konec FC Hradec Králové – FC Slovan Liberec
0:4
(0:3)
Komentuje: Tomáš Honzejk

První utkání mezi Hradcem Králové a libereckým Slovanem mělo jednoznačný průběh. Od začátku utkání byli Severočeši aktivnějším mužstvem a šli si za vítězstvím. První gól Ghaliho ještě odvolal VAR pro ofsajd, ale následně se v prvním poločase postupně prosadili po samostatném úniku Olatunji, z dorážky Frýdek a opět Olatunji po usměrnění tečované rány Červa. Ve druhém poločase už zahrozili také Votroci, ale Bačkovského nepřekonali. Liberec zápas kontroloval a na jeho konci svým premiérovým ligovým gólem upravil Marios Purzitidis na konečných 4:0 z pohledu Liberce. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek nedělního dne.

90+3
A to je z dnešního zápasu vše. Konec zápasu.

90+3
Milan Lexa se prodral do vápna, ale balon mu byl od kopaček uzmut.

90+3
Slovan dohrává utkání zkušeně u rohového praporku soupeře.

90+2
Čihákovi utekl míč pod kopačkou. Zmar Votroků tímto budiž dokonán.

90+1
Následně byl faulován Kodeš.

90+1
Lukáš Červ vyskočil nejvýše ze všech a odhlavičkoval míč z vápna.

90
Nastavovat se budou tři minuty.

88
Liberec právě vstřelil branku!
Přeci jen jsme se ještě dočkali gólu. Matyáš Kozák poslal skákající míč od rohového praporku, který si našel MARIOS PURZITIDIS. Zpracoval jej a přesnou střelou k tyči se poprvé prosazuje v nejvyšší české soutěži.

87
Střídání v týmu FC Slovan Liberec:
ze hřiště odchází Ivan Varfolomejev, přichází Tomáš Polyák,
ze hřiště odchází Victor Olatunji, přichází Michael Rabušic.

87
Střídající Lexa se ukazuje ve výborném světle. Obešel dvojici protihráčů a posunul míč na pravou stranu. Centr byl odvrácen na rohový kop.

85
Následně zůstávají po vzájemném souboji na trávníku Jakub Kučera a Ivan Varfolomejev.

84
Milan Lexa našel milimetrovou přihrávkou nabíhajícího Kozáka, který střelou na zadní tyč nechal vyniknout Vízka.

84
Hradečtí se odhodlali ke střele ze standardní situace z nějakých třiceti metrů, ale balon mířil přímo doprostřed na Bačkovského.

83
Střídání v týmu FC Hradec Králové:
ze hřiště odchází Michal Leibl, přichází Matěj Koubek.

82
Filip Prebsl povalil Vašulína a je mu pískán faul.

81
ze hřiště odchází Christian Frýdek, přichází Milan Lexa.

79
Olatunji hledal nabíhajícího Kozáka, ale přihrávku přes dvojici obránců nepropasíroval.

78
Matyáš Kozák si nepohlídal ofsajdovou past.

77
Votroci už nejspíše nenajdou dostatek morálních sil, aby utkání nějak výrazněji zdramatizovali.