějov. Tentokrát si na něj naskočil Vošahlík, k zakončení mu ale pár centimetrů chybělo. Míč tak skončil u Soukupa.

76
Polákův centr nakonec nenašel žádného z hostujících útočníků a propadl až k obránci, který na nic nečekal a poslal míč daleko na soupeřovu polovinu.