konec SK Dynamo Č. Budějovice – FC Slovan Liberec
0:2
(0:1)
Komentuje: Tomáš Honzejk

Je za námi utkání 18. kola FORTUNA:LIGY mezi Dynamem České Budějovice a Slovanem Liberec, ve kterém zvítězili hosté 2:0 a nutno dodat, že zcela zaslouženě. Liberečtí byli od začátku zápasu aktivnějším a nebezpečnějším mužstvem. Ve 41. minutě přišlo vyústění v podobě přesné střely po zemi k tyči z kopačky Lukáše Červa. Také do druhé půle vstoupil lépe Liberec. Po necelé hodině hry dal gól Dominik Preisler, ale ofsajdové postavení Frýdka a zásah VARu branku zrušil. Poté dostal domácí útočník Adediran dvě žluté karty v rozmezí sedmi minut a do závěru tak oslabil své mužstvo. V 87. minutě se pak hnal Ghali sám na brankáře Janáčka, udělal mu kličku, domácí brankář ho podrazil a Imad Rondić z nařízené penalty stanovil konečné skóre 2:0 pro Liberec. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek prvního únorového víkendu.

90+9

90+9
Hugo Jan Bačkovský kryje míč v rukavicích.

90+9
Ofsajdové postavení si nepohlídal Ahmad Ghali.

90+8
Skovajsa ale ve výskoku fauloval libereckého Červa, což viděl také hlavní sudí.

90+7
Českobudějovičtí budou zahrávat ještě jednu standardní situaci.

90+6
Liberečtí kombinují s míčem na útočné polovině a blíží se k zisku tří bodů.

90+5
Michal Fukala nedostal centr do pokutového území.

90+4
Bačkovský vyboxoval vysoký míč mimo pokutové území.

90+3
Z tohoto rohu Jihočeši ale nezahrozili.

90+2
Vyústěním budiž krásná střela na zadní tyč z kopačky Hellebranda, kterou vyrazil Bačkovský. Následnou dorážku odvrátil Prebsl na rohový kop.

90+2
Dynamo se ještě nevzdává a i v deseti teď zamklo hosty v jejich vápně.

90+1
Po rohovém kopu hlavičkoval zády k bráně Michal Škoda. Mířil nad.

90+1
Nastavuje se dlouhých devět minut.

90
Odražený míč si našel Červ a z velké dálky vypálil. Domácí brankář ale střelu po celou dobu viděl a také ji bez potíží chytil.

88
Na vysoký míč si naskočil Jakub Matoušek. V záklonu ale hlavičkoval nad bránu.

87
Liberec právě vstřelil branku!
IMAD RONDIĆ poslal Janáčka na druhou stranu a střelou do levé horní poloviny brány zvyšuje náskok Liberec na rozdíl dvou branek.

86
Po trochu delší konzultaci vše posvětili také rozhodčí u videa a míč si staví Imad Rondić.

84
Martin Janáček navíc vidí za tento faul žlutou kartu.

84
Ahmad Ghali se hnal sám na Janáčka, udělal mu kličku a upadl. Rozhodčí Starý ukazuje na puntík.