konec FC Baník Ostrava – Bohemians Praha 1905
4:1
(2:0)
Komentuje: Martin Augustin

Ostravští si na závěr roku přeci jen napravili reputaci po nepříliš vydařeném podzimu a v tabulce se alespoň pro dnešek vyhoupli na deváté místo. Bohemka je v tuto chvíli šestá. To už je z mé strany vše. Mějte se krásně!

Fotbalisté ostravského Baníku se loučí s podzimní částí sezóny vítězstvím 4:1 nad pražskými Bohemians. Fanoušci domácích tak mohou odcházet z vítkovického stánku spokojeni.

Domácí dnes dokázali dokonale trestat chyby obrany klokanů. Ti se sice prezentovali aktivní hrou, dozadu ale hořeli. Už v 9. minutě se Baník ujal vedení. Dostál zablokoval centr Plavšiće rukou a nařízenou penaltu proměnil Daniel Tetour. Ve 35. minutě to bylo 2:0. Srdjan Plavšić využil volného prostoru na levé straně, snadno se tak dostal až do pokutového území a ranou na bližší tyč překonal Bačkovského.

Po změně stran nejprve trefil hostům naději střídající Jan Kovařík, který hned po příchodu na hřiště zamířil z přímého kopu do šibenice. V 73. minutě však domácím vrátil klid na kopačky Ladislav Almási, jenž využil dalšího úprku Plavšiće a zblízka doklepl míč do sítě. Poté si ještě trestuhodně nerozuměli stoper Křapka a vybíhající brankář Bačkovský, což potrestal opět Ladislav Almási.

90+3

90+3
Na centr Kovaříka z levé strany si nabíhal Nový, který se k zakončení nedostal i kvůli intervenci bránícího hráče. Ještě roh pro Bohemians.

90+2
Hosté přestáli rohový kop Baníku a ještě zkoušejí založit útočnou akci.

90+1
Šehić se ještě snažil vysunout Roberta Miškoviće. Toho dobře zakřižoval Křapka.

90+1
Utkání bude nastaveno o tři minuty.

90
Střídání v týmu FC Baník Ostrava:
ze hřiště odchází Ladislav Almási, přichází Muhamed Tijani.

89
Hráči Baníku už nikam nepospíchají a za potlesku publika si v poklidu nahrávají. Ještě se chystá jedno střídání.

88
Rohový kop hostí. Míč se v pokutovém území snášel k Drchalovi, který ho ale nezpracoval.

86
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905:
ze hřiště odchází Roman Květ, přichází Martin Nový.

86
Centr od rohového praporku prodlužoval na zadní tyč Almási. Na balón těsně nedosáhli Frydrych se Šehićem!

85
ze hřiště odchází Srdjan Plavšić, přichází Eldar Šehić,
ze hřiště odchází Nemanja Kuzmanović, přichází Jiří Boula.

85
Dobrý centr z pravé strany hledal před bránu nabíhajícího Kuzmanoviće. Před ním odklízel na roh Křapka.

83
Ladislav Mužík se hnal do nadějné situace na pravém křídle. Utéci obráncům však nedokázal a jeho následnou zpětnou přihrávku přeběhl Květ.

82
O osudu zápasu je s největší pravděpodobností rozhodnuto. Domácí dnes dokonale využili okénka v obraně Vršovických.

80
Baník právě vstřelil branku!
Hosté dostávají laciný gól po nedorozumění stopera Křapky s brankářem Bačkovským! Antonín Křapka dostal ve sprintérském souboji tělo před ALADISLAVA ALMÁSIHO a pak zřejmě čekal, že vybíhající Bačkovský odehraje balón do bezpečí. Ten však zaváhal, na chvíli zastavil a toho Almási dokonale využil. Slovenský útočník strčil kopačku před Křapku a dokázal balón posunout kolem Bačkovského do brány – 4:1.

79
ze hřiště odchází Petr Hronek, přichází Ladislav Mužík.

78
Žlutou kartu dostává hostující Matěj Beran.

77
Ze střední vzdálenosti to zkusil Roman Květ. Laštůvku protáhl, ovšem domácí brankář byl na zemi včas a vyrazil míč.