konec FC Slovan Liberec – FC Viktoria Plzeň
0:1
(0:1)
Komentuje: Tomáš Honzejk

Je za námi utkání 7. kola nejvyšší domácí soutěže, tedy FORTUNA:LIGY, ve kterém hostující Viktoria Plzeň ubránila nejtěsnější možný výsledek a odváží si z Liberce všechny tři body za výhru 1:0. O té rozhodl jedinou střelu hostů mezi tři tyče ex-liberecký Jan Sýkora, který ve 41. minutě přesnou střelou k tyči prostřelil domácího brankáře i za pomoci teče Gebre Selassieho. Dlužno dodat, že Viktoria nastřelila také dvě břevna. Jednou z přímého volného kopu Jhon Mosquera, podruhé po autovém vhazování Adam Vlkanova. Liberec tlačil hosty celý druhý poločas a v podstatě je nepustil na svou polovinu, ale všechny pokusy buďto pochytal brankář Staněk nebo je odvrátila pozorná plzeňská obrana. Ode mě je to pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek sobotního dne.

90+4

90+3
Hostující Plzeň si poradila i s tímto centrem do vápna a Frýdek udělal tečku za utkáním nepřesným volejem.

90+3
Liberec má k dispozici nejspíš poslední šanci v podobě přímého volného kopu.

90+3
Navíc liberecký záložník vidí za zmiňovaný zákrok žlutou kartu.

90+2
Christian Frýdek fauloval hostujícího hráče a opět se na hřišti tvoří hloučky hádajících se hráčů. Závěr utkání je velmi nervózní.

90+1
Modou Ndiaye (FC Viktoria Plzeň) šlapákem sestřelil Valentu a vidí žlutou kartu.

90
Žlutá karta pro tým FC Slovan Liberec (trenér Luboš Kozel). Domácímu lodivodovi se nezdálo krátké nastavení a důrazně to sdělil čtvrtému rozhodčímu.

90
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.

88
Emoce vzplály! Po zbytečném strčení Tomáše Chorého do domácího stopera Plechatého se pod tribunou strhla rozmíška obou táborů. Nakonec je z toho oprávněná žlutá karta pro plzeňského útočníka.

87
Žlutá karta pro tým FC Viktoria Plzeň (Lukáš Hejda). Plzeňský stoper šlápl zezadu na kotník Rabušice a je dalším potrestaným hráčem na hostující straně.

86
Matyáš Kozák fauloval rozebíhajícího se Sýkoru.

85
Nepřesná přihrávka domácích znamená alespoň krátký oddych pro hostující obranu.

84
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň:
ze hřiště odchází Adam Vlkanova, přichází Erik Jirka.

82
Střídání v týmu FC Slovan Liberec:
ze hřiště odchází Theodor Gebre Selassie, přichází Matyáš Kozák.

82
ze hřiště odchází Dominik Preisler, přichází Karol Mészáros.

82
Hosté se z tohoto tlaku nemůžou vymanit.

80
Roh, roh a roh. To je shrnutí posledních minut. Plzeň je pod obrovským tlakem Liberce a pouze odkopává balony. Tribuny to cítí a ženou své oblíbence za vyrovnáním.