(2:1)
Komentuje: Tomáš Kohlmann

Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 4:2. Rohy: 9:4. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 11:8.

Sparta na Letné v dramatickém zápase poráží ostravský Baník 2:1, když o finálním skóre bylo nakonec rozhodnuto už během prvního poločasu.

Už v osmé minutě otevřel skóre hostující Svozil, po dalších osmi minutách vyrovnal Adam Hložek a trefa Tomáše Wiesnera ze 41. minuty se ukázala být vítěznou.

Po přestávce už Sparta na trávníku zcela dominovala a výsledný rozdíl ve skóre mohl být mnohem vyšší, sparťané ale své velké šance nedokázali dovést do úspěšného konce, přesto si před patnáctitisícovou návštěvou dokázali těsné vedení bez potíží pohlídat.

90+4

90+4
Baník se marně pokoušel o závěrečný nápor, výsledkem byl jen protiútok Sparty čtyř proti dvěma, domácím se ale vystřelit nepovedlo.

90+3
Při dalším sparťanském brejku Haraslín prošel středem hřiště jako nůž máslem, pak posunul míč do běhu Karabcovi, toho ale hosté nepustili do koncovky.

90+2
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Filip Kaloč, přichází Jiří Boula.

90+1
Do další střelecké příležitosti se dostal Adam Hložek, jeho rána ze střední vzdálenosti ale byla nepřesná.

90+1
Rozhodčí Klíma oddaluje závěrečný hvizd o čtyři nastavené minuty.

90
I v samém závěru je na Letné skvělá atmosféra, kterou vytvářejí oba početné fanouškovské tábory.

90
Po Svozilově dlouhém nákopu je pískán faul Ladislavu Almásimu.

89
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Bořek Dočkal, přichází Adam Karabec.

89
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Michal Sáček, přichází David Pavelka.

89
Martin Vitík ještě zpětně vidí žlutou kartu za faul, po němž rozhodčí Klíma ponechal výhodu.

88
Ekpaiovi se vůbec nepovedlo zpracovat míč u postranní čáry, ukopl si jej do zámezí a vhazovat může Sparta.

87
Ekpaiův dlouhý aut odhlavičkoval Hancko, po sérii soubojů pak Dočkal vyslal do protiútoku Haraslína, ten se do koncovky nedostal, v pokračování akce si ale Hancko znovu naběhl z pozice stopera naběhl do pokutového území a opřel se do Höjerovy přihrávky, mířil však do středu branky, kde byl připravený Laštůvka.

85
Znovu to zkoušeli sparťané, po Hložkově přihrávce Ladislav Krejčí mladší hledal u vzdálenější tyče Haraslína, před ním odehrál míč do bezpečí Fleišman.

83
Po rohovém kopu střílel velmi nepřesně levačkou Michal Sáček.

83
Další sparťanská šance! Höjer vystihl hostující přihrávku na sparťanské polovině, přes Dočkala se pak míč dostal k Haraslínovi, jenž si jej ve sprintu dokázal skutečně skvěle převzít, následnou přihrávku před branku na Pulkraba stačil odehrát na rohový kop Jaroslav Svozil.

81
Lukáši Haraslínovi nevyšel průnik po pravém křídle, po odrazu míče za branku se bude kopat od ostravské branky.

80
Po Ekpaiově přihrávce Filip Kaloč ránou zpoza pokutového území vysoko přestřelil domácí branku.