konec AC Sparta Praha – FC Hradec Králové
4:0
(0:0)
Komentuje: Daniel Fekets

Skončilo nám utkání 5. kola FORTUNA:LIGY mezi Spartou Praha a Hradcem Králové. Východočeši v prvním poločase rozhodně zanechali na trávníku sympatický dojem, ale tolik potřebnou branku vstřelit nedokázali, přestože i Sparta byla pořádně nebezpečná. Po pauze už to ale byla hra na jednu bránu. Za domácí nejprve skóroval Adam Hložek a o pár minut později také Jakub Pešek. V 71. minutě přidal třetí gól Matěj Polidar a v úplném závěru se ještě jednou trefil dnes velmi aktivní Jakub Pešek. Sparta tak zvítězila jasně 4:0.

Letenští si tak připisují další tři body do tabulky. Po dnešku jich mají 13, a tudíž minimálně do zítřka budou na prvním místě tabulky. Hradec i po pěti kolech zůstává na třech bodech.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek sobotního večera. Na počtenou!

Držení míče: 69 % : 31 %.
Střely na branku: 12:3. Střely mimo: 6:6. Rohy: 8:6. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 8:11.

90+4

90+3
Votroci rozehráli rohový kop. Ten propadl až na malé vápno, ale Dávid Hancko nakonec stačil odvrátit.

90+3
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Otto Urma, přichází Jakub Klíma.

90+2
Václav Drchal nabral na pravé straně obrovskou rychlost, ale finální přihrávku na malé vápno nezvládl. Míč proskočil až za postranní čáru, takže Hradec si vhodí ještě jeden aut.

90+1
Nastavovat se budou 3 minuty.

90
Mejdr zastavil akci pražské Sparty mířící po levé straně. Hosté ale už rozhodně vyhlíží konec dnešního utkání.

88
Sparta právě vstřelila branku!
JAKUB PEŠEK dává svou druhou branku v dnešním utkání. Po přihrávce z levé strany sklepl míč pod sebe Václav Drchal přímo proti noze střelce Peška. Rychlonohý sparťanský křídelník svým zakončením po zemi nedal Fendrichovi šanci. 4:0. Asistence: Václav Drchal.

87
Moberg Karlsson si navedl míč na levou nohu, ale jeho projektil z velké dálky nebyl důrazný. Vilém Fendrich si určitě připsal jeden z méně složitých zákroků.

85
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Adam Hložek, přichází Filip Souček.
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Tomáš Wiesner, přichází Adam Gabriel.

85
Polidar zablokoval centr hostů z pravé strany. Hradecká aktivita ale ve druhém poločase už ani zdaleka není taková.

84
Votroci dnes odjedou i s celkem velkým počtem žlutých karet. Další z nich si připsal Erik Prekop s číslem 11 na dresu.

83
Jakub Pešek si všiml vedle sebe rozběhnutého Matěje Polidara, jehož centr byl až příliš přetažen. Nicméně Sparta u míče zůstane, za okamžik bude házet aut.

81
Vilém Fendrich nyní bude mít práci s výkopem. Do konce utkání zbývá zhruba deset minut a o majiteli tří bodů je naprosto jasno.

79
Okénka v obraně Hradce se stále častěji otevírají. Znovu dostal až příliš času Karlsson, který přes celou šíři pokutového území našel Adama Hložka. Ten si míč ještě zpracovával, a proto to trvalo delší dobu. Následné Hložkovo zakončení skončilo na noze bránícího hráče.

78
S Urmovým centrem z levé strany neměl Florin Nita vůbec žádné problémy. Sparta posléze vyráží znovu do útoku.

76
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Matěj Pulkrab, přichází Václav Drchal.

76
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Jakub Rada, přichází Dominik Soukeník.
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Adam Vlkanova, přichází Daniel Vašulín.

75
David Moberg Karlsson selhal ve velké šanci. Matěj Pulkrab jej vybídl zcela volného na pravém křídle, jenže švédský ofenzivní hráč zakončení nezvládl. Otevřenou placírkou minul zadní tyč zhruba o dva metry.