konec FC Viktoria Plzeň – AC Sparta Praha
2:1
(0:0)
Komentuje: Marek Kratochvíl, Michal Belšán

A je tu konec, ve šlágru 12. kola fotbalové Synot ligy porazila Viktoria Plzeň na domácí půdě Spartu Praha 2:1, přestože hrála celý poločas v oslabení!

Šanci jít do vedení měla už ve 21. minutě, kdy po faulu Bičíka zahrával penaltu Ďuriš. Brankář Sparty jí ovšem vychytal! První poločas ještě v závěru nabídl menší strkanici, po níž nervy neudržel Procházka, který dostal červenou kartu.

Viktoria přesto ve druhé půli hrála aktivně. Jako první se také prosadila, když v 72. minutě po rohovém kopu uklidil do branky centr Kovaříka Jan Baránek. O 11 minut později bylo pro domácí celek ještě lépe, jelikož se střelou po zemi prosadil Milan Petržela. Sparta v závěru stihla zdramatizovat utkání, když po centru Dočkala hlavičkoval Lukáš Juliš do branky. Na více už se ovšem hosté nezmohli a Viktoria Plzeň tak slavila důležité tříbodové vítězství!

90+4

90+3
A následuje další aut pro Viktoriány, fanoušci domácích už si přejí konec zápasu.

90+3
David Limberský s ním moc nespěchal a dostal žlutou kartu za zdržování hry.

90+3
Pas na Hořavu nyní zblokoval Lukáš Mareček. Plzni to ale moc nevadí, jelikož bude zahrávat aut.

90+2
Viktoria aktivním napadáním drží balon na útočné polovině.

90+1
Domácí hráči zblokovali centr do vápna a unikajícího Hořavu nedovoleně zastavil Josef Hušbauer, který je potrestán žlutou kartou.

90
Sparta právě vstřelila branku!
A pozor, je sníženo, tohle bude ještě drama! Bořek Dočkal na pravé straně doběhl balon a odcentroval ho před branku, kde se ke krásné hlavičce dostal LUKÁŠ JULIŠ, jenž překonal domácího gólmana! Čeká nás ještě napínavá koncovka!

90
Krátce po něm se ale Sparta dostala k míči a chystá se okamžitě dopředu!

90
Autové vhazování pro Plzeňany ve středu hřiště, další plus pro domácí borce.

89
Matúš Kozáčik se nyní ujme výkopu a pochopitelně nikam moc nespěchá.

88
Další centr Krejčího zvládla domácí defenziva odhlavičkovat. Posléze se k zakončení probojoval Kehinde Fatai, ale i to bylo zblokované.

87
Pro centr Krejčího si došel Kozáčik, situace se ale bude opakovat, jelikož ve vápně se hráči postrkovali.

87
Střelu Lukáše Juliše v pokutovém území bez větších problémů zblokovala obrana.

87
Pražský tým se opět nastěhoval na útočnou polovinu a snaží se něco vymyslet.

86
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Michal Ďuriš, přichází Aidin Mahmutovič.

85
Marek Matějovský vyslal velmi nebezpečnou střelu z dálky, po níž se před brankou snažil k zakončení dostat Krejčí! Od něj se ale balon naštěstí pro Plzeňské odrazil mimo branku.

85
Z něj se prosadit nedokázala, nadále ovšem zůstává u balonu a kombinuje.

85
Rajtoral hlavičkoval před Krejčím do zámezí, bude z toho tedy roh pro Spartu.

83
Plzeň právě vstřelila branku!
Doosan Aréna bouří, Viktoria se totiž dostává do dvoubrankového vedení! MILAN PETRŽELA se propracoval za obranu po sklepnutí balonu od Ďuriše a přes bránícího hráče se krásně uvolnil k přízemní střele, kterou překonal Davida Bičíka! Je to 2:0 a tohle už je pro domácí hodně pozitivní zpráva.