4:0
(1:0)
Komentuje: Jakub Štěrba

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku nedělního večera se s vámi loučím a v příští sezóně se opět budu těšit, na shledanou.

Plzeň tak má nadále osud ve svůj rukou, pokud v posledním kole vybojují na půdě Opavy alespoň bod, zůstane bez ohledu na soupeře, na páté pozici zaručující evropské poháry.

Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 9:5. Střely mimo: 5:0. Rohy: 12:3. Ofsajdy: 0:5. Fauly: 11:12.

Je dobojováno, plzeňská Viktoria nakonec vysoko porazila Baník Ostrava 4:0. Zkraje druhé půle zvýšil náskok Plzně kapitán Jakub Brabec, na jeho zásah v poslední desetiminutovce navázali Zdeněk Ondrášek s Adrielem Ba Louou. Domácí hráči si tak po více než půl roce mohou naplno užít pozápasovou děkovačku od svých fanoušků.

90

89
Závěr zápasu se tak nakonec odehrává v domácí exhibici. Hosté už by si nejraději přáli konec zápasu.

88
Plzeň právě vstřelila branku!
Čtvrtá branka v síti Baníku a postarali se o ní hráči, co jsou na hřišti tři minuty. Miroslav Káčer ze středu našel na levé straně ADRIELA BA LOUU a ten následně prostřelil hostujícího brankáře.

87
Hosté se snaží o vstřelení alespoň čestného úspěchu, jenomže správná cesta vede přes přesný centr, ten se ovšem u Baníku nedostavil.

86
Jaroslav Svozil se ocitl pod tlakem domácích hráčů a tak raději zahrál zpět na Jana Laštůvku.

85
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Pavel Bucha, přichází Miroslav Káčer.
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Pavel Šulc, přichází Adriel D´Avila Ba Loua.

83
Tento gól zřejmě definitivně zlomil ostravský Baník. Plzeň křepčí v rukou pohodlný tříbrankový náskok.

82
Tak to byla fotbalová paráda. Dlouhý Staňkův nákop "Kobra" prodloužila na Mihálika, ten posléze míč vrátil a ZDENĚK ODRÁŠEK parádní ranou ze střední vzdálenosti prostřelil Laštůvku.

81
Daniel Tetour mohl zadělat na drama. Hostující hráč napřáhl na hraně pokutového území a brankář Staněk musel do práce. Střelu k levé tyči však dokázal zastavit.

80
Zápas nám směřuje do finální fáze, před námi je poslední deset minut utkání. Dokáže Baník ještě tento duel zdramatizovat?

79
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Joel Ngandu Kayamba, přichází Ondřej Mihálik.

77
Žlutou kartu dostává Lukáš Kalvach (FC Viktoria Plzeň).

76
Lukáš Kalvach si nyní skvěle splnil i obranné povinnosti. Načasovaným skluzem překazil rozvíjející se akci Baníku po levé straně.

75
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází David Buchta, přichází Martin Fillo.

74
Skvělá akce Plzně. Zpětnou přihrávku si našel v pokutovém území Pavel Šulc, leč jeho rána mířila pouze do pravé tyče, Laštůvka se jen ohlédl.