konec FC Baník Ostrava – Slezský FC Opava
0:0
(0:0)
Komentuje: Daniel Fekets

Slezské derby končí remízou. Branku jsme v tomto utkání neviděli, a tak oba celky se rozcházejí výsledkem 0:0. První půle byla vyrovnaná, ale o šanci více měla Opava. Adam Jánoš na konci poločasu dostal červenou kartu a oslabil svůj mančaft. Druhý poločas hráli domácí v oslabení, ale vytvořili si několik zajímavých šancí. Rozhodnutí mohlo přijít z obou stran. Nejevětší šanci Opavy měl na hlavě Simerský. Těsně před koncem hlavičkoval Dame Diop pouze k pohotovému Fendrichovi. Díky brankářům tak stav zůstal bezbrankový.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost. Na počtenou!

Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 8:3. Rohy: 7:5.

90+5

90+4
Dame Diop mohl být hrdinou zápasu. Na přední tyči si našel centr Fleišmana a hlavou jen prodloužil ke vzdálenější tyči. Vilém Fendrich se blýskl skvělým zákrokem, kterým Opavě zachránil bod.

90+4
Zřejmě poslední akce tohoto zápasu je na světě. Baník bude kopat standardní situaci.

90+3
Žlutou kartu dostal na střídačce domácích také trenér brankářů Vít Baránek.

90+2
Na druhé straně však Opava řádně zahrozila. Rychlý průnik po pravé straně byl dotažen ke střele z hranice vápna z nohy Dediče. Opavský útočník bránu přestřelil.

90+1
Baník měl k dispozici rohový kop, který ale Žídek odvrátil důslednou hlavičkou.

90+1
Nastavovat se budou 4 minuty.

90
Laštůvka vystartoval z brány včas a získal míč do svých rukavic.

90
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Robert Hrubý, přichází Václav Procházka.

88
Na hrací ploše zůstal ležet Dame Diop. Domácí útočník ale bude v pořádku a zřejmě utkání dohraje.

Dnešní utkání sleduje 12 855 diváků.

87
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Jan Řezníček, přichází Matěj Helebrand.

86
Diopovi vůbec nevyšlo zakončení. Levačkou netrefil míč dobře a Fendrich tak zasahovat nemusel.

85
Oba týmy se v závěru utkání snaží o zisk tří bodů. Sledujeme poměrně otevřenou partii.

84
Simerský prodlužoval centr do pokutového území hlavou a následnou střelu z otočky vyslal Václav Juřena. Opavský hráč ale hradbu těl před bránou nepřekonal.

84
Žlutou kartu dostává Milan Jirásek (FC Baník Ostrava).

83
Velkou šanci Opavy zastavil Jan Laštůvka. Na zadní tyči vyplaval nikým nehlídán Dominik Simerský, jehož zakončení hlavou nebylo dostatečně důrazné, aby propálilo Laštůvku.

82
Granečnému nevyšla finální přihrávka na Diopa. Senegalský útočník se mohl natlačit před bránu