konec K. Plíšková – M. Bouzková
2:0
(6:3, 6:2)
Komentuje: Karel Jedlička

Karolína Plíšková překvapivě hladce za 68 minut vyhrává české derby nad letos v lepší formě hrající Marií Bouzkovou. Ta si vytvořila jediný brejkbol hned v úvodu zápasu, poté již neměla proti skvěle hrající krajance šanci. Za stavu 3:4 ztratila své podání, ve druhém setu sice uhájila úvodní gem přes tři dvojchyby a dva brejkboly, jenže pak o servis přišla ještě dvakrát. Z posledních třinácti výměn vyhrála dvanáct Plíšková, která hrála rytmicky, zřídka chybovala a několikrát soupeřku úspěšně prohodila.
Další překážkou pro Karolínu Plíškovou bude turnajová třináctka Belinda Benčičová.

Konec zápasu

6:2
Obranný bekhend Bouzkové z rohu kurtu dopadl do deblového koridoru.

5:2
Rozjetá Plíšková teď krajanku drtí přesnými a tvrdými údery, jako nyní forhendem do rohu dvorce, a proráží její podání čistou hrou.

40-0
Bouzková trefuje síť hned po podání.

30-0
Karolína Plíšková se v pohledné běhavé výměně ocitla v úzkých, dokázala však otřít prohoz o podélnou čáru.

15-0
Marie Bouzková pálila křížem, jenže odpovědí byl dokonalý bekhend na podélnou čáru.

4:2
Vítězný forhend ven z kurtu hned po podání přibližuje Karolínu Plíškovou na dva gemy od postupu.

40-15
Přímý fiftýn získává Plíšková.

30-15
Marie Bouzková se blýskla krásným lobem z voleje přesně na základní čáru.

30-0
V jedné z nejdelších výměn zprvu vycházely Bouzkové čopy, ten poslední se zato proti soupeřce, nabíhající na síť, vůbec nepovedl a sotva dospěl k síti.

15-0
Plíšková vyslala dělovku křížem do protipohybu soupeřky.

3:2
Tentokrát se Plíšková dostala do hry, ale těsně přetáhla křížný forhend a soupeřka jí oplácí čistou hru.