konec FC Slovan Liberec – FC Baník Ostrava
0:0
(0:0)
Komentuje: Tomáš Honzejk

Je za námi zápas 11. kola FORTUNA:LIGY mezi domácím Slovanem Liberec a hostujícím Baníkem Ostrava. Domácí byli od úvodního hvizdu lepším týmem a měli několik šancí na vstřelení vedoucího gólu. To se jim však nepovedlo a navíc byl ve 38. minutě vyloučen po zásahu videa kapitán Theodor Gebre Selassie. Od té doby byli naopak Slezané lepším týmem. Almásiho ještě v první půli vychytal Vliegen. Také začátek druhého poločasu patřil hostům. Domácí obrana však Baník do vyložených šancí příliš nepouštěla a od přibližně 70. minuty převzal otěže utkání opět Slovan. Ten mohl nakonec i v oslabení zvítězit, ale proti byl skvěle chytající brankář Laštůvka. Oba celky se tak rozešly smírem 0:0. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek nedělního dne a úspěšný vstup do nového týdne.

90+4

90+4
Do konce utkání zbývají poslední vteřiny.

90+4
Slezané se dopustili útočného faulu po rohovém kopu.

90+3
Tetourovu střelu zblokovala domácí obrana.

90+3
Střídání v týmu FC Slovan Liberec:
ze hřiště odchází Mick Van Buren, přichází Michael Rabušic.

90+2
Valentovi odskakuje míč do zámezí. Aut pro hosty.

90+2
Ladislav Almási zbytečně vlétl do Vliegena, který si sbíral centr v malém vápně a před brankářem domácích planou emoce. Ze strkanice vyšel se žlutou kartou pouze Almási za zmiňovaný faul.

90
Druhý poločas bude nastaven taktéž o čtyři minuty.

88
Mick Van Buren posílal přihrávkou do šance Valentu. Ten ztroskotal na posledním z obránců.

87
ze hřiště odchází Dominik Preisler, přichází Michal Fukala.

87
Střídání v týmu FC Baník Ostrava:
ze hřiště odchází Eldar Šehić, přichází Jiří Fleišman.

86
A Eldar Šehić je ze hřiště odnášen na nosítkách. Přejeme brzké uzdravení.

85
Jan Mikula nakopl v pokutovém území Eldara Šehiće. Předcházel tomu ale faul právě ostravského hráče, proto se nepíská penalta, nýbrž útočný faul.

83
Ten mohl přijít po dalším z rohových kopů! Hlavičku Micka van Burena ale opět vyrazil skvělý Jan Laštůvka! Následná dorážka hlavou od Mikuly byla spíše přihrávkou pro ostravského brankáře.

83
Domácí Slovan je v posledních minutách jednoznačně lepším týmem, což vycítily také tribuny a mohutným skandováním ženou své oblíbence za gólem.

82
Matěj Valenta se skvěle uvolnil a z úhlu tvrdě vypálil! Laštůvka předvedl skvělý zákrok!

81
Eldar Šehić dostává žlutou kartu za zdržování hry, když nenechal domácího hráče ihned vhodit aut.

79
Po rohovém kopu se Liberec dožaduje penalty za ruku. Po krátkém přezkumu ale hra pokračuje.

78
Mick Van Buren našel milimetrovou přihrávkou Christiana Frýdka, který mohl jít sám na brankáře. Míč se mu ale zamotal pod nohy a tísněn obránci Laštůvku nepřekonal.