konec FC Baník Ostrava – SK Dynamo Č. Budějovice
2:2
(1:2)
Komentuje: Daniel Fekets

Utkání 2. kola mezi Baníkem Ostrava a Českými Budějovicemi je u konce. Po remíze 2:2 tak berou bod oba dnešní soupeři. Baník dokázal smazat dvoubrankový náskok Dynama z prvního poločasu, ale svou hrou rozhodně neoslnil. Prvních 45 minut patřilo hostům, kteří se dostali do vedení po brankách Pavla Šulce a Lukáše Matějky. Těsně před ukončením poločasu kopal domácí tým penaltu, kterou s přehledem proměnil Roman Potočný. Baník byl ve druhé půli lepší a Dynamo se zatáhlo. Hosté o své vedení přišli v 86. minutě, Lukáš Havel si do vlastní brány srazil střelu Ondřeje Chvěji. Poté už žádná další branka nepadla, přestože se obě mužstva snažila překlopit utkání na svou stranu.

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera. Na počtenou!

Druhá branka Baníku nakonec byla připsána Ondřeji Chvějovi, jenž z dálky pálil těsně před tečí obránce Havla.

Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 11:7. Rohy: 5:10. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 13:19.

90+11

90+10
Stronatiho nákop dokázal Jiří Kladrubský odvrátit. Pootevřených vrátek využili hosté, kteří se dostávali do brejkové situace. Martin Fillo musel faulovat, aby z toho nakonec nebyla pro domácí tým pohroma.

90+9
Nyní se hraje na středu hrací plochy. Míč drží hostující tým.

90+8
Rudolf Reiter se po pravém křídle neprotáhl. Budějovičtí obránci včas zakročili, aby ofenzivní cestě rychlonohého záložníka zabránili.

90+8
Zřejmě dnes přetáhneme 100 minut hry, neboť Lukáš Havel byl ošetřován dlouho. Sudí Ardeleanu tak v tuto chvíli zápas určitě neukončí.

90+7
Jakub Pokorný předvedl důležitý obranný zákrok. Těsně před Matějkou dokázal míč odkopnout do autu.

90+7
Martin Fillo vypálil skákavou střelu těsně za pokutovým územím. Tijanimu se jen o chlup nepovedlo balón tečovat.

90+6
Roman Potočný viděl žlutou kartu.

90+6
Jan Laštůvka zachytil průnikovou přihrávku na Matějku. Brankář domácích okamžitě poslal míč kupředu.

90+5
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Lukáš Havel, přichází Maxym Talovierov.

90+5
Stále se nehraje. Zranění Havla vypadá vážně. Stoper Dynama je odnášen na nosítkách.

90+4
Lukáš Havel po souboji s Tijanim zůstal ležet na trávníku. Obránce Budějovic je otřesený a zřejmě bude muset i střídat.

90+2
Centr Martina Filla přistál na hlavě Tijaniho. Druhý jmenovaný byl v obležení obránce a zřejmě si i pomohl loktem.

90+2
Králik jednoznačně fauloval útočníka Tijaniho, který pro svůj tým vybojoval standardní situaci z velké vzdálenosti.

90+1
Nastavovat se bude hned osm minut. Je to zcela pochopitelné, neboť se zhruba tři minuty nehrálo kvůli dýmu na hřišti a po druhé brance Baníku také vinou přezkoumávání situace u videa.

90
Hostující Matěj Valenta zastavil průnik domácích po pravé straně za cenu žluté karty.

89
Vzápětí se konal další kop od rohového praporku. Míč z nohy Mršiče propadl až k Havlovi. Obránci domácích ale zareagovali dobře a rychle. Balón odkopli.